Teraz jest sobota, 23 marca 2019, 00:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 DV jak zrobić najlepszą jakość 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post DV jak zrobić najlepszą jakość
Przez 15 lat filmowania nagrałem około 1800 kaset DV/żadnej niekasując/
Mam tylko mały problem.Orginał/i zmontowny /otwarzany z magnetowidu DV po RGB. czy z komutera ma wspaniałą jakość.
Po zgraniu na DVD już '"kaszna"
Próbowałem / Sony Vaio AR51 SU/na Blu-ray ,jet lepiej ale wzratają szumy.Używałęm Sony Vegas 9,Corel 11 STUDIO SONY VAIO AR 51SU,Casablnca Prestige.Wszystko na nic.Jestem maniakim Jakości.Co zrobić
by materiał z DV mial taką samą jakość na płycie/kamera DSR450 SONY,VX 2000.PANASONIC DVC 200 i Kult DA1.Może bć DVD BLU-RAY.PROSZĘ O POMOC.Georgi

poniedziałek, 22 listopada 2010, 09:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: DV jak zrobić najlepszą jakość
uzyj dobrego encodera, wg. mnie licza sie adobe media encoder i canopus procoder

wybierz preset blue ray h264 z najlepsza jakoscia i tyle, material nie bedzie dokladnie taki sam bo jest rekompresja ale bedzie bardzo dobry

poniedziałek, 22 listopada 2010, 09:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przyznam że nie za bardzo wiem o co pytasz. O jakość, tylko czego. Obróbki materiały DV i nagranie go na DVD? Czy nagrałeś jakiś 1080 i masz problem z skalowaniem i jakością. Czy chcesz z DV zrobić HD bo wspominasz o bluray.
Strasznie chaotycznie napisałeś post. Sprecyzuj proszę pytanie.

poniedziałek, 22 listopada 2010, 15:29
Moderator
Moderator

sprawa jest banalna. wrzucasz materiał DV do programu kompresującego i ustawiasz maksymalną jakość i bitrate. oczywiście mówimy o SD a nie HD. sam robię to za pomocą TMPGEnc i ustawień CBR, 8000kbps, HQ i możesz to nagrać na DVD w postaci plików mpeg2 albo zrobić authoring w programie, który nie robi rekompresji, bo jeśli robi to tracisz na jakości.

pozdrawiam

poniedziałek, 22 listopada 2010, 15:38
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

stella208 napisał(a):
Jestem maniakim Jakości.Co zrobić

Zawsze coś stracisz przy kompresji
Obejrzyj się za czymś innym-urządzeniem z dyskiem twardym podłączonym do TV,materiał oczywiście zostawisz w aviDV.
Urzadzenia typu HD Player,się nie sprawdzą ,potrafią odtworzyc masę formatów ale nie DV :(

poniedziałek, 22 listopada 2010, 17:15
Moderator
Moderator

Witamy na forum :D
Osobiście też nie dopatrzyłem się w tym wątku pytania zasadniczego i nie bardzo wiem, czy chcesz po prostu tworzyć dobrej jakości płytki o strukturze DVD-Video, polepszyć dotychczasową jakość, aby kolejne były lepsze niż kiedyś, czy jednak chodzi Tobie o archiwizację plików zachowując je w możliwie najlepszej jakości na krążkach?
Nie ma takiej opcji, aby zmniejszyć pliki DV nie tracąc na jakości, gdyż sam format AVI DV wykorzystuje dość ciekawy i zarazem optymalny algorytm dający optimum pomiędzy jakością, a wielkością zachowując jednocześnie wygodę edycji bez dekompresji. Jakakolwiek zmiana zmniejszająca czy to rozdzielczość, czy też wagę pliku musi odbić się kosztem czegoś, a jest to niestety jakość. Trzykrotna, nawet czterokrotna kompresja z DV do standardu DVD-Video jest na granicy rozsądku, który nawet nie bardzo wyrafinowane oko dostrzeże jako znaczny spadek jakości takiego formatu.
Uchronić się (zminimalizować straty) można od tego jedynie zwiększając ilość płytek zapisanych plikami video o możliwie najwyższym bitrate, bądź stosując krążki dual layer, lub skrócić czas trwania filmu na jednej płytce (warstwie), co pozwoli na stosowanie w nich możliwie najwyższego bitrate.
Jak wiadomo duże znaczenie ma kompresor dokonujący konwersji materiału, ilość przebiegów VBR dokonywanych w czasie tego zabiegu (dotyczy tylko mniejszej niż max bitrate), warto zreformować swoje menu na płycie, aby zamiast trwać minutę pracowało kilka sekund w pętli co pozwoli wygostpodarować dla zasadniczego filmu większą ilość wolnej przestrzeni, jak nietrudno się domyślić wypasione intro i wszystkie inne wodotryski także wpływają na to ograniczenie.
Napisz w czym pracujesz, czym kompresujesz itp.

poniedziałek, 22 listopada 2010, 23:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Montażysta Darek A.: myślę, że demonizujesz. Jeśli obetnie minutę intro, to zyska... minutę materiału. Walka o pietruszkę.
Mam przeczucie, że tu następuje jakieś przekłamanie, jakaś zdrada. Klient musiałby jakiegoś całkiem amatorskiego, lub totalnie źle ustawionego softu używać do kodowania płyt, albo pakuje 4h materiału na jedną płytę DVD5, że aż tak narzeka na jakość DVD.
Tysiące razy (jak wielu na tym forum) robiłem DVD z DV i (jak wielu na tym forum) wiem, że nie ma takiej różnicy między DV a DVD, jak kolega donosi.
Może DV ogląda na kineskopowym monitorze podłaczonym do magnetowidu na montażu, a płyty DVD z odtwarzacza podłączonego do LCD-HD w salonie? Wtedy różnica jest porażająca rzeczywiście!!!

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

piątek, 26 listopada 2010, 23:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kup sobie nagrywarkę dvd i przegraj swoje kasety przez kabel firevire z najlepsza jakością-tak będzie najszybciej i najlepiej.jeśli kiedyś będziesz miał trochę wolnego to zrobisz sobie jakieś ciekawe menu i chaptery.
nie ma nic darmo,niedawno przyszedł klient i chciał poprzegrywać swoje 40 kaset na dvd-chciałem 50 zł za płytkę ale da niego było za drogo i kupił sobie nagrywarkę za 1200 i ok i zrobił jak mu się wydaje za darmo-bo 2 miesiące życia nic nie kosztuje

sobota, 27 listopada 2010, 01:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

:D
Pięknie podsumowane!!!!

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

środa, 1 grudnia 2010, 15:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]