Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 07:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Potrzebna szybka pomoc!!! 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Potrzebna szybka pomoc!!!
Witam wszystkich. Potrzebuję waszej pomocy. Mam taki problem:
Chciałbym zrobić z filmikiem wideo coś takiego. Leci filmik, przykładowo w jego połowie w dolnym rogu pojawia sie drugi filmik. filmy lecą razem. po pewnym czasie filmik drugi (ten w rogu) znika i zostaje dalej filmik bazowy który leci sam do końca. Nie umiem tego inaczej opisać mam nadzieje że w miare wyrozumiale to napisałem. Proszę o szybką pomoc. Z góry dziękuję.
PS. używa programu windows movie maker ale chyba tam sie takiego czegoś zrobić nie da. Proszę o wskazania konkretnego programu + isntrukcja jak dany montaż wykonać. Jeszcze raz dzięki z góry.

piątek, 20 sierpnia 2010, 14:48
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Potrzebna szybka pomoc!!!
W Movie Maker na pewno planowanego montażu nie przeprowadzisz i potrzebny będzie bardziej zaawansowany program. Aby nie było zbyt wielkiego skoku między programami, na początek polecam Corel VideoStudio (może być wersja X2 lub X3, w obu będzie podobnie). Program w wersji testowej można pobrać ze strony producenta.

A teraz jak to zmontować:
1.Po dopaleniu programu pojawi się okienko z bodajże trzema opcjami do wyboru. Wybieramy "Edytor wideo".
2.Jak program uruchomi się już całkowicie, przełączamy widok z serii ujęć na oś.
3.Na osi mamy kilka ścieżek oznaczonych ikonkami. Na górną (to ścieżka główna) wrzucamy nasz film bazowy.
4.Przesuwamy się do połowy tego filmu na osi i na drugą ścieżkę (pod główną) wrzucamy drugi film do nałożenia.
5.W podglądzie widzimy, że na film bazowy został nałożony nasz drugi film. Możemy teraz zmienić rozmiar okienka, w którym jest on wyświetlany, a także zmienić jego położenie.
6. Aby nałożony film zanikł w odpowiednim momencie, po prostu go przycinamy.

Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to opisałem...

sobota, 21 sierpnia 2010, 00:12
Nowy
Nowy

Post Re: Potrzebna szybka pomoc!!!
DZIĘKUJĘ CI SERDECZNIE :) Temat do zamknięcia.

sobota, 21 sierpnia 2010, 10:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]