Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 12:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Jaki sprzet co potrzebne 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaki sprzet co potrzebne
Witam
Dopiero zaczynam interesować się obróbką foto oraz montażem video.
Mam dużo starych kaset z kamery DV oraz mini DV chciałbym cały ten materiał przesłać na komputer dodać przejścia itp. i wypalić płytkę. Jaki sprzet jest mi do tego potrzebny. Komputer mam dość mocny:
Procesor: Intel i5 2500k
Ram: 8gb
Dysk: 1tb
zasilacz: 700w
karta graficzna: palit gtx570

Okazało się ze moja płyta główna nie posiada złącza fireware wiec własnie wymieniam ją na nową z takim właśnie złączem.
Interesuje mnie co jeszcze jest mi potrzebne oprócz tego złącza. Głównie chodzi mi o kasety z tej bardzo starej kamery DV.(nie posiadam juz tej kamery) co potrzebuje żeby zgrać z tych kaset materiał.
Interesuje mnie także oprogramowanie. Co jest lepsze adobe premiere cs5 czy Sony Vegas ?
Dziękuje serdecznie za pomoc. Szukałem odpowiedzi na forum i jednoznacznej nie znalazłem. Jeżeli jakiś temat pominąłem proszę o link.

środa, 31 sierpnia 2011, 12:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Jaki sprzet co potrzebne
- Wymieniać płytę, bo firewire nie było? Wystarczy kupić kartę i zamontować w kompie.
- Do zgrania kaset potrzebujesz kamery DV.
- Który program lepszy? Ten lepszy, którym lepiej się posługujesz.

środa, 31 sierpnia 2011, 15:01
Nowy
Nowy

Post Re: Jaki sprzet co potrzebne
z tą płytą wygląda tak że nie ma w niej ani fireware ani usb 3.0 moja karta graficzna zajmuje 1 slot a zasłania jeszcze jeden slot pci chłodzeniem wiec zostaje mi tylko jeden slot wolny jeżeli zajmę go karta fireware to nie będzie miejsca na nic innego. np. na kartę video w przyszlości. Za kartę z fireware muszę zapłacić ok 150zł a za dopłatę do lepszej płyty głównej 300zł. Wybór raczej prosty dodatkowo przy wymianie płyty głównej zyskuje sata 3.0 oraz USB 3.0.

Jeżeli chodzi o kamerę mini DV to mam takową... Ale nie posiadam tej najstarszej. w czym mogę odpalić stare kasety DV ?

Teraz dużo przesiaduje na trialu ADOBE PREMIERE i jest dość skomplikowany ale z czasem zaczynam ogarniać. Sonym Vegasem mało się bawiłem i teraz pytanie ktory wypada lepiej ? Chodzi mi tutaj o szybkość renderingu przy takich zastosowaniach jakie wyżej przedstawiłem ? Do interfacu idzie się przyzwyczaić w każdym programie ważne żeby był dobry i służył kilka lat. Cena raczej nie gra roli bo jestem zdania że lepiej kupić raz a porządnie.

środa, 31 sierpnia 2011, 15:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]