Teraz jest poniedziałek, 21 stycznia 2019, 10:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Maly problem z konwerterem i przeplotem 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Maly problem z konwerterem i przeplotem
Witam wszystkich i speców w tej dziedzinie

od razu szczerze przyznam się że jestem zielony pod tym względem, i chciałbym zasięgnąć opinii osób które nie odeślą mnie do google <- tam juz sprawdzałem, wole jednak dostać odpowiedz bezpośrednią.

1) Format filmików które mam nagranie jest albo w .MTS albo .m2ts; ponieważ dopiero uczę się tworzyć filmiki swoje pierwsze kroki stawiam w Windows Movie Makerze, który niestety nie odpala tego formatu, przez co jestem zmuszony konwertować go i tu moje pierwsze pytanie, obecne programy które posiadam to triale, obcinają oryginał filmiku w połowie, przez co mam automatycznie o 50% mniej materiału. Zależy mi też na zachowaniu jakości w jakiej jest nagrany dany filmik PYTANIE - jaki program najlepiej spełniłby się w roli konwersacji z mts i m2ts na przykładowo .avi zachowując oryginalna długość nagrania i jakości

2) Niestety cały mój nagrany materiał ma błąd który nazywa się przeplot - Próbowałem go usunąć programem visualdub, niestety po przerobieniu filmiku strasznie zaczął on klatkowac. stad tez moje pytanie - co muszę poprawić, zmienić, jakiego programu użyć, żeby usunąć przeplot nie trącąc płynności filmiku.

i w jakiej kolejności to zrobić, czy najpierw konwertować, czy najpierw usunąć przeplot z m2ts i dopiero potem walczyć z formatem.

Jeden materiał mam już zrobiony, jeśli ktoś jest zainteresowany przyjrzeniem się na czym polegają dokładnie moje problemy - na PM zawsze mogę wysłać link do materiału.

pozdrawiam serdecznie i już z góry dziękuję za pomoc ;)

wtorek, 3 stycznia 2012, 00:39
Moderator
Moderator

Post Re: Maly problem z konwerterem i przeplotem
Nie szukaj programu, który przekonwertuje twoje pliki do formatu obsługiwanego przez wyjątkowo ubogi movie maker, lecz stań się właścicielem aplikacji do montażu video obsługujące Twoje i wiele innych formatów bez potrzeby ich wcześniejszej konwersji.

Błędem strasznym jest nazywanie przeplotu błędem...
Nie będę teraz zagłębiał się w zagadnienie ideologi tegoż przybytku, gdyż o niczym na tym forum nie było tak wiele postów.
Jego obecność, lub brak zależy od tego, co ma być materiałem wynikowym, jakiego standardu nośnik i na czym ma on być oglądany, wszystkiemu jednak zaradzi także wspomniana przeze mnie wyżej aplikacja.

Konwersja i zapis na nośniku to ostatni etap pracy nad materiałem video, gdyż montaż że tak nazwę uplecionego w skomplikowany sposób materiału wiąże się z potrzebą jego rozplecenia do montażu, więc kilkukrotna dekompresja bardzo wpłynie na pogorszenie jakości.

wtorek, 3 stycznia 2012, 13:17
Moderator
Moderator

konwersujemy to my w tej chwili, a to jest konwersja. :)

popełniasz podstawowy błąd - uważasz przeplot za wadę. kiedy go usuwasz to ci "klatkuje". normalka, w końcu przeplot jest po to, żeby było płynnie!
możesz przekonwertować wraz z przeplotem do mpeg2. ja do tego używam darmowego ffmpega, ale nie jest to proste narzędzie (tekstowe). w każdym razie zastanów się czy chcesz przeplot ujarzmić czy usunąć...

wtorek, 3 stycznia 2012, 13:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

GrassHoppeR napisał(a):
w końcu przeplot jest po to, żeby było płynnie!

Bardzo "ciekawe" stwierdzenie.

wtorek, 3 stycznia 2012, 16:15
Moderator
Moderator

pewnie, a co?

wtorek, 3 stycznia 2012, 18:34
Moderator
Moderator

Pinto czyżbyś był zdziwiony?

wtorek, 3 stycznia 2012, 20:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

hehe bo to połowa prawdy :)
Powstał bo były problemy z pierwszymi odbiornikami, a został, bo oszczędza pasmo potrzebne na przesłanie obrazu. To nic innego jak "zło"(czytaj oszustwo) konieczne, na dodatek pixele też mogą być "oszukane" ;)
Szczęśliwie zjawisko ewolucji i tej dziedziny nie omija i dziś już coraz częściej spotykamy 50/60p a nośniki oferują coraz to większą pojemność i najważniejsze stają się przystępne cenowo.

A przeplot... cóż ten ma się świetnie i patrząc na przyrost streamu video w internecie myślę że i tam w końcu zawita.

środa, 4 stycznia 2012, 01:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]