Teraz jest niedziela, 24 marca 2019, 20:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Długi czas naswietlania 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Długi czas naswietlania
Witam, chciałbym uzyskać efekt rozmytych świateł aut. Byłem nagrywać na szosie u siebie. Jednak przy maksymalnych nastawieniach kamery i zwiększeniu szybkości filmu do granic możliwości programu (premiere) nie uzyskałem żądanego efektu. Mam kamerę sony fx 1 czas naświeltania najmniejszy jaki jest to 1/3 sekundy. Niestety nie udało mi się zrobić smug na ekranie. Czy da się to jakoś podkręcić programem do efektów? Jedyne chyba co mogę zrobić to nagrać auta, które opruszają się szybciej. Tutaj na nagraniu prędkość aut to około 60 km na godzinę. Musiałbym udac się na drogę szybkiego ruchu, żeby coś ciekawego zapisać. No chyba, żer jest jakaś możliwość w programie edycyjnm na zmianę parametrów. Szczerze powiem, że jestem zawiedziony. Wydaje mi się, że mam za mały czas naświeltania :(

poniedziałek, 23 maja 2011, 23:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Długi czas naswietlania
Dobrze Ci się wydaje. Na szczęście teoria mówi (dobrze jest się jej uczyć) że jest kilka odmian rozmycia programowego naśladującego realnie uzyskane rozmycie. A wśród nich tajemnicze Motion Blur, przetestuj. :wink:

wtorek, 24 maja 2011, 05:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

moze jakis pakiet typu optical flares ma taki efekt juz gotowy, bawienie sie z motion blurem to chyba nie to

wtorek, 24 maja 2011, 10:38
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

moloch a masz jakiś dobry aparat? Jeśli tak spróbuj pobawić się timelapse, naprawdę ciekawe efekty pracy będą.

Wpadł mi do głowy jeszcze jeden, może absurdalny pomysł. Przespiesz nagrane video, może coś z tego wyjdzie.

wtorek, 24 maja 2011, 12:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A co ja napisałem ? :) Przyśpieszyłem materiał do granic mozliwości edycyjnych :) Nagrywam kamerą sony fx 1. Robię właśnie jakiś tutorial z tego pluginu. Wnioski: prędkość aut musi bć powyżej stówy, ilość aut- o wiele większa niż teraz. Dlatego też, najlepszą porą roku na robienie takich nagrań to zima, dż robi się szbko ciemno i jest relatywnie dużo samochodów na drogach. Teraz błem nagrywać koło 22 i pusto na drogach. Bym musiał pojechać na jakąś wlotówkę najlepiej. Jednak spróbuje coś zrobić tm pluginem. Efekty umieszczę w necie ;)
Jedna sprawa. Własnie sam to próbuje zrobić, ale powiedzcie mi cz lepiej przyspieszyć klip na maksa i wtedy nakładać plugin. Czy może lepiej słabiej przyspieszyć (tak aby obraz był płynny) i wtedy nakładać plugin? Samochody w takim wypadku dłużej sa na ekranie i tym samym być może uda się jakoś uwzglednić ich ruch.

wtorek, 24 maja 2011, 20:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Znalazłem ciekawy plugin. Efekt, który powstał wydaje mi się, że jest lepszy niz ten motion. Plugin nazywa się echo

środa, 25 maja 2011, 12:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na moim profilu na chomikuj do sciagnięcia porównanie http://chomikuj.pl/moloszek. Można tym pluginem lepiej rozciągnąć materiał. Jednak u mnie wyświetliło spory czas renderingu, to sobie darowałem :)

Zadam inne pytanie. Jest tam plik pod nazwą zanikające postacie. Na końcu próbowałem zrobić tym pluginem echo taki efekt:
http://www.youtube.com/watch?v=pwH8Ra1XY_0

Próbwałem na wszystkie sposoby modyfikować jego ustawienia jednak wychodziły mi postacie cienie. Ostatnia sekwencja z trzech w klipie "zanikające postacie' Wie ktoś jak to zrobić?

środa, 25 maja 2011, 18:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

moloch napisał(a):
A co ja napisałem ? :) Przyśpieszyłem materiał do granic mozliwości edycyjnych :) Nagrywam kamerą sony fx 1. Robię właśnie jakiś tutorial z tego pluginu ... Jednak spróbuje coś zrobić tm pluginem. Efekty umieszczę w necie ;)
Jedna sprawa. Własnie sam to próbuje zrobić, ale powiedzcie mi cz lepiej przyspieszyć klip na maksa i wtedy nakładać plugin. Czy może lepiej słabiej przyspieszyć (tak aby obraz był płynny) i wtedy nakładać plugin? Samochody w takim wypadku dłużej sa na ekranie i tym samym być może uda się jakoś uwzglednić ich ruch.

Wszystko ciekawie, tylko o jakim w końcu pluginie piszesz?? :D

środa, 25 maja 2011, 20:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

o "Echo" :)

środa, 25 maja 2011, 21:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hehe, gratuluje podróży w czasie, bo zgodnie z tym co napisaleś przed chwilą: we wtorek, 24 maja 2011 o 19:31 opisywałeś plugin, który znalazłeś mniej więcej w środę, 25 maja 2011 około 11:02.
:D

środa, 25 maja 2011, 22:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a nie wystarczy użyć effekt echo z samej premierki...

środa, 25 maja 2011, 23:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No rzeczywiście jest. Motuje pewien material, także spróbuje go użyć :) Jestem człowiekiem z przyszłości i byc może z przysżłoscią to dlatego ;)

Efekt koncowy jest taki sam jak po afterze. Rozmyte postacie. Jak zrobić, żeby nie byly takie? Potrafi ktoś?

czwartek, 26 maja 2011, 20:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]