Teraz jest sobota, 7 grudnia 2019, 03:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Twixtor w Premiere CS4 - prośba o pomoc 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Twixtor w Premiere CS4 - prośba o pomoc
Witam,
Jestem nowym i początkującym użytkownikiem forum. Ostatniego czasy nabyłem lustrzankę Canon EOS 550D i od razu zaraziłem się filmowaniem:) Swoje amatorskie filmy obrabiam w programie adobe premiere cs4 i ostatnio natknąłem się na wtyczkę twixtor. Chciałbym spowolnić kilka swoich klipów ale mam pewien problem. Po dopasowaniu sekwencji do moich plików źródłowych oraz po wstawieniu ich na listwę czasu i nałożeniu na nie twixtora pro 4.5 zmieniłem prędkość z 100% na 50% czyli jak rozumiem zwolniłem klip 2 razy. Problem tkwi w tym że z podglądu miejsce które ustawiłem na klipie do początku spowolnienia przeskoczyło wstecz o dosłownie połowę klipów. W efekcie jak mój klip ma 25 sek. w oryg. to otrzymuje przycięty klip o długości 12,5 s spowolniony 2 razy. Myślałem że jak coś spowalniam to program dołoży klatek i długość filmu w tym przypadku się wydłuży 2 razy. Dużo googlowałem o tym ale słabo jest to opisane ( głównie po ang.). Pisali coś o próbie wydłużeniu sekwencji ( twxtor nie wydłuża automatycznie klipu?) oraz o upewnieniu się czy pracuje się w frame mode (??). Nie bardzo to ogarniam a denerwuje mnie ta nie moc. Grzecznie proszę o jakąś konkretną rade jeżeli taki problem był już wałkowany a mój błąd jest trywialny.

Pozdro all

czwartek, 14 lutego 2013, 15:23
Nowy
Nowy

Post Re: Twixtor w Premiere CS4 - prośba o pomoc
Tak jak napisałeś Twixtor nie wydłuża klipu, więc musisz zrobić to sam. Kładziesz na timeline ten sam klip kilka razy (jeden po drugim), a następnie scalasz to do jednej sekwencji i na to nakładasz Twixtor.
Tu masz bardzo prosty tutorial.
http://www.youtube.com/watch?v=6DVJowHuiCs

Korekta ortograficzna.
Moderator

piątek, 15 marca 2013, 10:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]