Teraz jest niedziela, 15 grudnia 2019, 07:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Dziwna asynchro w pliku 
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator

Post Dziwna asynchro w pliku
Wydłubałem na potrzebę pewnego montażu, gdzieś z archiwum zgrany stary plik z kamery w formacie AVI DV, który ma dziwną przypadłość otóż:
- plik trwa około 50 min, wszystko leci ciurkiem bardzo ładnie, lecz dźwięk od połowy urywa się i choć pozostaje on jako track trwający do końca dalsza jego część jest głucha i teraz najlepsze - pierwsza dźwięk, który pozostał jest dźwiękiem całości lecącym w przyśpieszonym tempie (totalne smerfy).
Dokonałem idealnego cięcia w klatce, gdzie audio urywa się i rozciągnąłem track dźwiękowy do końca nagrania video, dzięki czemu wszystko przez całą długość trwania jest idealnie.
Dlaczego jednak tak się stało, zgrany klip jest jednym plikiem, nigdy nie był rozdzielany od swojego dźwięku?
Nie jest to wina programu do edycji, gdyż sam plik odtwarzany w dowolnym playerze, na dowolnym kompie ma dwukrotnie szybszy dźwięk względem obrazu, który siłą rzeczy urywa się w połowie trwania całości.
Miałem z tym trochę upierdliwej roboty, dlatego chciałbym ustrzec się tego typu niespodzianek na przyszłość, ale jak?

piątek, 15 lutego 2013, 00:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Dziwna asynchro w pliku
a z czestotliwosciami cos sie nie pomieszalo ? kaseta-klip-projekt ? wszedzie tyle samo ?

piątek, 15 lutego 2013, 00:57
Moderator
Moderator

No jak kaseta?
Na kasecie przecież asynchro nie występuje :)
Materiał nie zmienił długości trwania, ale o połowę przyśpieszył swoje audio.
Plik, który nigdy nie trafił do edycji, nie był nawet otwierany sam się jakoś tak dziwnie powalił, tylko dlaczego?

piątek, 15 lutego 2013, 01:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dv mozna bylo nagrywac 32 i 48 khz, pomieszanie tego w projekcie czy przy eksporcie moglo takie kwiatki zrobic

piątek, 15 lutego 2013, 01:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
taka przypadłość zależy od sposobu zapisu pliku na dysku (DV AVI type1 lub type2) - gdy podczas zrzucania na hdd nie było włączonego audio interleaving to w kontenerze avi występują dwa "oddzielne strumienie" audio i wideo bez wzajemnej synchronizacji... jeżeli audio interleaving jest włączony następuje podczas zapisu na hdd synchronizacja audio względem wideo (dane wideo dla jednej klatki + dane audio dla czasu jednej klatki i tan na przemian)... zajawka jest tutaj: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/dd407250(v=vs.85).aspx
a taki rozjazd mógł się pojawić również po uszkodzeniu nagłówka kontenera avi... to co opisałeś z naprawą to jest jedna z metod...
u mnie to występowało podobnie w przypadku jak recorder hdd podczas zapisu zostawał pozbawiony zasilania z baterii, nagłówek pliku avi nie był poprawnie zapisywany a dodatkowo dostawałem w audio 3 przerwy na sekundę po 20 ms samych "0"...

piątek, 15 lutego 2013, 10:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]