Teraz jest środa, 26 czerwca 2019, 02:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Mam problem (Zacinający się film) 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Mam problem (Zacinający się film)
Witam, domyslam sie ze mam nietypowy problem na tym forum, bo tutaj chyba sami fachowcy od filmów :) Otóż mam kilka filmów wideo które sie najzwyczajniej w świecie zacinają :) Nagrywalem je telefonem Sony Ericsson Elm a oto informacje o aparacie: 5 Mpix, zoom x4, autofocus, flash. Chodzi mi o to czy ktoś móglby mi pomóc żebym jakoś na komputerze to posklejał tak żeby nie bylo tych przycinek :wink: Pozdrawiam. Maciek :)

piątek, 25 lutego 2011, 15:47
Moderator
Moderator

Post Re: Mam problem (Zacinający się film)
VzK napisał(a):
Chodzi mi o to czy ktoś móglby mi pomóc żebym jakoś na komputerze to posklejał tak...

Posklejać można w dowolnym programie do sklejania mp4, tu przykład z Googli: LINK.
W razie bgdyby "przycinki" wynikały ze słabości komputera, a nie z wielości plików, można też zamienić kodek mp4 na bardziej przyjazny dla komputera. W tym wypadku zamieniamy kodek na WMV LINK. W dodatku możemy go potem zmontować w WMM.
To tylko przykładowe rozwiązania.
PS. Polecam odtwarzacz VLC LINK.

piątek, 25 lutego 2011, 19:31
Nowy
Nowy

Oo dzieki za programik do sklejania mp4, ale moj problem nie polega na tym ze filmiki sie zacinaja z winy komputera tylko one sa tak nagrane ze mają przycinki, na telefonie odtwarzając tez sie zacina w tych samych momentach i chcę te momenty jakos usunąc, pomoże ktoś ? :)

EDIT /// Ojj sorry widze ze jednak ten program dziala tak jak mi jest potrzebne !! Wielkie dzieki kocham Cie hehe :) Ale jeszcze mam 1 pytanie, nie bede zaśmiecał :) jak do filmu avi zrobic samemu napisy i je wbudowac w film? najłatwieszy sposób prosze:) Dzieki wielkie naprawde.

piątek, 25 lutego 2011, 23:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Subtitle Workshop do tego służy. Dodajesz tekst linia po linii i zaznaczasz kiedy ta linijka ma się rozpocząć oraz skończyć i przechodzisz do następnej linii...
Potem zapisujesz jako srt, otwierasz Avidemux, wczytujesz film, w filtrach wybierasz "subtitles", wczytujesz Twój plik srt, ustawiasz czcionkę, wielkość i położenie, sprawdzasz jak wyszło w preview, zamykasz okno filtrów, ustawiasz kodeki wideo / audio i save.
Można też w Virtualdubie (filtr: subtitler), ale to jest o jeden krok więcej.
Plik z Subtitle Workshop'a zapisujesz w formacie ssa i przed wczytaniem do VDuba należy jakimś edytorem formatu ssa ustawić właściwości danego pliku z napisami.

sobota, 26 lutego 2011, 00:49
Nowy
Nowy

Dziekóweczka, napisy rozkminione,teraz wrócmy do tych przycinek, ten program niestety ich nie usuwa :( zna ktoś taki program który sprawi że mój filmik nie bedzie się zacinał ? :)

sobota, 26 lutego 2011, 01:25
Moderator
Moderator

Najlepszym sposobem na zacinanie się filmu jest eksport z linii czasu programu do montażu, do jednolitego pliku. Podałem przykład Windows Movie Makera, bo dostępny od ręki i darmowy; tyle że wymaga konwersji z mp4, do WMV, co pewnie trochę obniży jakość, jak każda konwersja. Można też tak zrobić w programie który akceptuje mp4, jak Premiere. :wink:

sobota, 26 lutego 2011, 11:02
Nowy
Nowy

Kotin a moglbys troche opisac jak to zrobic? Sorry za takie glupie pytania, ale serio nie mogę coś tego zrobić a obiecałem sobie ze film z sylwestra będzie elegancki :)

Edit ///
Aha i jeszcze jak dodac wlasne logo w rogu ? :)

sobota, 26 lutego 2011, 14:23
Moderator
Moderator

Przepraszam że z opóźnieniem. Jeszcze raz LINK i dalej w Windows Movie Maker... czego nie wiesz? zadaj konkretniejsze pytanie.
Własne logo w wypadku WMM możesz dodać jedynie w zewnętrznym programie graficznym na przykład na wybranej i wstawionej na linię czasu stopklatce, lub zmień program do edycji filmu na taki z wieloma ścieżkami wideo.

poniedziałek, 7 marca 2011, 13:09
Nowy
Nowy

No moj problem polega na tym, że nie wiem jak usunąc te przycinki z filmu, które trwaja ok. sekunde, chce zrobić tak zeby wyciąć tą sekunde z filmu w ktorej jest przycinka :) A logo chcialbym aby bylo w calej dlugosci filmu :)

środa, 9 marca 2011, 23:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]