Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 01:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 kurs montażu cyfrowego, czy nie? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post kurs montażu cyfrowego, czy nie?
Zwracam sie do Was z pytaniem, czy zapisać sie na pół roczny kurs montażu cyfrowego.

Program obejmuje zapoznanie się z teorią i praktyką zagadnień:
- montaż obrazu - kiedy i jak ciąć, jak dodawać plansze i inne - tych zagadnień jest sporo)
- podkładanie dźwięku (m.in. na cotrzeba zwrócić uwagę aby dźwięk był klarowny, motyw muzyczny,efekty
dźwiękowe...)
- prosta postprodukcja - jak kompresować dane A/V,jak przygotować materiał aby nagrać na VCD, DVD itp

Cena kursu wynosi 500 PLN, i sie zastanawiam czy sie zapisać.
Mam już jakieś pojęcie o montażu komputerowym (Adobe Premiere, zgrywanie z analoga na HDD, obróbka, eksport na VHS itp. itd.) Nie wiem czy czegoś mogą tam mnie nauczyć, czego nie nauczył bym sie sam w domu. Potrzebne mi to wszystko jest do celów czysto amatorskich

czwartek, 21 sierpnia 2003, 00:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Program tego kursu jest faktycznie interesujący i myślę, że warto jest korzystać z każdej możliwości podniesienia swoich umiejętności.
Jedynym nad czym bym się zastanawiał to tylko to jaki pozim reprezentują Ci, którzy chcą tą wiedzę przekazać. Niestety czasami zdarza się tak, że za nauczanie biorą się Ci, którzy sami niewiele umieją. Sprawdź ich kwalifikacje jeżeli uznasz, że są wystarczające - skorzystaj. 500 zł za półroczny kurs, z takim programem to raczej nie wygórowana cena.

czwartek, 21 sierpnia 2003, 08:56
Moderator
Moderator

Dokładnie tak !! :) z drugiej strony zastanawiał bym się, czy dla potrzeb amatorskich ma to sens. Trzeba sobie zdawać sprawę, że z pracą zawodową wiążą się nie małe wydatki o sprzęcie VHS nie ma już dzisiaj mowy - chodzi mi o zrywanie po analogu, z pewnością na ten temat nie będzie wykładów, lecz wszystko w zapisie DV. Związane z działalnością podatki itp, to poważna inwestycja. Zakup sprzętu o jakim będą szkolenia nie ma sensu dla potrzeb amatorkich.

czwartek, 21 sierpnia 2003, 20:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]