Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 02:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Corel video strudio pro x5,tworzenie płyty Blu-ray i DVD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Corel video strudio pro x5,tworzenie płyty Blu-ray i DVD
Mam pytanie i prośbę o pomoc.Pracuję na programie do montażu Corel Video Studio pro x5.Może nie jest to zbyt popularny program wśród fachowców operujących na tym forum,ale mi jakoś pasuje praca w środowisku tego programu.
Mianowicie,nie mogę doszukać się w instrukcji opisu pewnego procesu.Instrukcja nawet ta książkowa dołączona do programu nie rozwiązuje mojego problemu.
Do rzeczy:
Tworzę projekt menu płyty w formacie plików HD,płyta ma być nagrana jako Blu-ray.Wiadomo,że przygotowanie ładnego i ciekawego menu płyty wymaga pewnego nakładu pracy,wypalam gotową płytę,wszystko jest pięknie i ładnie.
Teraz przychodzi pora,by z tego samego materiału filmowego i z tego samego projektu menu wypalić płytę DVD.Chodzi o to by nie trzeba było ponownie tworzyć całego menu na nowo.
Nie mogę sobie z tym poradzić,może ten program nie ma takiej możliwości...
Za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziękuje.

wtorek, 16 października 2012, 10:45
Bywalec
Bywalec

Post Re: Corel video strudio pro x5,tworzenie płyty Blu-ray i DVD
Witam!
Menu jest zapisywane w pliku projektu (*.vsp).
Wystarczy otworzyć projekt utworzony przy authoringu bdr i zmienić nośnik na
dvd. Być może będą potrzebne jakieś korekty w menu, bo bluray i dvd to różne formaty.

pozdrawiam

środa, 17 października 2012, 10:57
Nowy
Nowy

Witam Vsurf,dziękuję za zainteresowanie moim problemem.
Więc opiszę pokrótce moje kroki po Twoich poradach.
Otwarłem program CVS prox5,utworzyłem nazwę projektu i przeszedłem do zakładki "udostępnianie"następnie utwórz dysk,wybrałem opcję blu-ray,otwarł się interfejs do przygotowania całego menu płyty.Zaimportowałem na początek plik filmowy w formacie HD,podzieliłem na rozdziały,przygotowałem menu główne i menu z rozdziałami.Zamiast wypalać płytę zapisałem ten obraz płyty na dysku twardym komputera.Po zakończeniu zamknąłem program i zapisałem zmiany w projekcie.
Ponownie otwarłem projekt jak opisałem na początku lecz zamiast dysku blu-raj zaznaczyłem opcję DVD.
Wszystko się otwarło lecz są całkowicie inne tła menu,inne napisy,całość nie jest podobna do tego projektu wykonanego dla płyty blu-ray.
Podejrzewam,że moje oczekiwania względem tego programu są zbyt wygórowane,widocznie tak musi być albo ja nie dotarłem jeszcze to tej opcji jak to zrobić.
dziękuję i pozdrawiam,może ktoś coś jeszcze wymyśli odnośnie tego problemu :)

środa, 17 października 2012, 18:37
Nowy
Nowy

Witam, wracam do tematu, bo nie potrafię sobie z tym tematem poradzić. Mam ten sam problem co kanclerz, nie wiem jak zachować i wykorzystać to samo menu, które tworze przy okazji wypalania dvd czy blu-ray po kolejnym uruchomieniu programu. Wiem, gdzie zachować szablon menu, ale ta opcja dziwnie się zachowuje. Pojawia się to menu w szablonach, ale po wybraniu ustawienia nie są tymi, które były pierwotnie.

"Menu jest zapisywane w pliku projektu (*.vsp).
Wystarczy otworzyć projekt utworzony przy authoringu bdr "

vsurf dostarcza rozwiązania, ale proszę napisać, kiedy ja to menu zapisuję do *.vsp? Po wypaleniu płyty i kiedy zamykam program i zapisując zmiany? Ewentualnie gdzie szukać projektu utworzonego przu authoringu?
Osobiście projekty otwieram z katalogu zapisanym pod ścieżką C:\Users\Documents\Corel VideoStudio Pro\My Projects

Proszę o informację co zrobić, gdzie kliknąć. To jest jedyna rzecz w CVS, która nie daje mi spokoju.
Z góry dziękuję za wskazówki.

czwartek, 29 października 2015, 21:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]