Teraz jest środa, 19 czerwca 2019, 09:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Pomóżcie . ! Błagam - mam zamroczenie 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pomóżcie . ! Błagam - mam zamroczenie
Cześć.
Jestem w trakcie realizacji filmu krótkometrażowego i mam do was pytanie czysto techniczne. Poniżej zamieszcze linka przykładowego filmu i dalej zadam pytanie.

http://www.youtube.com/watch?v=1T9-vlly5Bw

W początkowej części filmu między mężczyzną a kobietą prowadzony jest dialog. Powiedzcie mi, jak nakręcić dialog, aby był on ciągły (tzn. bohaterowie
mówili), a ujecią mogłyby być różne. W tym filmiku właśnie tak jest tylko nie wiem jak uzyskać taki efekt mając jedną kamerę
. Proszę . ! Pomóżcie mi

sobota, 26 czerwca 2010, 15:52
Nowy
Nowy

Post Re: Pomóżcie . ! Błagam - mam zamroczenie
Chodzi mi głównie o to jakim sposobem powinno nagwrywać się dialogi ? Bo nie wydaje mi się, że powinno się robić przykładowo tak:

- Hej. Co tam - to jest jedno ujęcie - przerwa
- A wszystko ok- drugie ujęcie - przerwa
- Aha . Ciesze się - kolejne ujęcie

Proszę wytłumaczcie mi to, bo jestem naprawde zamroczony i nie potrafie sobie tego uzmysłowić.

sobota, 26 czerwca 2010, 16:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ten materiał kręcono na raty, słychać to w zmieniającej się często z ujęcia na ujęcia ścieżce dźwiękowej. Na jednych zbliżeniach podkład jest z samochodem, na drugiej jakiś krukowaty, na trzeciej inne ptaki, w kolejnym sam szum otocznia. Metoda nagrywania sceny (dubel) kilka razy w przypadku zdjęć jest bezpieczna (jeśli nie ma zmian np. w nasłonecznieniu) i zresztą powszechnie stosowana. Jednak jak pokazuje ten przykład z dźwiękiem jest już większy problem (plener). Najprawdopodobniej korzystano z mikrofonu kierunkowego umieszczonego na kamerze, co poskutkowało zbieraniem wszystkiego co znajduje się za plecami chłopaków czyli niespójnością w późniejszym miksie audio. Lepszy byłby rejestrator wetknięty "pod nos" lub zewnętrzny mikrofon na tyczce skierowany w dół, tak aby nagrywając głosy aktorów pozbyć się niepotrzebnych dźwięków z otoczenia. Ewentualne różnice ambientu można zamaskować podkładając pod całość zmontowanej sceny jakiś jednolity podkład np. szum drzew i ptaki, daleki odgłos ulicy, dzieci na placu zabaw itp.
Czyli nagrywasz całą scenę dialogu z kamerą skierowaną na jednego, potem na drugiego, powtarzasz to na wszelki wypadek kilka razy i w międzyczasie jeszcze dokręcasz przebitki (w tym przypadku to były zbliżenia bohatera filmu). I jeśli odgłosy otoczenia nie są tak rażąco różne jak w przypadku tego filmu montujesz całą scenę wybierając to co najlepsze z każdego dubla. W przypadku amatorów, o ile nie mają głupawki, można liczyć na pewne ułatwienie przy podkładaniu dźwięku pochodzącego z innego dubla. Amator bardzo rzadko potrafi zagrać tą samą rzecz zupełnie inaczej (gdzie indziej pauzując, z inna emfazą czy nastrojem) więc niejednokrotnie da się tym ładnie manipulować.

sobota, 26 czerwca 2010, 22:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"Pewien kamerzysta cudzołożył z mężatką.
Nagle zabawę przerwało pukanie do drzwi.
Kamerzysta natychmiast wyskoczył przez okno.
Mężatka ubrała szlafroczek i pyta: - kto tam?
- To ja, kamerzysta, zapomniałem spodni."

Tak się kręci jedną kamerą.

sobota, 26 czerwca 2010, 22:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie każdy kręci na viagrze! :)

niedziela, 27 czerwca 2010, 00:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]