Teraz jest wtorek, 18 grudnia 2018, 19:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Czy można animacje 4:3 przerobić na 16:9 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Czy można animacje 4:3 przerobić na 16:9
Dzień Dobry wszystkim forumowiczom
Mam troche niezłych animacji : AVI oraz MOV z kanałem ALHA,LUMA - problem w tym ,że są w formacie 4:3 . Oczywiście zmianą "Aspect Ratio " dokonam przeróbki do formatu 16:9 .Po przeróbce już w nowym 16:9 formacie, chciałbym Encoderem CS4 zapisać je ponownie jako AVI , a pliki MOV do MOV lub jezeli to możliwe do AVI tak aby kanały ALPHA i LUMA w dalszym ciagu pełniły swoją własciwą rolę ????

Co o tym sadzicie i czy jest to możliwe ??

Wiem że Panowie Darek Montazysta lub Degenerado zawsze mają dobry sposób na WSZYSTKIE bolączki , trudno mi jednak wykorzystywać ich wiedzę ponad normalną ludzką życzliwość .

- miłego i spokojnego weekendu dla wszystkich

czwartek, 4 marca 2010, 20:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Czy można animacje 4:3 przerobić na 16:9
Nie wiem jakim softem dysponujesz, ale na 100% zrobisz to w After Effects, w Render Queue > Output mode ustawiasz w Channels: RGB+Alpha.
Pozdrawiam

czwartek, 4 marca 2010, 21:45
Stały bywalec
Stały bywalec

Andrzej_men dzięki !!
Przerobiłem te animacje w AP CS4 na 16:9 - jest super ale po zastosowaniu w filmie wszedzie ręcznie muszę dodawać LUMA KEY oraz wpisywać wartość 0.1 - wówczas Premiere CS4 czyta / przeżroczystość czyli LUMA /
Z Twojej wypowiedzi wynika,że aby Premiere CS4 automatycznie / bez ręcznego dodawania LUMA KEY / czytał kanał LUMA - musze to zrobić w After Effect CS4 !!!
Posiadam Master Collection więc jest i AFter Effect - niestety nie umiem sie w nim poruszać - dziś poczytam trochę literatury dołączonej do programnu After Effect CS4 - gdybyś nieco dokładniej opisał mi jak i co po kolei - będe bardzo wdzięczny - postaram sie odwdzięczyć .

piątek, 5 marca 2010, 07:53
Moderator
Moderator

Moja porada będzie pytaniem:
- chcesz te animacje przerobić na 16:9 z pewnością by wykorzystywać je do montażu materiału panoramicznego,
dlaczego nie pozostawić ich tak jak są, skoro importując je na timeline dostosują się one do formatu całego projektu, staną się panoramiczne, jeśli nie automatycznie, to ratio można wybrać z menu kontekstowego tego pliku (zależy od programu)?
Natomiast:
- jeśli już tak bardzo chcesz je przerobić i zapisać (wyeksportować), to po przeskalowaniu musisz zapisać go w formacie *.mov (Quick Time), czy też AVI, ale w systemie 16bitowym (Millions+) QT oczywiście będzie plikiem znacznie mniejszym, niż AVI, tak utworzone pliki imporujesz identycznie jak dotychczasowe animacje na timeline stosując tę samą funkcję usuwania tła Alpha.

piątek, 5 marca 2010, 21:05
Stały bywalec
Stały bywalec

Dziękuję !!!
Juz po problemie - sample przerobione działaja OK.
Chętnie postawię coś zacnego Panie Darku - jestem z podkarpacia !!!

Mam jeszcze jeden problem ;
Pod WIN 7 64 bit. Premiere CS4 działa mi bez zarzutów. Natomiast ENCORE CS4 - to koszmar - co kilka minut coś wybija i zamyka sie .
Najczęściej podczas renderingu wyskakuje : " Proces nie może uzyskać dostępu do pliku ponieważ jest on używany przez inny proces "
Dodam,że uruchomiony mam tylko Premiere i Encore . Upór jest jedynym sposobem i po kilku powtórnych próbach dobiegam do finiszu.
Jest to dość męczace ! . Zresztą Encore wogóle wiesza mi sie dość często. !
Czy jest na to jakis sposób ? czy moze dać sobie spokój z WIN 7 - ponoć WIN XP 64 bit SP2 - jest stabilniejszy - co o tym sądzicie ??

niedziela, 7 marca 2010, 16:04
Stały bywalec
Stały bywalec

Przepraszam za swoje absorbujace podejście ale pomyślałem aby zminimalizować udział Encore w procesie. Czy nie lepiej bedzie przygotowany w Premiere Cs4 materiał rzucić do Encodera Cs4 tam przeliczyc go i tu pytanie : bezpośrednio do MPEG DVD z opcją Multiplex. czy do: PAL - AVI DV po to aby Ecore miał prostszy rendering ?
A moze inny lepszy sposób ???

Dziekuję za każdy sprawdzony pomysł - chetnie wypróbuję
Pozdrawiam w niedzielne popołudnie zyczę Dużo Radości i Błogosławieństwa

niedziela, 7 marca 2010, 16:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]