Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 14:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 pytanie odnośnie formatu wyjściowego premiere cs4 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post pytanie odnośnie formatu wyjściowego premiere cs4
Witam, pytanie do osób używających premiere cs4, jakiego używacie formatu wyjściowego przy filmie nakręconym w HD ?

Mój problem polega na tym, że:
Film nakręcony w HD, wrzucony do premiera w AVCHD (czysty format z kamery Sony z5) po przekodowaniu na mpeg2-dvd jest żenującej jakości. Domyślam się, że aby gotowy materiał był HD to musiałby wyjść z Premiere jako blueray, załóżmy jednak że potrzebne jest dvd. Nie oczekuję od materiału że będzie jakości HD ale powinien chyba być bardzo dobrej jakości. Tym czasem dvd oglądane na zwykłym telewizorze jest super, ale już oglądane na telewizorze HD lub monitorze komputera nie nadaje się do niczego.
Jakiego powinienem użyć formatu wyjściowego aby z filmu HD nagrać dvd dobrej jakości.

Pozdrawiam i dziękuję.

poniedziałek, 19 lipca 2010, 20:28
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: pytanie odnośnie formatu wyjściowego premiere cs4
kozaxxx napisał(a):
Film nakręcony w HD, wrzucony do premiera w AVCHD (czysty format z kamery Sony z5)

Od kiedy Z5 wypluwa AVCHD 8O

poniedziałek, 19 lipca 2010, 23:28
Bywalec
Bywalec

Po zrzuceniu filmu z kasety format jaki mam to AVCHD(.m2t)
Zrzucam programem HDVSplit

wtorek, 20 lipca 2010, 07:34
Bywalec
Bywalec

Wyprzedzając następne pytanie , zrzucam hdvsplit dla tego że przy zrzucaniu premierem nie mam podziału na sceny i dziwnie się tnie.

Reasumując jak by ktoś był na tyle miły (bo wielce możliwe że ja robie coś źle) i w kilku krokach napisał kompletną ścieżkę od zrzutu z kamery do premiera po format wyjściowy na płytę dvd
1. z kamery premierem (innym programem)
2. w premiere ustawienia początkowe projektu AVCHD /inne
3 format wyjściowy przy eksporcie z premiere mpeg2 dvd/inny

dzięki bardzo

wtorek, 20 lipca 2010, 07:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli robisz authoring w Encore CS4, to moja rada to nie przekraczanie długości filmu na jeden DVD 1h 20 min, i zakodowanie z poziomu Encore po wybraniu wysokiego bitrate maksymalnego i automatycznych ustawień kodowania.
Jestem zwolennikiem montażu natywnego w formacie w którym nagrywam. Nie widzę sensu w konwersji z HDV 1449 x 1080 na 1920 x 1080 - traci się czas a różnicy wjakości nie widać.
Niestety z moich doświadczeń wynika, że jakość filmu SD na DVD zakodowanego z materiału DV PAL jest lepsza aniżeli zakodowanego z HDV, uzyskuję wprawdzie przyzwoity obrazek, lecz gorszy od oczekiwań.
Ja zrzucam wyłącznie HDVSplit z podziałem na sceny, a potem montuję w ustawieniach HDV 1080i.

wtorek, 20 lipca 2010, 09:07
Stały bywalec
Stały bywalec

Widzę że Star mnie uprzedził, zaczniej od utworzenia sekwencji w HDV a nie AVCHD.

wtorek, 20 lipca 2010, 09:14
Bywalec
Bywalec

Ok dzięki bardzo, w takim razie co dalej, faktycznie autoring robie w encore (choć z jakichś dziwnych powodów często się zamyka i robi różne inne dziwne rzeczy, ale o tym innym razem. Wracając do tematu
1. mamy materiał zrzucony z Sony z5 za pomocą hdvsplit czyli avchd m2t
2. sciezka w premiere hdv 1080i25 (50i)
3.....co dalej jak z tego wyjść do dobrej jakości dvd (co wybrać przy eksporcie)?

wtorek, 20 lipca 2010, 13:21
Bywalec
Bywalec

Jeżeli ktoś na prawdę ma ochotę mi pomóc to bardzo proszę o sms na mój numer 791 341 331 oddzwonię od razu, a będzie znacznie łatwiej i szybciej.
Dla tego, który rozwiąże mój problem stawiam flaszkę.

Pozdrawiam
Grzegorz

wtorek, 20 lipca 2010, 14:27
Stały bywalec
Stały bywalec

Gotowy materiał dajesz do Encore po przez dynamic link wybierasz format wyjściowy w Twoim przypadku DVD ustawiasz bitrat i heja.

wtorek, 20 lipca 2010, 14:36
Bywalec
Bywalec

3 próby z 1 minutowym filmem, z premiera przez dynamic link do encore (trwało jakieś 15 sekund) w encore bitarate na maxa (9,4) za każdym razem po jakichś 20% komunikat encoding failed.

Jakieś propozycje?

wtorek, 20 lipca 2010, 15:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kozaxxx napisał(a):
...
1. mamy materiał zrzucony z Sony z5 za pomocą hdvsplit czyli avchd m2t
...

A to ciekawe wnioski wysuwasz. :roll:
Kamera pisząca w HDV, program zrzucający tylko HDV a materiał powstaje w AVCHD. :) Powiem wprost, to nierealne i robisz błąd w myśleniu. Twój materiał m2t to jest HDV czyli mpeg2. Pobierz z sieci próbkę surowego materiału z Panasonic'a 151 to zobaczysz co to jest AVCHD. Działa wszystko tak samo, tylko cztery razy wolniej.
Wracając do tematu, ja proponuję montować w sekwencji HDV 1080i a dla DVD utworzenie sekwencji DV PAL wide i wrzucenie tej zmontowanej HDV do niej. Potem eksport z Encore poprzez wczytanie 1, 2 lub obu sekwencji.
Nic nie piszesz co Ci nie pasuje w jakości po przeskalowaniu, ale coś mi się wydaje, że chodzi po prostu o nieporządany efekt jakby ducha postaci lub inaczej skakania chodzących postaci. Spowodowane jest to zamienioną kolejnością pól przeplotu (HDV ma UpperFF a SD ma LowerFF). Jest na to sposób, choć żmudny, jeśli to jest Twój problem, postaram się pomóc.
Pozdrawiam.

wtorek, 20 lipca 2010, 15:11
Bywalec
Bywalec

zaraz sprawdzę to co napisałeś. Co do materiału źródłowego w avchd piszę tylko to co napisał mi komputer przy pliku zrzuconym z kamery, nie wpadłem na to aby z tym dyskutować, przy pliku z kamery widnieje napis avchd(.m2t)
No to wywnioskowałem że to avchd.
W każdym razie problem faktycznie polega chyba na tym co mówisz.
Obraz nie jest czysty, wygląda tak jak by był za jakąś taką mgłą (coś jak w trakcie upału unosi się nad asfaltem, albo spalinami), jakby było zbyt dużo pikseli w jednym miejscu, w każdym razie nie jest czysty i przejrzysty.

Zrobiłem próbę, po wrzuceniu materiału na ścieżkę hdv i eksporcie mpeg2, materiał dalej nie jest czysty, a dodatkowo skurczył się po bokach (nie zajmuje całego ekranu, po bokach jest jakieś pół centymetra czarnego pola.
Zaraz próbuję z eksportem do dv avi wide i encore, jak tylko coś z tego wyjdzie to napisze.

wtorek, 20 lipca 2010, 15:31
Bywalec
Bywalec

jeszcze jedno, jakbyś mógł przybliżyć opcję dwóch sekwencji, bo chyba nie jestem na tyle biegły jeszcze.
Mówisz o montowaniu w hdv 1080 ok, a potem dv avi - to jak w końcu, zmontowany materiał w hdv mam kopiować do nowej sekwencji dv avi, czy ten zmontowany materiał mam poprostu eksportować jako dv avi czy jak?

Z góry dziękuję

wtorek, 20 lipca 2010, 15:35
Bywalec
Bywalec

no i jeszcze co do eksportu rozumiem ze mpeg2-dvd pal wide hq, czy tez przez dynamic link prosto do encora?

tyle ze z niewiadomych przyczyn encore tak jak pisałem w trakcie konwersji pokazuje błąd

wtorek, 20 lipca 2010, 15:39
Bywalec
Bywalec

S naf jakbyś mógł napisać coś o tym żmudnym sposobie, albo posłać sms to zadzwonię, myślę ,że jest szansa że to właśnie jest moim problemem.

wtorek, 20 lipca 2010, 16:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona