Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 07:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 obraz caly w pikselach przy przechwytywaniu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post obraz caly w pikselach przy przechwytywaniu
Witam,
Po przegraniu z kamery Canon XM2 materiału do komputera poprzez kabel firewire widze obraz caly w pikselach, tak jakby efekt mozaiki. Zgrywając równiez kamerą Sony TRV940E i innym kablem jest równiez to samo. Przeinstalowałem system Windows 7 x64 i podstawowe sterowniki i ciągle widze piksele, obojetnie jakim programem bym tego nie odtwarzał. Wie ktoś o co tu biega?

piątek, 10 grudnia 2010, 14:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: obraz caly w pikselach przy przechwytywaniu
Biego o to, ze masz prawdopodobnie zabrudzona glowice, tor prowadzenia tasmy. Zgaj przez innego (pozyczonego) canona, z moich doswiadzczen wynika, ze sony z canonem nie bardzo sie kochaja, wiec jak nagrywales canonem zgrywaj tez z canona, no i twoja kamerka do czyszczenia

sobota, 11 grudnia 2010, 02:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A jakim programem zgrywasz?

sobota, 11 grudnia 2010, 05:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przede wszystkim jak to wygląda przy odtwarzaniu na monitorku kamery czy też na TV? Sprawdzałeś?

sobota, 11 grudnia 2010, 11:20
Nowy
Nowy

Problem juz rozwiązany. Wymieniłem kartę firewire na inną i juz wszystko jest OK :D. Materiał na monitorkach kamer mial normalny obraz wiec to mnie zastanawialo. Teraz natomiast mam inne problemy, ale w zwiazku z brakiem czasu na googlowanie nie wiem gdzie szukac i co robic.. Mam dziesiatki kaset miniDV i chciałbym teraz to w wolnych chwilach obrobic i przekonwertowac do najlepszego formatu. Mam PS3 i odtwarzacz sieciowy Popcorn A200 z HDD który czyta większość formatów (M2T,M2TS,MTS,AVI,MKV,H.264,MP4, XVID SD/HD,MPEG-1,MPEG-2 MP@HL,MPEG-4.2 ASP@L5, 720p,GMC,MPEG-4.10 (H.264) oraz struktóry dysków Blu-Ray. Nie mam wiec tu ograniczenia wielkościa pliku. Oglądam wszystko na plazmie Pionieera PDP-508XD więc obraz musi byc naprawde dobry:) Moze napisze mi ktoś jakimi programami w odpowiedniej kolejności to zrobic. Dawniej bawilem sie w Pinnacle ale teraz w wolnych chwilach chcialbym pobawic sie bardziej zaawansowanymi programami. Pewnie jest tu gdzies to opisane ale naprawde ostatnio nie mam czasu na szukanie (żona jak widzi mnie przy kompie to szału dostaje :D )

sobota, 11 grudnia 2010, 23:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]