Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 06:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Jak pozyskać zbliżone efekty? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jak pozyskać zbliżone efekty?
Witam wszystkich forumowiczów.
Na początku, z góry przepraszam, jeżeli zagadnienia o które zapytam, były już poruszane. Forum jest tak rozległe, a tematy napisane w taki sposób, że mnie- laika w dziedzinie obróbki wideo, trochę to dezorientuje.
Od wielu lat zajmuję się fotografią, od października 2010 roku, studiuje w Akademii Fotografii w Warszawie, by podszkolić warsztat. Ale nie o tym chciałem pisać. Otóż od dłuższego czasu, sama fotografia nie pozwala spełnić mi się do końca. Potrzebuję ruchomego obrazu. A że porywam się na coś bardzo trudnego, to u mnie norma :)
Mam kilka projektów do zrealizowania, i chciałbym by były one, w formie krótkiego filmu. Po części myslałem nad metodą poklatkową, i zwykłym, poczciwym, ruchomym obrazem. Nie posiadam specjalistycznego sprzętu. Mam dostęp do Canona 5D, i tym podobnych aparatów z możliwością kręcenia wideo.
Poniżej kilka linków, z klipami by przybliżyć efekty które chciałbym uzyskać:

http://www.youtube.com/watch?v=cliUcNOy ... re=related : Madonna " The Beast Within " by Steven Klein
Jeden z moich guru. Tutaj chodzi mi o efekty przyspieszenia, zwolnienia, powtarzalności ruchów. Są one "kanciaste", "mechaniczne". Cofanie też leży w moich intencjach. Nadają psychodelicznego klimatu. Rodzi się pytanie: jak pozyskać podobny efekt? Wiem że, to wszystko kręcone było pewnie sprzetem za ogromną kase. Jednak na youtubie jest od groma filmów, amatorszczyzn, gdzie ludzie pozyskują bardzo podobne rzeczy. Jakiego programu można użyć? Czy potrzebne są jakieś specjalne parametry kręcenia? I czy nie porywam się z motyką na słońce? Prosiłbym o jakieś rady, tutoriale, nazwy programów ( które nie są kombajnami z setkami niepotrzebnych efektów ).
Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie i pomoc. Uratowalibyście mi życie.
Pozdrawiam, i jeszcze raz z góry przepraszam jeśli zaśmiecam.

niedziela, 6 lutego 2011, 16:00
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Jak pozyskać zbliżone efekty?
W Sony Vegas można to bardzo łatwo wykonać. Poszukaj na yt jakichś tutoriali. One powinny pomóc. Jeżeli będziesz miał jakieś pytania pisz.
Ogólnie to nie liczy się sprzęt, a technika.

niedziela, 6 lutego 2011, 17:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]