Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 07:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Avid Studio a Panasonic HDC-TM900 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Avid Studio a Panasonic HDC-TM900
Obrabiam swoje filmiki Pinnacle studio, Kamera na mini DV Canon. W kamerze wysiadł przetwornik? obrazu. Jak chce to działa. Ostatnio nabyłem upgrade Pinnacla do AVID Studio. Chcę nabyc nową kamerę. W opisach i opiniach ponętnie wygląda Panasonic HDC-TM900. Gotów jestem go kupić, ....ale.
Ale oprócz przechowywania filmów na komputerze muszę mieć możliwość obrobienia go. Wiem, że materiał nie jest kompatybilny z Blue Rayem, ale czy da się OBROBIĆ ZA POMOCĄ AVID STUDIO, ZAPISAĆ NA DYSKU JAKO PLIK, ZAPISAĆ NA PŁYTĘ DVD (FORMAT MPEG2), ZAPISAĆ JAKO FORMAT MPEG4?
Jeżeli ktoś używa tego programu i obrabia materiał niech mnie oświeci bo już nie wiem co zrobić i jeżeli nie będę tego wiedział, to chyba kupię Sony 550 mającą możliwość nagrywania w mpeg2. Piszą chłopcy jednak pozytywniej o panasonicu.
Proszę o sensowne parę słów

niedziela, 30 października 2011, 21:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Avid Studio a Panasonic HDC-TM900
Witaj nie wiem które masz pinacle studio ale wersja 14 spokojnie radzi sobie
z plikami avchd w których zapisuje Panasonic tm 900, ostatnio nabyłem
tego Panasia ale w wersji SD 900 bez flasha za cenę 2845pln, a więc dużo taniej niż TM900, ponieważ karty są stosunkowo tanie a różnica w cenie obu kamer to ok 600 zł zdecydowałem się na tę wersję. Nie wiem jak sony ale
kamerka Panasonica jest świetna (delikatnie mówiąc). Jej zalety to prostota w obsłudze, świetne menu, nawet laik sobie poradzi w ciągu kilkunastu minut,świetny obraz ( a mam porównanie z Panasonikiem HMC 151)dobry dźwięk, wiele użytecznych funjcji jak np inteligentny kontrast( wyrównanie ciemniejszych fragmentów obrazu do jaśniejszych) oprócz stabilizacji optycznej dodatkowo stabilizator hybrydowy (działa zje.....ście) wszechstronny pierścień działający z każdą podświetloną funkcją w menu
w trybir manual ( iris,focus,zoom, balans). Długo by pisać nie żałuję zakupu.
Dodam tylko że robi całkiem niezłe fotki, i ma lampę.

sobota, 12 listopada 2011, 00:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]