Teraz jest środa, 16 stycznia 2019, 10:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 jak wyciągnąć zdjęcia z filmu dvd 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post jak wyciągnąć zdjęcia z filmu dvd
Na początek Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum, nazywam się Jacek i zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu, mianowicie mam własne wesele nagrane na płycie dvd, jak ją eksploruje to widnieją dwa foldery audio ts i video ts.
czytając w internecie o podobnych tematach próbowałem jak polecali skorzystać z programów typu powerdvd subedit itp - programów służących jak każdy wie do odtwarzania płyt dvd oraz posiadających opcje zrzutu ekranu danej chwili, problem polega na tym że obrazy z tych zrzutów sa tragicznej jakości, mam adobre premiere cs5 ale nie wiem czy można w nim otworzyc płyte dvd bo jest to program do montazu filmu, mam tez płyte roboczą z surowym materiałem ale równieź jest wypalona na dvd, proszę pomóżcie...
miałem wspaniałe wesele ale kamerzysta zapomniał o zdjęciach i chciałbym sobie chociaż kilka wyciągnąć,pozdrawiam

wtorek, 20 listopada 2012, 09:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: jak wyciągnąć zdjęcia z filmu dvd
Zapomnij.
DVD to tylko 720x576 i takiej rozdzielczości mozesz zrobić fotkę.
Nadzieja w surowym materiale zalezy w jakim formacie nagrywal
jezeli fulHD to najwyzej bedzie to1920 x 1080.
Pozdrawiam

wtorek, 20 listopada 2012, 10:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Użyj darmowego programu VOB2MPG do zamiany VOB-a na strumień mpeg a następnie wczytaj do projektu Premiere. Wrzuć na timeline, zaznacz i wybierz opcję "Always deinterlace". W oknie podglądu jest ikonka aparatu - można nią robić zrzuty stopklatek. O ograniczeniach pisał mój przedmówca - 720 x 576 to zdecydowanie za mała rozdzielczość jak na zdjęcie. Jeśli film był nagrywany w Full HD i możesz zdobyć materiał źródłowy to efekt będzie lepszy, ale 1920 x 1080 to tez niewiele.

wtorek, 20 listopada 2012, 10:40
Nowy
Nowy

a skąd mam wziąść pliki VOB??ew jak przekonwertować cały film na VOB?

film był kręcony napewno kamerą hd ale na bluerayu nie dostałem filmu

wtorek, 20 listopada 2012, 10:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cały film przekonwertuj z VOB do mpeg2 za pomocą programu VOB2MPG który możesz ściągnąć z tego linku:
http://vob2mpg.en.softonic.com/
Zainstaluj program.
Wkładasz płytę do napędu, jak uruchomi się odtwarzacz to go wyłącz.
Uruchamiesz VOB2MPG i wskazujesz folder źródłowy VOB na płycie w stacji, a później folder docelowy, i wybierasz opcję konwertowania. Konwersja jest szybka i bezstratna. Później postępujesz jak Ci napisałem wcześniej.

wtorek, 20 listopada 2012, 12:18
Nowy
Nowy

pobrałem ten program zainstalowałem podałem ścieżke gdzie ma sie zapisać i wybrałem sciezke video ts do przekonwertowania trwa to troche bo jeszcze nie skonczylo, konweruje płyte robocza wiec poczekam i zobacze co i jak wyszło

skonczylo konwersje powstal plik vts ktory chce zaladowac do premiere i nic sie nie pojawia nic sie nie dzieje

w końcu coś tam mi się udało tym aparacikiem zrobic ale jakość tego zdjęcie jest na monitorze w miare ale po powiekszeniu masakra, jaki material musialbym miec zeby to mozna bylo zrobic??mam płyte gotowa dla mlodych i taka z materialem zgranym z kamery tzw roboczą płyte

wtorek, 20 listopada 2012, 12:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Odtwarzacz Power dvd ma wmontowaną opcję robienia fotek z filmu. To jest najprostsza metoda. Wkładasz płytę dvd do kompa odpalasz ją w Power dvd, i tam gdzie chcesz zrobić fotkę klikasz ikonkę aparatu.
Pliki zapisują się w domyślnym katalogu w moich dokumentach, w folderze cyberlink. :wink:

wtorek, 20 listopada 2012, 17:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z tym wyciąganiem fotek z dvd rzecz nie jest tak oczywista jak się z pozoru wydaje. Obraz PAL 16x9 widescreen ma wymiary 720x576 (czyli 5x4) z proporcją piksela 1x1,45 (mniej więcej) więc wyświetlany obraz nie jest tym samym co obraz zapisany w pliku. Do tego dochodzi przeplot. A zdjęcia mają proprocje piksela 1x1 czyli kwadrat i są progresywne czyli bez przeplotu. Stąd zachodzi konieczność usunięcia przeplotu (deinterlace) i przeskalowania zdjęcia z 720x576 PAR 1x1,45 do 1024x576 PAR 1x1. Nie każdy software radzi sobie z tym dobrze. Można to zrobić w Premierze, ale Premiere ma kiepski deinterlacer i osobiście radziłbym użyć do tego celu darmowego Virtualduba. W każdym razie jest to lepsze rozwiązanie jakościowo.
Potrzebny Virtualdub wraz z filtrem mpeg importer. Po instalacji VD i rozpakowaniu mpeg importera do folderu plugins32 lub plugins64 (zależnie od systemu) wrzuca się voba do VD, w zakładce Video -> filters należy dodać dwa filtry:
- deinterlace - internal (zostawić ustawienia domyśle)
- resize ustawić jak na focie poniżej:
Załącznik:
VD.dvd-zdjecie_cr.jpg
VD.dvd-zdjecie_cr.jpg [ 106.1 | Przeglądane 476 razy ]

Potem wybór konkretnych klatek (mark in - mark out) i eksport (zakładka file -> export) np. do pliku z rozszerzeniem bmp.

Ale żeby nie komplikować, wrzucam gotowca. Zip z Virtualdubem i gotowymi ustawieniami filtrów (plik o nazwie "Settings.DVD2bmp.vcf" jest na wierzchu w paczce). Link:
http://wyslijto.pl/files/download/o9jqt2m3dr

Procedura:
- ściągnąć zipa
- rozpakować zipa gdziekolwiek na dysk
- wejść do folderu VirtualDub-1.9.9 i otworzyć VirtualDub.exe (VD nie trzeba instalować)
- wczytać ustawienia filtrów: file -> load processing settings -> wskazać ścieżkę do pliku Settings.DVD2bmp.vcf
- wrzucić voba do VD (po prostu przeciągnąć z okna eksploratora do okna VD)
- wyłuskać po kolei ulubione kadry (strzałkami przesuwamy się o 1 klatkę w lewo/prawo, klatkę trzeba oznaczyć mark in/out)
- zaznaczony kadr zapisać na dysku jako zdjęcie: zakładka file -> export -> image sequence (obecnie ścieżka ustawiona jest na C: więc lepiej ją zmienić na własną, można też zmienić nazwę czy format zdjęcia z .bmp na inny)

ps.
Płyta dvd z surowym materiałem? Na dvd wejdzie może 20 minut surówki obojętnie czy HD czy dv...
Star, po co konwertować skoro CS5 wciąga voby?

wtorek, 20 listopada 2012, 19:45
Nowy
Nowy

"grabos" zainstalowałam tak jak wyżej napisałeś i próbuje załadować plik z filmy z rozszerzeniem VOB i wyskakuje mi taki komunikat: "mpeg import filter invalid pack at position 3 marker bit not set possibly mpeg-2 stream"
Szukałam odpowiedzi w necie ale chyba jestem za ciemna by sobie z tym poradzić.
Czy możesz pomóc.
Muszę własnie powyciągać kilka zdjęć z filmu i nie daje sobie rady :(

czwartek, 7 stycznia 2016, 19:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kombinowanie jak koń pod górkę. Kazikmaly już napisał co zrobić - PowerDVD, VLC Player, DOT Player, itp., itd.

czwartek, 7 stycznia 2016, 19:56
Nowy
Nowy

No tak, tylko, że chcę mieć zdjęcia bez przelotu, czy programy wskazane usuwają przelto?

czwartek, 7 stycznia 2016, 19:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A znasz jakiś odtwarzacz, który nie usuwa przeplotu? Ja nie.

czwartek, 7 stycznia 2016, 20:12
Nowy
Nowy

ściągnęłam power dvd i d_pa nie ma ikonki aparatu... proszę pomóżcie.
Domyślam się, że temat się przewijał, ale już od 2 dni szukam i męczę internet i nie potrafię sobie poradzić :(

czwartek, 7 stycznia 2016, 20:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wciśnij C.

czwartek, 7 stycznia 2016, 21:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pinto, a znasz jakiś odtwarzacz który usuwa przeplot lepiej od VDuba?

czwartek, 7 stycznia 2016, 22:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona