Teraz jest czwartek, 17 stycznia 2019, 00:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Czy program HD Writer obsługuje tylko filmy Panasonika? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Czy program HD Writer obsługuje tylko filmy Panasonika?
Program filmowy HD Writer otrzymuje każdy nabywca kamery Panasonic, jako składnik wyposażenia.
Umożliwia on wykonanie podstawowego montażu filmu, oferując:
- przycinanie i dzielenie klipów filmowych zrzuconych z kamery do komputera,
- ustawienie na osi montażowej klipów w dowolnej kolejności,
- łączenie klipów w jeden plik filmowy z ewentualnym użyciem przejść między łączonymi klipami,
- umieszczenie w filmie rozbiegówki i tyłówki oraz plansz (tytułowej i końcowej),
- wtrącenie do filmu zdjęć,
- wykonanie napisów,
- umieszczenie tła muzycznego
- po zakończeniu montażu program umożliwia wypalenie płyt prezentacyjnych DVD w formacie HD (AVCHD/BDMV) lub/i standardowych, niskorozdzielczych DVD/PAL w formacie mpeg2. Być może program wypali też film na płycie Blu-Ray, czego nie mogę sprawdzić, bo nie mam komputerowej nagrywarki BD.

Jak z tego wynika, program może zaspokoić potrzeby każdego amatora filmowca, który nie potrzebuje bardziej finezyjnych narzędzi montażu.

Niestety, HD Writer ma jedno poważne ograniczenie.
Nie rozpoznaje on filmów z kamer innych producentów a nawet nie rozpoznaje własnych klipów filmowych, do których nie są dołączone pliki informacyjne/systemowe, zrzucane do komputera z kamery wraz z podstawowym klipem filmowym.

Obrazek

Z kompletu tego można usunąć tylko plik *.pmpd. Usuniecie plików: *.cont oraz *.tmb sprawia, że program nie widzi podstawowego klipu filmowego *.m2ts.

Być może istnieje sposób na ominięcie tej przeszkody. Niestety, nieznajomość angielskiego uniemożliwia mi poznanie instrukcji obsługi tego programu.
Kołacze mi się również w mojej starej łepetynie, że gdzieś czytałem (chyba na niniejszym Forum portalu Świat Obrazu), jakoby można było jakoś "oszukać" HD Writera i podrzucić mu obce klipy jak kukułcze jajka tak, że HDWriter je rozpoznaje i obsługuje. Nie mogę tego jednak nijak odszukać.

Stąd duża prośba do Kolegów, znających ten program (i język angielski, hi!), by zechcieli podjąć próbę odpowiedzi na pytanie:
Jak skłonić program HD Writer do rozpoznania własnych i obcych klipów filmowych, pozbawionych wspomnianych wyżej pliczków systemowych.

Instrukcję obsługi można pobrać stąd:
http://dl.dropbox.com/u/18605002/Instr% ... r%2041.zip

Z góry dziękuję i pozdrawiam - Ryszard

wtorek, 27 listopada 2012, 12:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Czy program HD Writer obsługuje tylko filmy Panasonika?
tej napisał(a):
...Stąd duża prośba do Kolegów, znających ten program (i język angielski, hi!), by zechcieli podjąć próbę odpowiedzi na pytanie:
Jak skłonić program HD Writer do rozpoznania własnych i obcych klipów filmowych, pozbawionych wspomnianych wyżej pliczków systemowych.

Instrukcję obsługi można pobrać stąd:
http://dl.dropbox.com/u/18605002/Instr% ... r%2041.zip

Z góry dziękuję i pozdrawiam - Ryszard

wrzuć pliki mts/m2ts (te które potrzebujesz) do jednego folderu, uruchom AVCCAM restorer, wybierz folder z plikami - po czasie uzyskasz folder zgodny z plikami tak jak na karcie SD... testowałem z plikami z folderu stream z BD i zadziałało - kapryśny AVCCAM viewier widzi pliki z tak spreparowanego folderu... pliki mts/m2ts muszą być zgodne z standardem AVCHD (H264, AC3)... Powodzenia

wtorek, 27 listopada 2012, 16:56
Nowy
Nowy

Kolego ntpeeter,

Przepraszam za nieprzyzwoitą zwłokę w podzięce za w/w wpis. Powodem była długotrwała niedyspozycja zdrowotna.

Pobrałem z sieci wskazany program Panasonika AVCCAM restorer i zastosowałem proponowaną procedurę.
Program utworzył strukturę AVCHD dla umieszczonych w folderze klipów AVCHD z "obcych" kamer, ale kiedy skopiowałem tę strukturę na kartę SD i umieściłem w Panasonic HDC-SD900 kamera ta w trybie "Odtwarzanie" wyświetliła komunikat "Brak danych".

Po wyjęciu karty z kamery okazało się, że kamera skasowała z karty strukturę wpisaną tam z AVCCAM i zastąpiła ją własną ale pustą strukturą o odmiennym układzie (podaję go na końcu postu)

Niezrażony tą odmową ponownie wpisałem do karty strukturę z AVCCAM, umieściłem kartę pamięci SD w czytniku i po podłączeniu do PC-ta uruchomiłem HD Writer'a 4.1 z którego wybrałem opcję "Copy to PC".
Po wybraniu w "Source drive" karty SD otrzymałem z HD Writera taką odpowiedź:
Obrazek

Czyli w wolnym tłumaczeniu: "Filmy i pliki, które nie mogą być obsługiwane przez ten program są oznaczone miniaturką "?".
Zarazem HD Writer uczynił nieaktywnym przycisk dalszej procedury zrzutu klipów z karty do PC-ta.
Na tym skończyła się moja misja otrzymania z tej struktury metadanych: cont, pmpd i tmb dla każdego klipu.
W strukturze ich nie ma, bowiem powstają one dopiero w chwili transferu klipów z kamery do komputera wyłącznie za pomocą HD Writera .

Mam wrażenie, że powodem tego jest nieakceptowalna zarówno przez kamerę jak i HD Writer odmienna struktura tworzona przez AVCCAM restorer. Dotyczy ona chyba płyty BD a nie kamery.
Oto różnice obydwu struktur:

Obrazek

Obrazek

Czy robię coś źle, czy to jest po prostu nietrafna droga?
Będę wdzięczny za opinię w tej sprawie.

Dziękuję i pozdrawiam - Ryszard

Ps. Zapomniałem dodać, że u mnie AVCCAM buduje strukturę AVCHD po wyborze opcji (trzeciego przycisku) o nazwie:
Restore the specified AVCHD folder from the stream files in the specified folder
(Przywrócić określony folder AVCHD z plików strumieniowych w określonym folderze)

Próba użycia dwóch poprzednich przycisków o nazwie:
Restore the SDHC memory card with the video of the AVCHD standard
(Przywróć z karty pamięci SDHC z wideo w standardzie AVCHD)
oraz
Restore the specified AVCHD folder
(Przywrócić określony folder AVCHD)

powoduje odmowę o brzmieniu:
The supported contents cannot be found

czwartek, 20 grudnia 2012, 23:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
tej napisał(a):
Kolego ntpeeter,
Przepraszam za nieprzyzwoitą zwłokę w podzięce za w/w wpis. Powodem była długotrwała niedyspozycja zdrowotna.

spoko... jeśli tak nie idzie to: spróbuj jeszcze zainstalować avccamviewer'a, tak spreparowany folder wstaw do katalogu jaki tworzy avccamviewer (dla backupu plików z karty) wybierz z funkcji w programie opcje "write data to media" i skopiuj pliki na kartę (pojedyncze pliki nie mogą być większe niż 4 GB - dla fat32 i zostanie stworzona struktura karty) i taka kopia na karcie powinna działać...

czwartek, 27 grudnia 2012, 11:46
Nowy
Nowy

Z tego też mi nic nie wyszło. Chyba popełniam jakiś błąd.

Problem udało się rozwiązać w inny sposób.
Procedurę tej innej metody opisałem w wątku pt. "HDWriter potrafi montować filmy z kamer innych niż Panasonic" na łamach Forum Filmowca tutaj:
http://filmowiec.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=25195.
Może się to komuś kiedyś przyda.

Koledze ntpeeter serdecznie dziękuję za pomoc i poświęcony mi czas.

Do Siego Roku życzę wszystkim czytelnikom tego wątku - Ryszard

środa, 2 stycznia 2013, 14:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]