Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 00:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Problem z przesłoną 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem z przesłoną
Witam
Ostatnio dałem swoja kamerę znajomemu aby nagrał mi film ustawiłem wszystko i prosiłem aby tylko nagrywał i nic nie naciskał lecz niestety stało się to czego się obawiałem znajomy nacisną przycisk i włączył automatyczne ustawienie przesłony co skutkuje rozjaśniającym i zaciemniającym się obrazem. I moje pytanie brzmi jak to zniwelować w postprodukcji aby było to jak najmniej widoczne. Nie wiem jak się za to zabrać próbowałem ręcznie rozjaśniać i ściemniać ale nie daje to zadowalających efektów ponieważ cały materiał jest nagrany w pomieszczeniu z oknami gdzie występuje duży kontrast przez co są dość duże i częste skoki jasności. Proszę o pomoc jak to można poprawić w premiere pro cs5 lub after effect cs5, a może jest jakiś plugin który to ułatwi. Przeszukiwałem już googla ale nic konkretnego nie znalazłem na ten temat.

I na koniec dobra informacja od ProDad jest już nowy vitascene v2 pod cs5 jeżeli już ktoś testował proszę o opinie.

piątek, 15 kwietnia 2011, 20:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Problem z przesłoną
No to raczej musisz powtorzyc nagrywanie jesli jest taka mozliwosc a znajmomemu palce na pieniek i mlotkiem i mlotkiem :lol:

piątek, 15 kwietnia 2011, 21:29
Nowy
Nowy

Problem w ty że to były chrzciny i o powtórce raczej mogę zapomnieć. Jedyny plus jaki zaważyłem to obraz nie jest przepalony i w miejscach gdy jest przyciemniony widać szczegóły.
W moim przypadku sprawdza się powiedzenie jak chcesz coś zrobić dobrze zrób to sam. Ale na chrzcinach swojego dziecka nie mogłem filmować wiec muszę ratować to co udało się zarejestrować

piątek, 15 kwietnia 2011, 22:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A tak z ciekawosci jaka to kamera, ze ci tak przyslona na automacie szaleje, w kosciele raczej az takich jazd nie powinno byc, chyba ze jakies nietypowe oswietlenie

piątek, 15 kwietnia 2011, 23:15
Nowy
Nowy

Panasonic AG-HMC151 na manualu prawie ideał a automacie :cry:

sobota, 16 kwietnia 2011, 07:46
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

KOLAN88 napisał(a):
W moim przypadku sprawdza się powiedzenie jak chcesz coś zrobić dobrze zrób to sam.

Nikt inny tak Ciebie nie dowartosciuje jak Ty sam. Myślę, że z oceną kolegi przesadzasz. jeżeli nie znał on obsługi tego modelu to napewno wybrał mniejsze zło czyli automat.

sobota, 16 kwietnia 2011, 09:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]