Teraz jest czwartek, 14 listopada 2019, 15:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Error : There is not enough memory to import the files reque 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Error : There is not enough memory to import the files reque
Witam !

W AP podczas importowania dużej ilości materiału video wyskakuje mi nagle box z informacją : "There is not enough memory to import the files requested" .
JAk to rozgryść ?
Koledzy na innych forach piszą ,że grzebanie w menu cache nic nie da .
Jeden użytkownik poleca pocięcie projektu ,aby potem go znów scalić i uzyskać cały materiał.
Nie wiem dlaczego powstaje taki błąd, ani jak scalić taki projekt .
Zielono mi .. help :(

Pozdrawiam ,
Adam

wtorek, 28 grudnia 2010, 23:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Error : There is not enough memory to import the files reque
Ile masz RAMu? I o jakich ilościach (MB i szt plików) piszesz?
Występuje coś takiego, kiedy importujesz partiami po kilka/kilkanaście klipów? Aktualizowałeś aplikację przez update? No i która wersja Premiere?
Jak Ci pomóc, jeśli nie podajesz szczegółów?

wtorek, 28 grudnia 2010, 23:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kiedy masz komunikat sprawdź ile wolnego miejsca na dyskach.zmień CASHE na inny dysk
musisz pamiętać ze niekiedy program renderując najpierw tworzy pliki tymczasowe a dopiero potem składa właściwy render
(czasy dv minęły kiedy a montaż potrzeba było tyle samo wolnego dysku lub wiele mniej niż pliki wsadowe)

wtorek, 28 grudnia 2010, 23:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kumaku, kolega zdaje się pisze o sytuacji w czasie importowania materiału do projektu, gdzie mu tam rendering w głowie...
No chyba, że ja czegoś tu nie zrozumiałem. :roll:

środa, 29 grudnia 2010, 20:38
Bywalec
Bywalec

S_naf napisał(a):
Ile masz RAMu? I o jakich ilościach (MB i szt plików) piszesz?
Występuje coś takiego, kiedy importujesz partiami po kilka/kilkanaście klipów? Aktualizowałeś aplikację przez update? No i która wersja Premiere?
Jak Ci pomóc, jeśli nie podajesz szczegółów?

Mam 4GB KingMaxa .
Tak - błąd występuje podczas importowania materiałów .
Aktualizacji dokonuje na bieżąco .
Moja Wersja to CS4 Pro .

kumak napisał(a):
kiedy masz komunikat sprawdź ile wolnego miejsca na dyskach.

Miejsca mam dużo na 3 dyskach,wiec zmienianie Cache nic nie da.

kumak napisał(a):
musisz pamiętać ze niekiedy program renderujący najpierw tworzy pliki tymczasowe a dopiero potem składa właściwy render

S_naf napisał(a):
Kumaku, kolega zdaje się pisze o sytuacji w czasie importowania materiału do projektu, gdzie mu tam rendering w głowie...
No chyba, że ja czegoś tu nie zrozumiałem. :roll:

Kolega S_naf ma rację w swojej odpowiedzi .Podczas importu występuje błąd ,a nie podczas renderingu .
Chodzi o pliki tymczasowe , które w pierwszej kolejności nie chcą się załadować .Dopiero potem tworzą się pliki do zrenderowania .. .

Wielka zagadaka wciąż nie rozwiązana ..

środa, 29 grudnia 2010, 21:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

S_naf- np jesli tworzysz mpeg2 to najpierw renderowane są 2 pliki-odzielnie audio oddzielne video potem są mutipleksowane i kasowane. są programy które muliplexuja w locie

środa, 29 grudnia 2010, 21:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

RebelMan91cos z twoimi plikami nie teges- program ich nie rozpoznaje lub blednie rozpoznaje- napisz co importujesz i czy w innych programach lub projektach te pliki sie importuja

środa, 29 grudnia 2010, 21:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kumak napisał(a):
jesli tworzysz mpeg2 to najpierw renderowane są 2 pliki-odzielnie audio oddzielne video potem są mutipleksowane i kasowane. są programy które muliplexuja w locie

Ja wszystko rozumiem, nic nowego nie napisałeś, tylko wytłumacz jeszcze po co o tym właśnie w tym wątku? :roll:
Zadałem kilka pytań koledze, odpowiedział na 3 tylko, za mało info. Może chodzi o przepełnienie cache, po ile tych plików tam importujesz? Zastanawiam się, bo ja zwykle wrzucam po np. 2h lub po jednej kasetce, w miarę jak potrzebuję kolejnego materiału i nigdy się z czymś takim nie spotkałem. A robie to tylko dlatego, że nie chce mi się czekać tak długo, aż się wszystko zaimportuje, a projekt także szybciej się odpala póki nie ma wszystkiego.

środa, 29 grudnia 2010, 22:10
Bywalec
Bywalec

S_naf napisał(a):
kumak napisał(a):
jesli tworzysz mpeg2 to najpierw renderowane są 2 pliki-odzielnie audio oddzielne video potem są mutipleksowane i kasowane. są programy które muliplexuja w locie

Ja wszystko rozumiem, nic nowego nie napisałeś, tylko wytłumacz jeszcze po co o tym właśnie w tym wątku? :roll:
Zadałem kilka pytań koledze, odpowiedział na 3 tylko, za mało info. Może chodzi o przepełnienie cache, po ile tych plików tam importujesz? Zastanawiam się, bo ja zwykle wrzucam po np. 2h lub po jednej kasetce, w miarę jak potrzebuję kolejnego materiału i nigdy się z czymś takim nie spotkałem. A robie to tylko dlatego, że nie chce mi się czekać tak długo, aż się wszystko zaimportuje, a projekt także szybciej się odpala póki nie ma wszystkiego.

Importuje 50 klipów AVi.
U mnie jest w prost przeciwnie .
Wolę mieć przed sobą cały obraz projektu i sklejać go od razu .
Nie spotkałem z taki problemem mimo , że importowałem podobną liczbę klipów o wiele wcześniej .
Aby w ostatecznej fazie skleić film potrzebuje wszystkich materiałów ,wiec dlaczego importować materiał po trochu , jeśli i tak będę chciał ze wszystkich klipów wybrać wycinek który mnie interesuje ? Materiał będzie importowany i tak w całości w folderze tymczasowym ,tak ?

środa, 29 grudnia 2010, 22:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

hm- posluchaj snaf- zaimporuj 1/4 zapisz projekt potem 1/2 itd- to sie czasem sprawda- sam tak robilem- jesli w ktoryms miejsu wywalalo to trzeba imprtowac po pliku aż się znajdzie powalony klip

środa, 29 grudnia 2010, 22:44
Bywalec
Bywalec

kumak napisał(a):
RebelMan91cos z twoimi plikami nie teges- program ich nie rozpoznaje lub blednie rozpoznaje- napisz co importujesz i czy w innych programach lub projektach te pliki sie importuja

Czy gdyby przypadkiem AP nie rozpoznawał plików, to by nie było blędu w stylu : "The files are corrupted or damaged. Please .. " ? albo "Some od files cannot be imported. Please .. " ?

Nie wiem ,nie znam się ale tutaj mamy błąd który jest związany z RAM-em a nie błędem plików .Dziwne .. ale jednak :

Cytuj:
"I found one image file in my sequence that was corrupt. As soon as I replaced this single image file (in this case it was one .BMP out of 1000 images) Adobe loaded the entire sequence with no more errors.
Żródło : CreativeCow "

Spróbuje znaleźć ten plik .
Zaimportuje jak napisałeś.

czwartek, 30 grudnia 2010, 10:19
Bywalec
Bywalec

Chyba rozgryzłem pytanie ,ale nie znam na nie odpowiedzi.
Format klipów to .avi 1280x720P .
Przy tworzeniu projektu zaznaczyłem format AVCHD i pewnie dlatego mam problem.
Zmieniłem teraz na DV-PAL .
Czemu nie odtwarza nadal obrazu w preview ?
Może dodam ,że wczesniej z .m4v obrazy były konwertowane na obecny avi.

Niezła ze mnie lama :(
Będzie 3eba zainwestować w kolejny podręcznik .

czwartek, 30 grudnia 2010, 11:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A to przypadkiem jednak nie te pliki nietypowe? Bo chyba nie są to surówki z kamery czy aparatu w tym formacie?
Ja stawiam na nietypowy format pliku, nie wiem skąd wziąłeś te pliki, ale AP nie lubi dziwadeł w nieprzekonwertowanej postaci.

czwartek, 30 grudnia 2010, 20:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]