Teraz jest czwartek, 9 kwietnia 2020, 23:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 -------Edius 6 pierwsze wrazenia-------- 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: -------Edius 6 pierwsze wrazenia--------
to chyba ja jestem odosobniony w zdaniu ze edek jest slabiutki , ale wg mnie to cala konkurencja poszla mocno do przodu a edek turla sie gdzies z tylu
wiec nie przemawia do mnie argument o dystrybutorze :)

niedziela, 3 października 2010, 08:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://wyhacz.gazeta.pl/Wyhacz/1,88542, ... ozesz.html znalazłem coś takiego czyli dystrybutor tego i wielu innych programów powinien się zastanowić czy jest wiarygodny i uczciwy. Ciekawe co dystrybutor i przedstawiciel firmy EDKA na to. Bo tak prawdę pisząc popełnia przestępstwo i to od dawna to już nie jest wykroczenie. A i jeszcze jedna sprawa warunki licencji czy jest ona w odpowiednim języku dla danego kraju. Z tego co wiem to w wielu krajach europejskich jest on w odpowiednim języku dla danego kraju. Zastanawiam się czy sprawa nie powinna być skierowana do rzecznika konsumentów celem wyjaśnienia. Ciekawe czy firma da tu odpowiedź czy schowa głowę w piasek udając, że wszystko jest ok.

niedziela, 3 października 2010, 12:00
Nowy
Nowy

Podobno wreszcie będzie można pracować na surowych plikach MTS bez konieczności konwertowania ich do mpeg'a. czy to prawda?

wtorek, 5 października 2010, 13:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie dotyczy: kart video, gotowych zestawów PC, kluczy USB(nie ich zawartości)

Otóż nabywając licencję do jakiegokolwiek programu stajemy się właścicielem praw do użytkowania oprogramowania. Nabywając oprogramowanie, w zdecydowanej większości przypadków, nie stajemy się jego właścicielem, a jedynie użytkownikiem.

wtorek, 5 października 2010, 18:33
Stały bywalec
Stały bywalec

Dwa wyjasnienia i poglady. :)
Producenci i dystrybutorzy chcieli by inaczej ale jest:
- licencja MUSI byc ogloszona przez PRODUCENTA w jezyku kraju, w ktorym prowadzi dystrybucje. W innym przypadku wyrob jest sprzedawany wylacznie na odpowiedzialnosc dytrybutora. Kupujacy NIE MA OBOWIAZKU znania jezyka, w ktorym licencja jest publikowana. Producenci i dystrybutorzy probuja poprzez media straszyc kupujacych, czasami wkraczaja na sciezke prawna ale jeszcze NIGDY w Polsce nie wygrali.
Potencjalny kupujacy powinien miec mozliwosc ZAPOZNANIA sie z warunkami licencji PRZED zakupem (no i co?). :)
- KAZDY produkt sprzedawany w Polsce MUSI miec dolaczona instrukcje obslugi w jezyku polskim. Dystrybutorzy robia nam kawal i naklejaja na opakowaniu kilka zdan, albo zalaczaja broszurke z jakas trescia. Niestety jest to tylko wykroczenie i nie jest scigane.

Programy typu Edius sa sprzedawane w tak malych ilosciach (miedzy innymi zpowodu ceny), ze dla producenta i dystrybutora nie jest oplacalne spelniac w/w warunkow, pomimo tego ze powinni.
Jaki efekt?
Sami podpedzaja spirale piractwa. Cena + nieswiadomosc kupujacych...

Bledem BEIKS - co im zaweza rynek (ale maja to w nosie bo zarabiaja glownie na sprzecie) jest brak odrebnego wydania w j. pl. obszernej instrukcji za rozsadne pieniadze (vide Francja, Szwecja, Finladia, Wlochy, Niemcy...)

Mozna by pisac jeszcze sporo, ale po co?
Mina jeszcze lata nim dystrybutorzy zaczna powaznie traktowac klientow. :)

P.s.
Powyzsza tresc jest efektem 2-letniego wygranego w Polsce procesu sadowego z jednym z wiodacych prodcentow oprogramowania na swiatowym rynku. Niestety u nas nie istnieje pojecie precensu prawnego, wiec i tak kicha - kazdy sobie odrebnie rzepke skrobie. :)

P.s.2
Edius jest niezlym programem (wlasnie go testuje) ale bardzo odbiega od przyjetych standardow w nazewnictwie funkcji, ergonomii itp. co mocno utrudnia nauke. Manual jest jednym z najgorzej napisanych. Nawet znajac biegle angielski trudno go zrozumiec nie majac sporego doswiadczenia.

niedziela, 10 października 2010, 10:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

swojego czasu tlumaczylem artykuly dla Computer Arts i osobiscie ze znajomym spolszczylismy instrukcje i oprogramowanie Casablanki, takze z doswiadczenia moge napisac :

3 osoby , znajace angielski specjalizujace sie w roznych programach w tym jeden w edku / praca najlepiej w firmie pod nadzorem i przy wspolpracy fachowca i jego sztandarowego systemu montazowego
2tys netto wyplata plus edek w wersji najnowszej NFR dla kazdego z trojki
dwa tygodnie pracy
500zl korekta stylistyki u polonisty

wynik -> przetlumaczona w pelni instrukcja i spolszczony program (zakladam ze B. jest w stanie wydebic od producena pliki/lokale gdzie praktycznie wpisujac tekst przetlumaczony producent ma gotowa robote)

i ja osobiscie nie za bardzo rozkminiam ze to nie jest zrobione, mysle ze wydatek zwrocilby sie bardzo szybko bo skladajac systemy do montazu jeszcze mi sie nie zdazylo zeby klient nie zapytal czy soft jest po polsku...
jest juz vegas, pinnacle, adobe juz pierwszy krok zrobilo (media encoder)
edek znowu goni konkurencje

niedziela, 10 października 2010, 23:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Degenerado napisał(a):
adobe juz pierwszy krok zrobilo (media encoder)

no i "kompozycja efektów następczych" rulz ;)

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

niedziela, 10 października 2010, 23:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dlatego musi byc ekipa ktora sie zna na roznych softach i takie rzeczy konsultuje bo jeden "pan Miecio" albo nie daj panie boze translator online-owy rozkmini po swojemu i jest jak jest, z polskiego photoshopa malo kwasow jest ?

poniedziałek, 11 października 2010, 00:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

co do fotoszopa to sie nie wypowiem bo jedyny tlumaczony soft na jezyk ojczysty jaki toleruje to system operacyjny :) ew. gry ale na to juz niestety nie ma czasu. Tłuamczenie instrukcji w sumie OK ale niestety nazewnictwo funkcji powinno w/g mnie zostac oryginalne

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

poniedziałek, 11 października 2010, 00:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no nie da sie tak, dla mnie calosc powinna byc po angielsku ale sa ludzie ktorzy chca miec radiowe rozmycie a cancel jak nie bedzie anuluj to wymawiaja "kankel" itp. Nie wytlumaczysz, nie nauczysz, pozostaje dac produkt calkowicie spolszczony, popyt jest, dziwne ze nikt tego nie wykorzystuje, bo pomijajac wszystkie prawne pierdoly, jest to okazja do zarobienia dodatkowej kasy

poniedziałek, 11 października 2010, 00:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja tez przeciwko interfejsom w języku polskim-(instrukcja niech sobie będzie po polsku jeśli takie prawo)
moim pierwszym kompem było atari 800 xl .potem następne komputerki i pomimo ze nie mowie po angielsku to wszystkie programy miałem tylko w tym języku i mi to nie przeszkadzało zrobić kurs Basica orz przez 20 lat zarabiać na życie pracą z programami po angielsku.
co do EDIUSA to temu programowi nie pomoże i najdokładniejsza instrukcja po polsku-dla mnie zawsze był kiepski w porównaniu z premierem i avidem

poniedziałek, 11 października 2010, 01:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2