Teraz jest czwartek, 21 marca 2019, 16:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Vegas Pro 9 czy APP CS4 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Vegas Pro 9 czy APP CS4
Witam. Dotychczas montowałem na AP 6,5, eksport do mpg2 i prosty authoring w TmpgEnc. Czas się przesiąść przy okazji zmiany kamery i chęci zmiany z 4:3 na 16:9. No i mam dylemat. Ponoć Vegas trudniejszy do nauczenie (zupełnie inna filozofia), zwłaszcza że mam nawyki z AP, ale później podobno szybciej można robić wiele rzeczy i samemu robić rzeczy na kształt pluginów APP. Z kolei jadąc na APP można robić świetne rzeczy w AAE. Proszę o wypowiedź kogoś kto zna oba systemy co lepsze. Istotne może jest jeszcze to, że nie chciałbym teraz pakować się w większą modernizację kompa, a mam dosyć słabego - Athlon 64 x2 5000+ (2,6Ghz), 2 Gb Ramu (ale dorzucę jeszcze 2 albo 4) i prostą grafikę Ati X1250. A czytałem, że CS4 ma spore wymagania. Na razie będzie DV ale niedługo HDV. Zależałoby mi o ile któryś system to dobrze robi, żebym mógł zrobić menu od razu na timeline i dostać gotowy obraz płyty. Poza tym fajnie by było jakby system sam ciął materiał na sceny oraz chciałbym mieć możliwość płynnej zmiany tempa filmu (np. ze 100% do 50%). Proszę o uwagi i pozdrawiam

czwartek, 1 kwietnia 2010, 23:09
Nowy
Nowy

Post Re: Vegas Pro 9 czy APP CS4
A i dodam jeszcze, że planowany system to będzie chwalony na forum Win XP 64 bit.

piątek, 2 kwietnia 2010, 21:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Vegas Pro 9 czy APP CS4
obydwa programy masz w wersji trial, sprawdz co Ci bardziej pasuje ale wez poprawke ze w trialu cs4 duzo opcji nie dziala (osobiscie polecam testowanie nawet na pirackiej wersji bo wtedy dopiero wiesz ze nie brakuje kodekow, presetow do hdv itp)

na obu programach zrobisz to samo (jak w przypadku wiekszosci softow edycyjnych) , kwestia przyzwyczajen i ceny, z premierem masz encorea i media encoder a calosc mozesz w wersji boxowej dostac nawet za 800-900zl

co kto lubi, bo na twoim kongfigu roznic wielkich nie bedzie w wydajnosci czy komforcie pracy

sobota, 3 kwietnia 2010, 00:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]