Teraz jest czwartek, 21 marca 2019, 20:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Porównanie 2 tych samych filmów, zrzut klatek 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Porównanie 2 tych samych filmów, zrzut klatek
Witam mam taki problem otóż zrobiłem zrzut klatek filmowych z płyty dvd oraz tv i teraz tylko pytanie za 100pkt. jak to odtworzyć jednocześnie czy jest taka opcja abym mógł na ekranie monitora jedną połowę odtwarzać klatki filmowe zrobione jako zrzuty ekranu jpeg z płyty dvd a drugą połowę z tv tak aby w nich wychwycić różnicę gdzie tkwi problem.Ponieważ film oryginalny a ten z tv różnią się czasowo około 2 lub 3 minuty dlatego w ten sposób chciałbym tą różnicę w filmie wyłapać zamiast oglądać po kilka razy to samo i tracić czas na wyłapywanie różnicy.Konkretnie biega mi oto aby wychwycić różnicę zrobić export ścieżki dźwiękowej z filmu zgranego z tv. podłożyć potem pod obraz z płyty dvd i tam już resztą się zająć.Przeważnie czasowo się zgadza materiał zgrany z tv. i płyty dvd tu niestety nie a szkoda bo dużo jest potem z tym pracy.W folderze gdzie są zrzuty zrobione z płyty dvd jest ich 78 i ma on pojemność 7,46 MB a w drugim gdzie już materiał z stacji TVN jest zmontowany i bez reklam zrzutów jest 82 i pojemność ma 7,94 MB choć zapewne pojemność niema tu większego wpływu.Tak mniej więcej to wygląda przedstawione w załącznikach.Teraz właśnie chciałbym to jakoś na połowie ekranu w jakimś przez WAS wymienionym programie lub zainstalowanym już u mnie a są to: FastStone Image Viewer 4.6 lub XnView v1.98.8 dlatego podaję wersję i oprogramowanie gdyż są one w języku ojczystym i łatwiej byłoby mi w nich to zrobić.Będę wdzięczny za pomoc jak dokonać tego ewentualnie.
Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Załączniki:
Zrzut z TVN.jpg
Zrzut z TVN.jpg [ 119.08 | Przeglądane 124 razy ]
Zrzut z dvd.jpg
Zrzut z dvd.jpg [ 121.81 | Przeglądane 92 razy ]

Mugen Max SCMGD-1000
Samsung 850 Pro (SSD 512 GB)
Asus RTX 2070 Strix 8 GB DDR6
G.Skill DDR3 2133 MHz 4x8 GB
Pioneer BDR-S09XLT
Chieftec: CFT-850G-DF
poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 02:11
Moderator
Moderator

Post Re: Porównanie 2 tych samych filmów, zrzut klatek
to nie muszą być różnice fizycznie w klatkach, a w ilości fps/s i przetwarzaniu 24 fps na telewizorowe 25 fps. często się po prostu film przyspiesza o 4%.
jeśli chcesz obejrzeć dwa filmy obok siebie to ja bym wykorzystał oczywiście avisyntha:
Kod:
a=avisource("1.avi").bilinearresize(640,360)
b=avisource("2.avi").bilinearresize(640,360)
stackhorizontal(a,b)

jeśli chcesz jako jedno ze śródeł wykorzystać jpegi to wczytujesz wykorzystując imagesource, ale pomysł średni moim zdaniem.

pozdrawiam

poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 07:21
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam i dzięki za odpowiedź nie bardzo mam pojęcie co piszesz do mnie jeśli chodzi o ten system fps ale napiszę Ci to po mojemu.Posiadam tuner z tv.kablowej jest to model:
http://www.ferguson-digital.eu/pl/telew ... cable.html
oraz nagrywarkę stacjonarną firmy Panasonic oto model:
http://www.mediacollege.com/equipment/p ... mre65.html
gdy mam nagrywać z tv.a czas przekracza 120 minut wówczas podłączam do tunera pod przedni panel i złącze usb dysk przenośny marki WD o pojemności 1,5 TB i jest opcja programowania nagrania jak zwykły timer w nagrywarce.Gdy dany program nagra mi się wraz z reklamami itd.wówczas go odtwarzam i zaczynam nagrywać już bez reklam praktycznie.Mam tu na myśli jak zaczynają się reklamy to tak z 10 sekund jest jej i potem 10 następnych przed już po reklamach praktycznie tej wstawki z reklam i potem zaraz film jeśli projekt zmontowanego już materiału nie przekracza tych max 120 minut bo inaczej już w LP muszę to robić na obrazie i tak mi nie zależy ale najważniejszy jest dźwięk potem do obróbki..Robię tak dlatego jak wiadomo na stacjonarnej nagrywarce nie zrobię idealnego cięcia montażowego jak dokonam tego na kompie w odpowiednim oprogramowaniu.Potem taką płytkę gdzie nagrywarka ma tylko możliwość nagrywania płyt DVD-RAM i nagrywa pliki w formacie VR_MANGR (Plik BUP) , VR_MANGR (Informacja o filmie DVD) , VR_MOVIE.VRO (Plik VRO) gdzie jak wiadomo ten ostatni pokazuje informację ile w całości plik zajmuje.Oraz nagrania tylko płyty DVD-R czyli jednorazowego nagrania rzecz jasna gdzie po nagraniu i tak trzeba przeprowadzić odpowiednio finalizację aby była możliwość odtwarzania na innym sprzęcie niestety bez możliwości już dogrania na tak sfinalizowaną płytę czegokolwiek już.Do czego dążę proszę o wyjaśnienie jak mam dokonać tej analizy tego systemu fps bo w oprogramowaniu gdzie montuję mam możliwość dokonania rozciągnięcia ścieżki audio do video lecz co mi z tego przyjdzie jak widać na obrazie w programie funkcji montażowej że synchro niby się zgadza i obydwie ścieżki audio jak i video się pokrywają jak nie wiadomo gdzie np.do 30 minut jest ok a potem ścieżka audio nie pokrywa się z video gdy to zrobię aby było ok wówczas pierwsze które było ok już jest znów do synchronizacji bo niestety się nie zgadza i tak w kółko niestety.Czasami szok bo po podłożeniu dźwięku jest idealnie ale zdarza się to raz chyba na 100 choć jest w tym samym systemie nagrywane i plikach jak wyżej opisałem.Z takiej płyty pliki audio z zmontowanego materiału exportuję w systemie wav i potem już zajmuję się synchronizacją z obrazem w systemie MPEG 2 i rozdzielczością 720/576 Pal gdzie pozostaje raczej oryginalny obraz na wyjściu z płyty dvd , pozdrawiam i liczę na konkretną pomoc oraz sorki za tak wyczerpującą odpowiedź ale wolę napisać wszystko aby potem nie było niedomówień co i jak.

Mugen Max SCMGD-1000
Pioneer BDR-S09XLT

poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 12:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1) na tym forum nie zajmujemy się obróbką materiałów pirackich
2) jeśli chcesz cokolwiek robić na oprogramowaniu montażowym, byłoby fajnie jakbyś poznał podstawy. Jak na razie rozmowa przypomina dyskusję o jeździe samochodem, a Ty mówisz "jaka zmiana biegów, ja nie wiem, co to biegi".

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 17:12
Moderator
Moderator

podłożenie dźwięku z lektorem pod film z płyty jest często banalne, ale musisz zajarzyć sedno. filmy kręcone są w 24 fps (klatkach na sekundę) natomiast w telewizji w systemie PAL jest 25 fps. zamiast więc wykonywać jakieś karkołomne konwersje po prostu przyspiesza się o 4% czyli "na chama" zmienia się 24fps na 25fps. stąd różnica w długości. to co ty musisz zrobić to albo przyspieszyć dźwięk o 1/24 albo zmienić fps filmu z płyty na 25.
dlaczego nie nagrywasz samego dźwięku na jakimś sensownym sprzęcie tylko razem z obrazem?

wtorek, 24 kwietnia 2012, 08:37
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam ponownie i dzięki za odpowiedź.Więc zawsze nagrywam tak potem taką płytę wrzucam do programu gdzie jak już wsp.jeśli są reklamy to montuję w całość i po montażu exportuję samą ścieżkę dźwiękową do pliku wav i ją staram się podłożyć pod obraz dvd tego samego filmu.Obraz z tv.wówczas już całkowicie mnie nie interesuje tylko dźwięk aby był dobry.Gdy potrzebuję lektora do danego tytułu nie będę go ściągał np.z neta gdyż często jest badziewie lektor i w pliku mp3 a to już niestety jak dla mnie nawet słyszalne na ucho kiepski dźwięk , brak wysokich tonów itd.lub początki wstawionych lektorów na płytę już przez dystrybutora danego tytułu na Polskę często były tylko niestety na wyjściu w mono , oryginalny dźwięk był owszem w Dolby Digital 5:1 lecz jednakże wówczas było się zmuszanym do tłumaczenia filmu w pliku txt a tego akurat Ja nie toleruję.Bo albo skupiam się na szybkim składaniu literek i czytaniu nic potem nie wiedząc z filmu albo na oglądaniu filmu znając perfekcyjnie język angielski ( przeważnie ) niestety , no ale każdy robi jak mu to pasuje.A wiem z doświadczenia że tv.nie puszcza badziewia jeśli o dźwięk chodzi choć jest to denerwujące czasami gdy jest bezsensowne tłumaczenie gdy lektor czyta itd.no ale wolę to niż potem na kinie domowym mieć kiepski dźwięk do jakości filmu dvd.Wracając do pytania zadanego przez Ciebie jak mam nagrywać sam dźwięk skoro dany tytuł który mnie interesuje jest emitowany w tv.przecież gdy nagrywam na stacjonarną nagrywarkę lub nawet podłączony do tunera poprzez złącze usb dysk twardy nieda się przecież gdy jest emisja danego tytułu nagrać sam dźwięk tylko musi być on w całości nagrany wraz z wizją.Potem dopiero mogę przy obróbce materiału robić to co chcę z nim niestety.Jeszcze jedno co masz na myśli typu "sensowny sprzęt" sorki ale nie każdy czeki podpisuje lub w czepku się urodził.Mam to naco mnie jest stać , narazie wystarcza mi do tego czym się pasjonuję a potem kto wie , może w totka wygram wówczas zainwestuję w konkretnego kompa za 20 000 a nie to co narazie mam niestety ( bez obrazy ) jeśli uraziłem Cię pytaniem.Jeszcze jedno gdy wejdę w parametry nagranego już materiału na dysk twardy w kompie w formacie dvd w postaci zapisania go w VIDEO_TS oraz gdy w szczegóły kliknę mam takie dane o pliku na wyjściu:

Video
Szerokość klatki: 720
Wysokość klatki: 576
Szybkość danych: 7300kb/s
Całkowita szybkość transmisji: 7684kb/s
Szybkość klatek:25 klatek na sekundę

Audio
Szybkość transmisji bitów: 384kb/s
Kanały: 6
Częstotliwość próbkowania: 48 kHz

tylko jak wsp.audio i tak będzie usunięte a na jego miejsce podłożone audio ale już z pl.lektorem.

Mugen Max SCMGD-1000
Pioneer BDR-S09XLT

wtorek, 24 kwietnia 2012, 12:09
Moderator
Moderator

SHINGO napisał(a):
co masz na myśli typu "sensowny sprzęt" sorki ale nie każdy czeki podpisuje lub w czepku się urodził.

ależ kombinujesz w zupełnie inną stronę. możesz podłączyć się do wyjścia tunera i nagrać sobie tanim rejestratorem audio albo nawet podłączyć pod kompa i na nim nagrać samo audio. poddając audio obróbce (cięciu) kompresujesz to kolejny raz, po co? lepiej zrzucić WAV'a i podłożyć go pod film. jeśli natomiast możesz nagrać bezpośrednio sygnał cyfrowy to oczywiście nagrywaj cyfrowy.
co do różnicy w długości to - jak pisałem - są różne metody zmiany kinowych 24 fps na standard telewizyjny, a zmieniona długość może świadczyć o tym, że jeden z materiałów jest po prostu przyspieszony. musisz podejść w ten sposób do zagadnienia bo na odległość to ja ci nie pomogę. sprawdź czy faktycznie kilka scen, które się nie różnią mają różną długość, przy minucie to już 2 sekundy więc powinieneś odnotować różnicę. wtedy trzeba tylko albo zmienić fps filmu lub proporcjonalnie zmienić długość ścieżki.

wtorek, 24 kwietnia 2012, 13:04
Stały bywalec
Stały bywalec

Niestety export pliku audio w systemie wav ustawiłem jak oryginalny dźwięk który był na płycie jednakże z negatywnym skutkiem.Cały czas podłożona ścieżka jest dłuższa , załączam fotki jak mnie więcej to wygląda dla porównania.Oraz tak wyglądają także parametry filmu z dvd oraz tvn.
Czas na fotce z dvd jest troszkę inny gdyż nieda się wszystkich plików w folderze zaznaczyć aby całość pokazywało czasu ogółem czas z tv to 1g 29m 34sek 92set a z dvd to 1g 26m 14sek 11set więc jak widać niestety różnią się czasowo.

Załączniki:
Parametry wideo i audio Czystej gry z tvn.jpg
Parametry wideo i audio Czystej gry z tvn.jpg [ 19.03 | Przeglądane 2865 razy ]
Parametry wideo i audio Czystej gry z dvd.jpg
Parametry wideo i audio Czystej gry z dvd.jpg [ 19.57 | Przeglądane 2863 razy ]
Porównanie ścieżki dźwiękowej z Czystej gry.jpg
Porównanie ścieżki dźwiękowej z Czystej gry.jpg [ 21.94 | Przeglądane 51 razy ]

Mugen Max SCMGD-1000
Pioneer BDR-S09XLT

Ostatnio edytowano wtorek, 24 kwietnia 2012, 18:43 przez SHINGO, łącznie edytowano 1 raz
wtorek, 24 kwietnia 2012, 18:00
Moderator
Moderator

kręcimy się w kółko. nic nie da porównywanie parametrów plików, bo nie wiadomo czym zostały potraktowane materiały przy tworzeniu wersji DVD i telewizyjnej. jedna wersja mogła zostać przyspieszona ,w innej mogli dodać 1 klatkę co każde 24 a w jeszcze innej inteligentnym algorytmem zrobili 25 z 24. kluczowe jest tu abyś w takim przypadku sprawdził długość dowolnego ujęcia czy w obu materiałach jest tyle samo klatek. jeśli będą się różnić o 4% to znaczy, że materiał 24 fps przyspieszono dla uzyskania płynnego 25 fps i wtedy dźwięk wydłużasz bądź skracasz (oczywiście odpowiednią metodą w jakimś programie do audio, żeby nie zmienić pitcha - wysokości dźwięku) albo przywracasz w pliku filmu 24 fps (np. przy zrzucie do avi). jeśli chcesz dźwięk podłożyć do mpeg2 na DVD to skorzystaj z pierwszego rozwiązania - przyspiesz audio o 4%.

możesz pisać na GG ale nie obiecuję, że będę.
pozdrawiam

PS. z resztą w twoim opisie jest w sumie dowód:
5375s/5174s=1,0388 czyli niemal dokładnie 4% więcej.
po prostu przyspiesz dźwięk...

wtorek, 24 kwietnia 2012, 18:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]