Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 08:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 TV/TVSAT > kamera (bez taśmy) > FireWire > HDD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post TV/TVSAT > kamera (bez taśmy) > FireWire > HDD
Witam,
mam kamerę JVC GR-D70, trenuję ostatnio zgrywanie programów TV z tuneta satelitarnego (bajki dla dzieci) poprzez kamerę, bez pośrednictwa taśmy (kamera działa jako przetwornik analog/cyfra) poprzez FireWire na komputer. Używam programu Pinnacle VideoStudio v 8.xx. Nie mam karty graficznej z wejściem TV. Przechwytywanie za pomocą tego programu działa dobrze.
Mam teraz pytanie:
Czy jest jakieś inne oprogramowanie, w konfiguracji jak wyżej, które umożliwia oglądanie/capturing programu TV na bieżąco na komputarze (za pośrednictwem kamery, bez nagrywania na taśmę - z wyjętą taśmą) w okienku którego rozmiar można zmieniać lub w dość dużym okienku np. 720x...? Okienko w Pinnacle VideoStudio jest trochę małe do oglądania programów TV.
Słyszałem że w VirtualDub jest opcja capturingu, ale jak próbuję ją uruchomić, program mówi że nie ma odpowiednich sterowników do prezentowania sygnału RGB czy coś podobnego. Przechwycone oryginalne pliki DV mogę oglądać w Windows MediaPlayer. Mam Win XP Proff.
Może potrzebny jest jakiś plugin? A może musi być włożona taśma do kamery? Niektóre programy wymagają włożonej taśmy.
Kombinuję, bo popsuł mi się telewizor, a chciałem coś pooglądać/zgrać z satelity.

Może ktoś podzieli się doświadczeniami w tym temacie?
Pozdrawiam

wtorek, 16 września 2003, 13:09
Nowy
Nowy

Post TV
Wygląda na to, że sam sobie odpowiem,
Znalazłem w sieci, nazywa się ScenAnalyzer.
Jest dobry.

środa, 17 września 2003, 08:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]