Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 05:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 uszkodzony plik AVCHD (.MTS) 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post uszkodzony plik AVCHD (.MTS)
Witam serdecznie
Mam problem z plikiem w formacie AVCHD (.MTS)
niestety nie mam już tego na karcie (wielokrotnie nagrana)
Plik waży 1,82GB ale nie da się go zaimportować do ediusa ani AP, w zwykłym odtwarzaczu np WMP aktywna jest tylko funkcja PLAY i jest obraz i dźwięk przez ok 3 min. potem się wiesza.
Czy jest jakiś skuteczny i najlepiej darmowy sposób na naprawę tego pliku lub chociaż uratowania fragmentu?
na screenie widoczny plik nr 00124

Obrazek

środa, 29 maja 2013, 11:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: uszkodzony plik AVCHD (.MTS)
Spróbuj Canopus AVCHD conwerter .

środa, 29 maja 2013, 16:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Z listy plików wynika, że ów "uszkodzony" plik jest kontynuacją pliku poprzedzającego go, oba pliki stanowią całość, po usunięciu oryginalnej struktury karty programy do montażu traktują "uszkodzony" plik jako osobny (jest bez nagłówka) i być może to jest problemem (dłuższe nagranie na kartach formatowanych na fat32 jest dzielone na pliki o max dopuszczalnym rozmiarze 4GB, dzielenie następuje fizycznie po przekroczeniu granicy wielkości pliku a nie logicznie od klatki kluczowej typu I - w takim przypadku następny plik może nie "posiadać widocznych" kilku klatek początkowych typu PB i może ich brakować)...

Inną przyczyną może być błąd kopiowania... przy kopiowaniu system zarezerwował miejsce dla pliku, podczas kopiowania w pewnym momencie nastąpił błąd i mimo poprawnej wielkości pliku może być od pewnego momentu "pusty" ze śmieciami z dysku...

Nie wiem z jakiej kamery pochodzą pliki (teoretycznie jest to bez znaczenia byleby plik był zgodny kompresja H264 i audio AC3) ale panasonic dał na swojej stronce soft do przywracania struktury karty - AVCCAM_Restore - wrzuć do folderu dwa pliki 00123 i 00124 i daj naprawić strukturę karty, później sprawdź czy soft do montażu może poprawnie zaimportować te pliki... inną metodą jest skorzystanie z AVIDEMUX - wrzucasz plik do programu i ustawiasz audio i video output na "copy" a output format na "avi muxer" i dostaniesz plik avi w zasadzie z poprawnym nagłówkiem h264 w avi... którego łyka nawet i virtualdub...

Ostatnio edytowano środa, 29 maja 2013, 22:09 przez Gość, łącznie edytowano 4 razy

środa, 29 maja 2013, 17:43
Moderator
Moderator

Przyklejam z uwagi na odpowiedź kolegi @ntpeeter.

środa, 29 maja 2013, 18:02
Moderator
Moderator

Cytuj:
dłuższe nagranie na kartach formatowanych na fat32 jest dzielone na pliki o max dopuszczalnym rozmiarze 4GB, dzielenie następuje fizycznie po przekroczeniu granicy a nie logicznie od klatki kluczowej typu I

w takim przypadku powinna wystarczyć odpowiednia komenda kopiowania/łączenia binarnego z terminala (cmd):

Kod:
copy 00123.mts+00124.mts 01234.mts /B

środa, 29 maja 2013, 18:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
GrassHoppeR napisał(a):
w takim przypadku powinna wystarczyć odpowiednia komenda kopiowania/łączenia binarnego z terminala (cmd):

Kod:
copy 00123.mts+00124.mts 01234.mts /B

tak też można... w sumie najprościej...

środa, 29 maja 2013, 19:04
Nowy
Nowy

dzięki za odpowiedz.
Pomocy szukam na dwóch forach Tu i na na filmowiec.pl
co do terminala cmd to:
chyba niestety to nic nie dało... o ile zrobiłem wszystko dobrze
Obrazek
Obrazek

Pliki pochodzą z kamery Panasonic agac 130, karta na której był nagrywany materiał to sandisk 32GB klasa 10, karta została niestety wielokrotnie zapisany po tym... moim zdaniem jest to błąd przy kopiowaniu.

niestety AVCCAM Restorer nie dał rady... ;/ wrzuciłem do folderu pliki 00123 00124, program odtworzył strukturę folderów taką jak robi kamera, jednak plik 00124 nie działa, nadal odtwarza się w np WMP piersze kilka min. bez możliwości przesuwania suwaka na lini czasu, Edius i AP nie chcą importować pliku

Programem Avidemux faktycznie udało się odtworzyć i zapisać początkowy fragment który wcześniej dało się tylko odtworzyć bez możliwości edycji.
Więc odzyskałem 7min. materiału... choć wolał bym końcowe 7min niż początkowe... ;/ całości chyba nie da się odzyskać (chyba)

środa, 29 maja 2013, 23:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
mr.zibik napisał(a):
co do terminala cmd to:
chyba niestety to nic nie dało... o ile zrobiłem wszystko dobrze

może użyj totalcommandera... bo wynikowy plik 2kB nie jest tym co powinno się pojawić...

Przynajmniej 7 min odzyskałeś... :) Jeżeli AVIDEMUX "naprawił" fragment początkowy, to możesz (metoda na około ale...) podzielić plik na mniejsze - powiedzmy po 250/500 MB (np. totalcommanderem) i sprawdzić czy AVIDEMUX czyta poszczególne fragmenty i być może uda się resztę/część materiału odzyskać... może być tylko uszkodzony fragment wewnątrz pliku i na tym soft staje...

Naprawioną strukture na karcie importujemy jako całość (import karty avchd) a nie poszczególne pliki...

@Grass - podzielone pliki przez kamerę, łączącąc je (ja wolę poprzez totalcommander'a, mucommander'a) dostajemy wynikowy plik bez błędów wynikających z ich wcześniejszego podziału z zachowaniem synchro audio/wideo (przynajmniej tak jest z plikami z ag-ac160 i x900)...

czwartek, 30 maja 2013, 10:18
Moderator
Moderator

sorki, wkradł się błąd. przełącznik /b powinien znajdować się zaraz po copy:

Kod:
copy /b *.mts out.mts

(ta komenda łączy wszystkie pliki mts w katalogu w jeden)

czwartek, 30 maja 2013, 10:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Koledzy przytrafiło mi się to samo !!!
Wszystkie pliki na karcie nie do zaimportowania do ediusa 6.4, niby importuje .MXF ale widać jest tak jakby tych plików brakowało a odtwarzane są jako kwadraciki (kanał alfa).
Jak otwieram bezpośrednio jakimś odtwarzaczu to odtwarza bez problemu całość pliku tak mi się wydaje.
Dodam że karty są nówki nagrane pierwszy raz, formatowane w kamerze AC160EJ, nagrywałem na obie jednocześnie i problem jest na obu.
Jest to drugi zestaw kart pierwszy z tej imprezy zgrał się bez problemu karty były już wielokrotnie nagrywane ale z nowych kart mam problem ze zgraniem ostatniej godziny imprezy.
Dodam że w kamerze odtwarzane są bez problemu.
Nie wiem jak to mam zgrać poprawnie, potraktowałem kartę AVCCAM Restore ale efektów nie mam żadnych jest to samo.

Może ktoś cos doradzić co z tym dalej zrobić?

wtorek, 20 sierpnia 2013, 11:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

możesz podwiesić jakiś przykład ?

wtorek, 20 sierpnia 2013, 12:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Problem rozwiązany, nie do końca wiem co jest nie tak, ale import bezpośrednio z karty nie działa prawidłowo, dopiero po skopiowaniu plików na dysk i zaimportowaniu do edka katalogu zaczął pliki widzieć.

wtorek, 20 sierpnia 2013, 13:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]