Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 16:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Nakładanie obrazu z kamery na zdjęcie - UWAGA trudny temat 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Nakładanie obrazu z kamery na zdjęcie - UWAGA trudny temat
Podjąłem właśnie pracę w osiedlowej TV. Jako pierwsze zadanie mam zrobić coś na zasadzie nakładania obrazu z kamery (a konkretnie DSLR ma to być Sony SALT-33) na wcześniej przygotowane zdjęcie/tło.
Obraz z kamery ma "iść" w czasie rzeczywistym.
Ogólnie coś na zasadzie warstw w Photoshopie z kanałem alfa.

Można to zadanie porównać do prezenterki prognozy pogody pokazującej na ekranie mapę.
Macie jakieś pomysły jak to można zrobić ? Z góry dziękuję za pomoc .

poniedziałek, 8 listopada 2010, 23:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Nakładanie obrazu z kamery na zdjęcie - UWAGA trudny temat
jesteś pociotkiem właściciela?
jak możesz pracować jeśli o pracy nie masz zielonego pojęcia?
do pracy w studio dobry mixer .jest sporo książek o pracy w studio tv oraz o montażu

poniedziałek, 8 listopada 2010, 23:13
Nowy
Nowy

Cytuj:
jesteś pociotkiem właściciela?
Niestety nie :-) Dostałem pracę na okres próbny. Dlatego muszę się szybko poduczyć. Ogólnie moje zadania bedą inne ale mam dorywczo zająć się także montażem.
Cytuj:
Normalnie... muszę zarabiać, a trafiła się okazja, żeby dorobić.
Niestety nie dysponują żadnym mikserem itp gadgetami. cały montaż ma odbyć się na komputerze. Preferowane przez nich jest oprogramowanie Adobe.
Tak czy siak czy macie jakieś pomysły ? Kiedyś słyszałem o jakims pluginie do Skype'a który obraz z kamery "wkładał" w jakąś ramkę. Muszę uzyskać podobny efekt...

wtorek, 9 listopada 2010, 08:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

najłatwiej to filmować postać na jednolitym tle(np green scren) potem poprzez wycinanie koloru(kluczowanie) zamienia się tło na
http://www.youtube.com/watch?v=w6brdwY-dvU[url][/url]

wtorek, 9 listopada 2010, 09:01
Nowy
Nowy

Ano właśnie
Cytuj:
potem
tak to umiem, ale jak to zrobić w czasie rzeczywistym ??

wtorek, 9 listopada 2010, 10:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mbloch w temacie napisał(a):
Nakładanie obrazu z kamery na zdjęcie - UWAGA trudny temat

Naprawdę się dziwię, że nawet na okres próbny Cię tam przyjęli :lol:

To wcale nie jest aż tak trudny temat !

to robiłem w kilka minut - w tle wbrew pozorom jest zdjęcie...
http://www.youtube.com/watch?v=QaHcMapy ... re=channel

Poczytaj o kluczowaniu (na forum było tego full), bo jak dostaniesz wszystko na tacy to nic z tego nie zapamiętasz i dalej będziesz o pierdoły pytał.
Pozdrawiam

KRAN 6m auto AIM

wtorek, 9 listopada 2010, 10:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

w studiach są pokoje-bluboxy-tam siada prowadzący przed kamera-realizator bluboxem-rodzaj mixera kluczuje ujęcia z tłem i dalej sygnał idzie do emisji..
http://www.youtube.com/watch?v=Ku4l5_8GPkQ[url][/url]
tu masz animacje do lokalnych wiadomości

wtorek, 9 listopada 2010, 12:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak czytam takie posty, to mi się odechciewa wchodzić na to forum.
Ręce opadają, kto przyjmuje do pracy i kogo przyjmuje się do pracy. Słowem klucz w tej kwestii jest słowo PRACA.

Są ludzie, którzy mają pojęcie i szukają zajęcia, a inni, którzy być może są dobrzy w... czymśtam, biora sie za robotę, która (z pozoru!!!) wydaje się fajna, przyjemna i lekka. Zajmują tym samym miejsce komuś, kto by się sprawdził, a sami robią z siebie idiotów.

Chłopie! tak zadane pytanie wskazuje, że zdecydowanie i natychmiast powinieneś zmienić pracę! I absolutnie nie przyjmuję do wiadomości, że kiedyś się nauczysz. Jak to nastąpi, wróć do tematu. A teraz zajmij sie tym czymś, na czym się znasz.

Kluczowanie w czasie rzeczywistym na komputerze? Na sofcie Adobe?
1) nie ten sprzęt
2) nie ten soft
3) nie ta półka cenowa
4) nie ten personel do obsługi

P.S.
Moje powyższe wypowiedzi mogą się wydawać obraźliwe, ale: jeśli ktoś jest entuzjastą i chce się pobawić, to proszę bardzo. Chętnie pomogę i włożę w to całe swoje serce. Jeśli ktoś jest zawodowcem i ma problem (ale ma podstawy, jakąś wiedzę) to również pomogę. Jednak w tym przypadku:
mbloch napisał(a):
Normalnie... muszę zarabiać, a trafiła się okazja, żeby dorobić.

To jest działanie naganne i nie będę się bawił w ubieranie tego w ładne słówka. Wsiedlibyście do taksówki, gdy jej obsługa nie ma prawa jazdy i pojęcia o prowadzeniu auta? NIE Dalibyście do pospawania bramę komuś, kto spawarkę widział z daleka? Też NIE.
Nie będę w takich przypadkach dobierał "grzecznego" słownictwa. Uwierzcie, że i tak sie powstrzymywałem.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

środa, 10 listopada 2010, 13:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chyba trzeba stworzyć taka stronę z tutorialami jak wykonać zamierzony efekt w danym programie,download dla każdego za kaskę.
Chcesz wiedzieć już,to proszę bardzo,zdobycie wiedzy kosztuje twój czas albo pieniądze.A tak logicznie myśląc to zapewne masz dostać tą prace jak odrobisz zadanie domowe,bo jeśli nie to wyobrażam sobie poziom tej lokalnej tv.
Powiem szczerze,jeżeli w dzisiejszych czasach w naszym kraju przyjmują jeszcze na słowo umiem,nie sprawdzając kompetencji na bieżąco to czteroliterowy zbój mnie strzela.

środa, 10 listopada 2010, 16:17
Nowy
Nowy

Dziękuję za zainteresowanie moim tematem. Choć nijak nie pomogliście to WSZYSCY bez wyjątku zadzieracie nosa - profesjonaliści.
A więc Panie MKmagic owszem może nie Adobe ale znalazłem coś tańszego za przysłowiowe kilka zł oraz podobnie działający open source'owy odpowiednik.

Panowie prośba zamiast zadzierać nosa pomagajcie. Proponuję skończyć temat aby nie wywoływać forumowych wojenek a zająć się doszkalaniem.

środa, 10 listopada 2010, 17:06
Moderator
Moderator

koledzy, a teraz tak na serio:
kto potrafi to zrobić w czasie rzeczywistym - ręka do góry...

naprawdę, czytajcie pytania uważniej.

PS.
Cytuj:
Proponuję skończyć temat aby nie wywoływać forumowych wojenek a zająć się doszkalaniem.

za szkolenia się płaci grube pieniądze, chyba, że masz na myśli szkolenia "open source" (czyli "skompiluj se sam"). :lol:

PS2.
Cytuj:
A więc Panie MKmagic owszem może nie Adobe ale znalazłem coś tańszego za przysłowiowe kilka zł oraz podobnie działający open source'owy odpowiednik.

możesz teraz dać przykład forumowej pomocy. napisz co to za program i jak to się robi.

środa, 10 listopada 2010, 17:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mbloch napisał(a):
Dziękuję za zainteresowanie moim tematem. Choć nijak nie pomogliście to WSZYSCY bez wyjątku zadzieracie nosa - profesjonaliści...

Chwileczkę... a to
np. SylwekK czyli ja... napisał(a):
...Poczytaj o kluczowaniu (na forum było tego full), bo jak dostaniesz wszystko na tacy to nic z tego nie zapamiętasz i dalej będziesz o pierdoły pytał..."

wg mnie jest pomocą wystarczającą. Pomoc to ma być pomoc a nie zrób to za mnie. Grass dobrze napisał - za szkolenia się płaci.
Uważam, że forum jest nie po to, żeby dawać gotowe rozwiązania komuś kto nawet minimalnej orientacji w temacie nie ma ale po to, żeby naprowadzić na właściwy tor. Wchodząc na jakiekolwiek forum staraj się zadawać pytania, które pomogą Ci rozwiązać problem, który już nadgryzłeś i odpowiedzi pomogą wyciągnąć właściwe wnioski, a nie żeby ktoś za Ciebie odwalił całą robotę. Poczuj przyjemność wyszukiwania 8)
Pozdrawiam

KRAN 6m auto AIM

środa, 10 listopada 2010, 18:31
Moderator
Moderator

Tego typu posty o podstawach i rządania ich przez nowicjuszy, które często zamieniają się w swego rodzaju awantury powracają jak bumerang.
MKmagic napisał(a):
Są ludzie, którzy mają pojęcie i szukają zajęcia, a inni, którzy być może są dobrzy w... czymśtam, biora sie za robotę, która (z pozoru!!!) wydaje się fajna, przyjemna i lekka. Zajmują tym samym miejsce komuś, kto by się sprawdził, a sami robią z siebie idiotów.

Niestety tak jest i to w każdej dziedzinie polskiej gospodarki, stąd właśnie mamy wspaniałych polityków, kreatywnych przedsiębiorców i wspaniałe technologie wykorzystywane i wprowadzane w rodzimych stacjach TV...

środa, 10 listopada 2010, 20:10
Moderator
Moderator

Cytuj:
Panowie prośba zamiast zadzierać nosa pomagajcie.

szkoda, że nie dał przykładu. spuścił się i poszedł. szkoda. chętnie zapoznałbym się z tym oprogramowaniem, potem mógłbym komuś pomóc. a tak niestety ni ch..a. takie myślenie o sobie tylko...

środa, 10 listopada 2010, 20:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chciał łatwo i szybko (jak sam napisał: dorobić). Dopwiedział się prawdy, więc... się obraził, jak przedszkolak, któremu mamusia nie kupiła zabawki.

Forum jest dla tych, co to nie maja bladego pojęcia, ale skoro jest okazja, to mogą dorobić na boku. Tak mnie szlag trafił, że za chwilę dam komuś w mordę.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

czwartek, 11 listopada 2010, 11:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona