Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 12:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Ktos zrobi film? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Ktos zrobi film?
Filmik taki youtubowy, skladaczek.. cos w stylu http://www.youtube.com/watch?v=Q2XfQFv_ ... grec_index
Z tym, ze mialby miec dlugosc okolo godziny, poltora.. I troszke rozdzielczosc lepsza, bo ma byc na dvd a nie na youtube..
Z mojej strony bylby tylko tekst (pod ktory potrzebny jest obraz) i pewne sugestie co do klimatu calosci.
Nie mam czasu i mozliwosci, zeby spedzic kilka nocy na zabawe. Wolalbym zaplacic i miec z glowy, jesli ktos akurat nudzi sie w domu...
Jesli nie tutaj to gdzie moglbym kogos znalezc?
Chcialbym najpierw zobaczyc jakis sample, cena zalezy od tego jak bardzo profesjonalnie byloby to zrobione..
to ma byc film instruktarzowy, dla pracownikow i znajomych, nie musi byc super doskonaly, wystarczy zeby sie milo ogladalo
nie wiem jakie sa ceny za takie uslugi, jestem otwarty na propozycje

piątek, 18 lutego 2011, 14:37
Bywalec
Bywalec

Post Re: Ktos zrobi film?
Wykonuję filmy instruktażowe ... głównie z obsługi urządzeń, również montażu, czy wykonania przez klienta ale nie tak długie ... to nie taka prosta sprawa, i nie kilka nocy..Konieczne jest więcej szczegółów - tematyka, aktorzy? (prawa autorskie) znalezienie plenerów, etc.. jakiś scenariusz trza stworzyć na podstawie Twojego tekstu , uzgodnić go itp. 1,5 godz to około miesiąca z "podrygami" I nikt nie zrobi tak kiepskiej jakości na zlecenie. Na moje oko koszt dla klienta około 10tys. z prawami produkcji. Mogę się mylić ale niewiele.
Jeśli ma to być składak z materiałów w sieci - to też będzie kosztowało - prawa autorskie - i chyba taniej zrobić własny tym bardziej, że będzie publicznie odtwarzany.

sobota, 19 lutego 2011, 13:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jakosc obrazu uzyskuje sie dzieki mozliwosciom kamery ale jakosc wykonania filmu,czyli pomysl i montaz uzalezniony jest od wykonawcy.
Jak juz kolega wspomnial,kilka zarwanych nocy nie wystarczy a do tego dochodza prawa autorskie uzytego innego materialu.Musisz poczytac co sklada sie na film i bedziesz wiedzial za co trzeba zaplacic zeby kupic lub zaplacic zeby zrobic wlasne.Ale cena przy takiej czasowce to moze siegnac nawet wiecej niz 10tys. Wszystko zalezy ile trzeba bedzie poswiecic czasu i pomyslow na taka realizacje i jaki stopien trudnosci wystapi przy montazu,co trzeba uzgodnic miedzy toba a zleceniobiorca.

sobota, 19 lutego 2011, 19:58
Nowy
Nowy

Z jakosci dvd raczej zrezygnuje. Przeliczylem sie.
Jesli jednak zdecyduje sie na skladanke materialow dostepnych w sieci.. Mowie juz o tych w lepszej jakosci. Dostepnych bezplatnie oczywiscie. Czy to nadal podlega prawom autorskim? Jak zauwazyl, jeden forumowicz.. tworze nowe dzielo z ogolnodostepnych materialow.
Moj projekt ma byc w pewnym stopniu komercyjny, w zwiazku z czym, wszystko musze zrobic legalnie.
Kolejna kwestia. Muzyka.. Jak to jest z muzyka? Jak to wyglada pod wzgledem wykorzystania istniejacej juz muzyki do nowych projektow?
Ostatnie kwestia (jak na razie..)
Jak bronic sie przed plagiatem. Jesli juz moj projekt powstanie. Co moge zrobic zeby nie wykorzystal go nikt inny?
Moze jednak jeszcze jedno.
Czy film z linku ktory wczesniej zamiescilem.. Kymatica. Czy to juz jest komercyjne uzycie dziela? Czy wystawienie filmu na youtube juz jest komercyjne?

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

niedziela, 20 lutego 2011, 05:05
Nowy
Nowy

Jeszcze jedno..
( Milion pomyslow na sekunde. )

Video stock'i, przeciez tego mozna uzyc. W zasadzie kupuje przeciez film, jak go wykorzystam to juz moja sprawa..

niedziela, 20 lutego 2011, 05:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

paszczq69 napisał(a):
Z jakosci dvd raczej zrezygnuje. Przeliczylem sie.

Material jest material i bez znaczenia w jakiej dostepnej jakosci ktos ci zrobi,
tyle samo bedzie sie musial napracowac podczas montazu.Wiec twoje stwierdzienie jest nie na miejscu.

paszczq69 napisał(a):
Jesli jednak zdecyduje sie na skladanke materialow dostepnych w sieci.. Mowie juz o tych w lepszej jakosci. Dostepnych bezplatnie oczywiscie. Czy to nadal podlega prawom autorskim? Jak zauwazyl, jeden forumowicz.. tworze nowe dzielo z ogolnodostepnych materialow.
Moj projekt ma byc w pewnym stopniu komercyjny, w zwiazku z czym, wszystko musze zrobic legalnie.

A na jakiej podstawie stwierdzisz ze cos jest bezplatne czy nie?
Kazde dzielo stworzone ma swojego autora,ktory ma do niego prawa.
Jesli dzielo jest z kradzionych materialow i jest ogolnie dostepne to ty mozesz sie wkopac pozniej.
Jezeli chcesz zrobic cos na legalu to najlepiej stworzyc to samemu.
Wpisz sobie w google prawa autorskie i tam wszystko jest na ten temat.

paszczq69 napisał(a):
Kolejna kwestia. Muzyka.. Jak to jest z muzyka? Jak to wyglada pod wzgledem wykorzystania istniejacej juz muzyki do nowych projektow?

Tu klania sie cennik zaiksu np, ktory jest u nich na stronie.

paszczq69 napisał(a):
Jak bronic sie przed plagiatem. Jesli juz moj projekt powstanie. Co moge zrobic zeby nie wykorzystal go nikt inny?

Smieszny z ciebie koles.Chcesz uzyc czyjes darmowe materialy i jeszcze sie zabezpieczyc przed plagiatem.
Tak jak napisalem powyzej,wszystko znajdziesz w temacie prawa autorskie w google.

paszczq69 napisał(a):
Czy film z linku ktory wczesniej zamiescilem.. Kymatica. Czy to juz jest komercyjne uzycie dziela? Czy wystawienie filmu na youtube juz jest komercyjne?

Sa rozne wersje na ten temat wiec ja nie bede sie wypowiadac w tej kwestii.
Ale sie domyslam ze chcesz wstawic prace na tube i myslisz ze bedziesz czysty i w dodatku chcesz zeby nikt nie kopiowal pomyslu.Nie skomentuje tego i dodam ze takie materialy sa czesto blokowane.

paszczq69 napisał(a):
Video stock'i, przeciez tego mozna uzyc. W zasadzie kupuje przeciez film, jak go wykorzystam to juz moja sprawa..

Widze ze chcesz byc cwanszy od diabla,ale zeby cos pokazywac publicznie trzeba miec na to licencje.Jezeli zlecisz zrobienie materialu dla kogos to powinno na poczatku pasc pytanie: do czego to ma sluzyc i jakie
bedzie przeznaczenie tego dziela?
Jezeli nie wspomnisz o tym lub oszukasz autora to ci nie da licencji,ktorych jest kilka rodzai.Gdy nie masz licencji a publicznie odtwarzasz to jest ryzyko ze ktos moze sie o to zapytac.Jezeli autor zarzuci ci uzywanie publiczne dziela na ktore nie masz licencji to ty bedziesz musial sie wytlumaczyc z zarzutow a nie autor.
To jest dokladnie tak samo jak zakupisz plyte w sklepie i nie mozesz jej publicznie odtwarzac do celow zarobkowych posrednio lub bezposrednio.

Moim zdaniem powinienes najpierw podac swoj budzet ewentualnemu zleceniobiorcy i zadac pytanie co mozesz w tej cenie uzyskac.
Lepiej jest miec krotszy film i miec do tego licencje niz paradowac oficjalnie z nielegalnym materialem,bo to moze miec nieciekawe skutki.
Tylko sie domyslam,po sposobie twojego kombinowania, ze twoja kasa jest dosc skromna i tekst: ''Wolalbym zaplacic i miec z glowy, jesli ktos akurat nudzi sie w domu...''
nie ma racji bytu,bo to nie wnoszenie mebli na trzecie pietro,ze kopsniesz komus dwie dychy i zrobi za ciebie robote w 15min zebys ty mial z glowy
po czym ty wparadujesz do mieszkania oswiadczajac zalozmy zonie ''juz zrobilem kochanie''.
Tu jest kilka powaznych aspektow do realizacji i kilka stowek raczej nie wystarczy.
Takze polecam artykuly o ktorych pisalem.Mam nadzieje ze wyjasnia ci wszystko z czym miales watpliwosci.

niedziela, 20 lutego 2011, 06:42
Nowy
Nowy

Srodki sie znajda, gdyz nie dzialam sam. A czasami trzeba cos zainwestowac zeby czerpac zyski.
Jestem jak widac laikiem w omawianym temacie. Dlatego badam sprawe.
I juz wyjasniam.
Kwestia video stockow. Jesli robie film, ale nie bedzie w nim mowy o jakiejkolwiek firmie. Beda tylko znane i moze nie znane prawdy. Moje poglady i przemyslenia. Tak jak Kymatica (link ktory dalem jako przyklad) Film raczej nie trawi na youtube. Dlatego pytalem o plagiaty. Gdyz nie chce zeby inna osoba uzyla go bez mojej wiedzy. Film nie trafi do obcych ludzi. Tylko do znajomych.

Moze inaczej.

Przyklad 1.
Powiedzmy ze chce zmontowac film, ze scen zawartych na video stockach i youtubach czy tez wycinkow divixow..
Film bedzie na przyklad opowiadal o tym, ze to jednak Mahomet jest prawdziwym mesjaszem.. (tylko przyklad). I dam go tylko moim znajomym, ktorzy pokaza go innym. Z raczki do raczki, Nagrany na plycie.
I chce to zrobic wlasnie w klimacie Kymatica
Prawnie ktos sie moze upominac o cos?
1. Tworca ktoremu zlece sworzenie filmu?
2. videostocki gdzie zaplacilem za filmik np. jadacego samochodu?
3. Producent Matrixa ze wycialem z jego filmu fragment ze spadajacymi cyframi?
4. Osoba ktora nagrala swojego psa skaczacego przez plot i umiescila na youtubie?
5. Zaiks? gdy bede dawal plytke z filmem tylko znajomym?
6. Jak sie zmieni punkt 5 jesli film ktorys ze znajomych wrzuci na youtube?
Czy to on wtedy jest winny rozpowszechnianiu muzyki bez oplaty do zaiksu czy ja?

7. Czy w ogole ktokolwiek i kiedykolwiek jest w stanie przyjsc do firmy i upomiec sie o cos?

niedziela, 20 lutego 2011, 07:35
Nowy
Nowy

Jesli moglbym poprosic o konkretna odpowiedz.. tak, nie, tak, nie, zalezy ;) Dzieki

BP777, dzieki za wyczerpujaca wypowiedz.

niedziela, 20 lutego 2011, 07:42
Moderator
Moderator

myślę, że jak się nie podpiszesz to nikt ci nic nie zrobi. :wink:

napisz coś więcej o tym filmie. ja zrobiłem sobie coś takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=cwPIVqCf2No

pozdrawiam

niedziela, 20 lutego 2011, 13:39
Bywalec
Bywalec

.........Z raczki do raczki, Nagrany na plycie.
(jeśli zrobisz sam - OK - jeśli ktoś inny na zlecenie - rozpowszechnianie

I chce to zrobic wlasnie w klimacie Kymatica
Prawnie ktos sie moze upominac o cos?
1. Tworca ktoremu zlece sworzenie filmu?
(tak - jeśli będziesz osiągał dochody (konstrukcja umowy/cena za licencję)

2. videostocki gdzie zaplacilem za filmik np. jadacego samochodu?
(nie)

3. Producent Matrixa ze wycialem z jego filmu fragment ze spadajacymi cyframi?
((nie jestem pewny - 2-5 s chyba nie ale to element charakterystyczny jest!)

4. Osoba ktora nagrala swojego psa skaczacego przez plot i umiescila na youtubie?
(tak - prawa autorskie)

5. Zaiks? gdy bede dawal plytke z filmem tylko znajomym?
(a jeśli znajomi dadzą dalej - rozpowszechnianie)

6. Jak sie zmieni punkt 5 jesli film ktorys ze znajomych wrzuci na youtube?
Czy to on wtedy jest winny rozpowszechnianiu muzyki bez oplaty do zaiksu czy ja?
(może być zablokowany lub dopuszczony - uwględnij pozostałe )

7. Czy w ogole ktokolwiek i kiedykolwiek jest w stanie przyjsc do firmy i upomiec sie o cos?
(jeśli nie skojarzy się film z firmą będzie OK)

Ogólnie ciekawi mnie jedno - na YouTube jest mnóstwo filmików wykonanych przez różne TV - wrzuconych po zripowaniu przez różnych gości i nikt za tyłek im się nie bierze. Jak tu działają prawa autorskie - czy to reklama?

niedziela, 20 lutego 2011, 15:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

paszczq69 napisał(a):
Jesli moglbym poprosic o konkretna odpowiedz.. tak, nie, tak, nie, zalezy ;) Dzieki
BP777, dzieki za wyczerpujaca wypowiedz.

Juz napisalem ci powyzej konkretna odp ale ty nie chcesz tego przeczytac i czekasz na gotwca.Jak czasu szkoda poswiecic na rzetelna wiedze to wie sie mniej.Z drugiej strony,duzo wiedziec glowa boli.
Po za tym przeczytaj o czym ty piszesz.Mozna byc laikiem w danej dziedzinie ale to nie zwalnia z odpowiedzialnosci uzywania mozgu.
Chcesz zlecic zrobienie filmu z rodzaju podziemia i chcesz wykorzystac rozne materialy(rowniez cudze) ale z drugiej strony chcesz sie zabezpieczyc przed plagiatami i rozpowszechnianiem bez twojej wiedzy.
Dobry zart tynfa wart,ale to sie zaczyna robic zalosne,bo chcialbys przyswoic sobie dziela innych i nic za to nie placic i miec wylaczne prawo do swojego dziela zbudowanego na bazie dziel zapozyczonych(czyt. skradzionych)
Czy jak kupujesz plyte to czy jest napisane na niej,zabrania sie rozpowszechniac i publicznie odtwarzac bez odpowiednich zezwolen?
Jesli tak,to musisz to potrafic zinterpretowac w swietle obowiazujacego prawa a nie w swietle swojego widzi mi sie.
Jesli chodzi o tube to twoja pewnosc w temacie braku publikacji twojego filmu na necie mnie zadziwia.Czy jestes na tyle nieswiadomy zachowan ludzkich by gwarantowac swoja glowa za postepowanie twojego znajomego w kazdym momencie jego zycia?Czy dasz gwarancje,ze znajomi beda ten film trzymac w sejfach i nikt postronny nie bedzie mial do niego dostepu?

Nie mam juz nic do dodania na tym etapie w biezacym temacie.

niedziela, 20 lutego 2011, 16:12
Nowy
Nowy

Wikipedia
Found footage (brak polskiej nazwy). Pierwotnie found footage film (od połowy XX w.) polegał na wykorzystywaniu do powstania nowego dzieła istniejących materiałów filmowych (ich fragmentów) innych autorów, zwykle żyjących. W chwili obecnej found footage film traktowany jest jako ważny nurt współczesnej sztuki filmowej.
Krytycy uznają wytwory found footage za pełnoprawne utwory artystyczne, niektórzy teoretycy za rodzaj sztuki krytycznej. Ten filmowy „ready made" zwykle polega na cytowaniu istniejącego utworu wbrew lub w oderwaniu od pierwotnej wersji. Utwór Found footage jest utworem samoistnym.
Technika found footage traktuje pierwotny (utwór) jako „surowiec" i materiał twórczy. Twórcy found footage łączą fragmenty cudzych utworów (wielu autorów) z własnymi lub/oraz przetwarzają je.

poniedziałek, 21 lutego 2011, 02:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

paszczq69 napisał(a):
Wikipedia
Found footage (brak polskiej nazwy)...

To ze nie napisano w wikipedii tlumaczenia nie oznacza ze sie nie da tego przetlumaczyc lub stworzyc neologizmu adekwatnego do rodzaju budowy takich filmow.Wzorowanie sie tylko na teorii z wikipedii pokazuje jak bardzo
masz zawezone pole myslenia sprowadzajace sie do wlasnego ja.
Nadal nie chcesz przeczytac artykulow o prawie autorskim.

paszczq69 napisał(a):
Pierwotnie found footage film (od połowy XX w.) polegał na wykorzystywaniu do powstania nowego dzieła istniejących materiałów filmowych (ich fragmentów) innych autorów,..........z własnymi lub/oraz przetwarzają je.

Swietnie,ze przytoczyles wikipedie.Szkoda tylko ze to zrodlo nie zawiera zadnej wiadomosci, dla poszerzenia twojej wyobrazni, na temat w jaki sposob artysci tworzacy found footage zdobywaja ''surowiec''.
Znakomitym dowodem tego, ze kazdemu nalezy sie zaplata za jego dzielo, jest prosty przyklad nawet w zachowaniu twojej osoby.
Ty sam chcesz cos zrobic i miec pewnosc, ze pozniej nikt inny nie zrobi plagiatu na bazie twojej pracy lub jej nie uzyje w zaden sposob bez twojej wiedzy,ale o sobie myslisz ze stoisz ponad wszystkimi i mozesz wziasc dowolne zrodlo i kozystac z niego w dowolny sposob nie ponoszac konsekwencji.Jasne,tak moze sie zdazyc,jesli autor tych dziel ci na to pozwoli.Ale zanim do tego dojdziesz, to obowiazuja cie przepisy stworzone przez ludzi dla ludzi, aby wzajemnie sie szanowali.
Dodatkowo ci powiem,ze w naszym panstwie obowiazuje taki zasada mowiaca o tym, iz niewiedza nie zwalnia od odpowiedzialnosci.
Interpretacja tego sformuowania w takiej sytuacji jak ta, jest nastepujaca:
Jesli nie jest napisane ze za cos trzeba zaplacic to zanim sobie to przywlaszczysz i potraktujesz jak swoje,masz obowiazek zrobic wszystko w tym kierunku aby upewnic sie, ze nie popelniasz wykroczenia i nie narazasz kogos na jakiekolwiek straty.
Dlatego tak jak juz wczesniej napisalem,ze w zyciu nalezy uzywac mozgu,
bo nie wszystko musi byc napisane czarno na bialym (bezposrednio) zeby chronic obywateli i ich dorobek.
Po za tym sa ustalone odgornie jakies normy etyczne zachowan w spoleczenstwie,ktore powinny byc sznanowane,tak jak i ty chcesz byc szanowany przez spoleczenstwo.

poniedziałek, 21 lutego 2011, 12:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak czytam ten wątek i z tego co widzę nasz kolega raczej nie znajdzie tutaj nikogo kto będzie w stanie sprostać jego wymaganiom:))
Sorry kolego paszczq69, sam robię rocznie wiele tego typu filmów dla różnych firm ale gdy trafiam na klienta Twojego typu to od razu sobie go odpuszczam bo wiem, że będa z nim problemy.
Koledzy wyżej już Ci nakreslili co masz zrobić. Przede wszystkim okresl swój budżet i napisz konkretnie co ta ma być za film, ewentualnie przedstaw wstepny scenariusz. Wtedy będzie mozna coś bliżej powiedzieć. A co do samej ceny za 1,5 godzinny film to moim zdaniem 10000 to będzie za mało uwzględniając wszystkie aspekty danej produkcji.
P.S. A sądząc chociaż po tytule tego watku nasz kolega jest raczej mało zorientowany w sprawach filmowych lub najzwyczajniej w świecie jeszcze jest w dość młodym wieku i wydaje mu się że ktoś mu zrobi taki film pomiędzy obiadem a kolacją:))

Pozdr.
Maciej

http://www.facebook.com/produkcjafilmowa

poniedziałek, 21 lutego 2011, 13:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

byle pomiedzy obiadem w poniedzialek a kolacja w piatek ...

poniedziałek, 21 lutego 2011, 13:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona