Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 14:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Jaki materiał na greenboxa, wózek filmowy 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Jaki materiał na greenboxa, wózek filmowy
Jak w temacie. Chciałem kupic materiał na greenboxa. Jaki najlepiej wypadałoby użyć? Bawełna będzie się gniotła, zatem nie jestem pewien czy się nada. Nie chciałbym jej ciagle prasować. Natomiast te śliskie, nie gniecące się błyszczą się co w świetle słonecznym, może mocno odbijać światło.

Druga sprawa, to przymierzam się do zrobienia prostego wózka filmowego. Jeżdziłem po sklepach z akcesoriami meblowymi, gdyż chciałem kupić nogi do stołu. Jednak ich zakres regulacji jest zbyt mały. Myslałem, aby kupić takie nogi jak zastosowane są w kulach ortpedycznych. Jednak samych nóg nigdzie nie widziałem. Próbował ktoś z was robić samemu wózek? Steadycama zrobiłem sam jakoś wyszło. Jednak specjalnie go nie używam. Może dlatego, że jeszcze dużej potrzeby do sceny nie miałem, aby go użyć.
Myślałem o tym aby kupić dwa takie same statywy, twardy plastik (na wzór szyny) w dwóch częściach po 1,5 metra. Na to nałożyć tory od drzwi przesuwnych od szafy i zbudować skrzyneczke do mocowania kamery na tych szynach. Sposób poruszania się byłby bardzo prosty. Albo na sznurek, bądź też sznurek nałożony na silniczek z zabawki (silniczek z plastikowego czołgu, silny z wolnym obrotem). Czy coś takiego dałoby radę? :)
Jeżeli jesteście zainteresowani moim pomysłem, to moge procesy produkcji udokumentować na nagraniu. Wydaje mi się, że ksozt takiego wózka to około 150-200 zł

piątek, 20 maja 2011, 10:28
Moderator
Moderator

Post Re: Jaki materiał na greenboxa, wózek filmowy
Świetny materiał na Green screen kupisz na Allegro, chociażby tutaj:
http://allegro.pl/tlo-fotograficzne-pp- ... 34968.html
lub mniejsze, tańsze:
http://allegro.pl/tlo-fotograficzne-pp- ... 34966.html
Wybierasz kolor zielony.
Tło jest bardzo solidne, jest z tworzywa sztucznego dzięki czemu łatwo wyczyścić, zmyć ewentualne zabrudzenia, z jednej strony jest gładsze, z drugiej matowe.
Sprawdza się idealnie.
Jeśli chodzi o wózek, rozwiązanie tkwi w prostocie, zbuduj zwykłą "gwiazdę", czyli z rurek coś na kształt litery Y, na końcach której zamocujesz obrotowe koła typu wózek w markecie, ale są w sklepach metalurgicznych takie większe, zrobione ze zdecydowanie bardziej miękkiego tworzywa.
Nad każdym kołem dorabiasz panewkę, coś w rodzaju uchwytu, zacisku itp, do wstawienia w nie nóg zwykłego statywu na którym stoi kamera.
http://img13.allegroimg.pl/photos/orygi ... 1626255059
To naprawdę działa.

niedziela, 22 maja 2011, 06:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Jaki materiał na greenboxa, wózek filmowy
Bardziej myslałem o torze jezdnym, żeby nie było żadnych drgań od podłoża. Wcześniej myślałem właśnie aby do statywu dorobić kółeczka. Czy jazda np. po kafelkach przenosi drgania do kamery? W zasadzie przy dużych kołach powinno zostać to zniwelowane z powodu większegó łuku takiego koła.
Na allegro szukałem samego materiału, a tu proszę już gotowe tło.

poniedziałek, 23 maja 2011, 00:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]