Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 10:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 USB czy FIreWire? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post USB czy FIreWire?
Z montazem komputerowym mam juz pewne doswiadczenia, tz. kamerka analogowa + GeForce z wejsciem TV + AP i ogien. Ale mam pytanie :wlasnie kupuje kamere DV ( Sony TRV 50 czy Panasonic NV-MX350 ?) i chcem wiedziec czy do zrzucana obrazu na dysk wystarczy mi USB czy też musze kupić jakąś karte ( tani kontroler FireWire czy cos porządnego?)

Prosil Bym o szybka odpowiedz

wtorek, 18 czerwca 2002, 18:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post odpowiedz
Jeżeli chcesz przesyłać obraz (nagrany film) do komputera i potem go obrabiać wystarczy kupić kontroler FireWire (około 130 zł).

wtorek, 18 czerwca 2002, 20:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zbyt wolny transfer dla obrazu ruchomego.
Pamiętaj, jeżeli chcesz to poddać kompresji musisz mieć procek powyżej 1GHz. :lol:

poniedziałek, 26 sierpnia 2002, 23:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Pamiętaj, jeżeli chcesz to poddać kompresji musisz mieć procek powyżej 1GHz. :lol:

... 8O :?: pierwsze slysze!

czwartek, 29 sierpnia 2002, 02:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Do zrzutu video tylko i wyłącznie łącze fire wire i szybki HD co do procesora i pamięci ram tego nie wiem, ja mam power maca G4 procesor 400MGh, 500 MB RAM i wystarcza.

Ostatnio słyszałem o jakimś USB II ale applowskie fire wire jest bardziej popularne a w macach jest standardem, wystarczy tylko podpiąć kabelek z dowolnego urządzenia np. kamerki.

pozdrawiam
FStyl
http://www.apple.com.pl/products/firewire/

piątek, 30 sierpnia 2002, 14:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
USB II - nowsza, (szybszy transfer danych) wersja USB 1.1 - dla PC.
Procek 1GHz, także dla PC. :wink:

sobota, 31 sierpnia 2002, 13:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Usb
USB służyu do przesyłania fotografii i być może ruchomych obrazów w jakości internetowej, czyli wielkości pudełka od zapałek.
Fire Wire - IEEE 1394 w kamerach DV In/Out lub u Sony iLink In/Out słuzy do przesyłania klatek pełnej rozdzielczości w obie strony. Na dzień dzisiejszy kamery nie posidają USB II i jeszcze długo bedzie to Fire Wire.
Poczytaj trochę a dowiesz się, że super komputery do amatorskiej roboty nie są potrzebne. Ja montowałem z powodzeniem na Celeronie 333 podkręconym do 375. Procesor przelicza klatki przy montażu, potem wazne sa transfery dysków ATA 66 i 5400 obrotów wystarcza. Nowy dysk na pewno kupie 7200.

piątek, 6 września 2002, 10:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Montaż na procku -375 MHz i to Celeron ??????????????????????????????
Co to był za format zapisu, i czy "ten monaż" obejmował też kompresję?.
No i w jaki sposób podłączyłeś kamerę?.
Bo zgranie filmu w formacie MiniDV przez FireWire bez kompresji(jakiejkolwiek), przy procesorze 375 MHz to syzyfowa praca, a z kompresją jest to niewykonalne, chyba że dekoder/koder jest sprzętowy.
I jeszcze jedno - ilość pamięci operacyjnej, przecież to istotna sprawa. :lol:

niedziela, 8 września 2002, 02:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
celeron 300 mhz - raczej da sie zrobic tym film. Kompresja nie jest potrzebna - bo kamera zrobiła ją za nas w trakcie nagrania na taśmę. Szybki dysk twardy. Szybkość proceaora też się przyda gdy będziemy stosować wiele efektów na filmie.

niedziela, 8 września 2002, 23:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post montaż
To co opisałem to nie jest żaden cud techniki. Kamera DCR TRV 740 przesłała przez Fire Wire (170 zł prod. Zoltrix na kościach VIA) klatki w pełnej rozdzielczości PAL. Przy przesyłaniu tego sygnału procesor nic nie przelicza (cos tam na pewno robi) dane zapisywane są na dysku w plikach AVI. Strumień DV płynący przez Fire Wire to ok. 3,7MB/s i taki transfer ma zapewniać dysk twardy. Używałem dwóch dysków pierwszy 20 GB system Windows XP i programy Adobe Premiere i Vegas Video, drugi (pożyczony) 40 GB na materiał video. Oba pracowały w ATA 66 z dodatkowym sterownikiem High Point? ponieważ moja płyta to jeden z pierwszych egzemplarzy Gigabyte i ma tylko ATA 33.
Przechwytywałem początkowo w Adobe Premiere i było niezadowalająco - długi klip video. Potem jeden z kolegów na forum polecił mi Vegas Video 3? i było OK. Klipy są podzielone, jest ich tyle ile razy włączana była kamera. Obrabiałem to następnie w Adobe Premiere 6. Redenderowałem po kilka przejść, dodawałem napisy i muzykę w MP3. Po montażu z AP przesłałe spowrotem do kamery (użyłem jej jako magnetowidu cyfrowego). Takiej potrzebowałem i taką sobie kupiłem z wejściem DV in/out. Potem z kamery przegrałem na 6 głowicowy magnetowid VHS. Można użyć kamery jako przetwornika DV-VHS, SVHS ale w domu nie posiadam wysokiej klasy magnetowidów. Można też zmontowany materiał oglądać odtwarzając prosto z kamery. Ja zostawiłem sobie nagrania na Digital 8 - czekają na inne pomysłyn nowszy sprzęt. Ostatnio dokupiłem Nagrywarkę i na pewno spróbuje nagrać film na płytę CD. Jeszcze nie wiem w jakim formacie i ne wiem czy mi się to uda. Tutaj dopiero procesor powinien wykazać sie mocą obliczeniową przy konwersji na inne formaty. :D Ludzie nie dajcie sie zwariować! :D Początki zabawy w cyfrowy montaż video kosztowały mnie: dobra kamera z DV in/out i prosty kontroler Fire Wire plus lektura czasopism i tego forum.
Ja jestem tylko amatorem i zawodowcy na pewno nie zgodzą sie za mna. :wink:

wtorek, 10 września 2002, 09:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]