Teraz jest czwartek, 17 stycznia 2019, 00:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Jak to zrobić? Film z prezentacji / animacji... 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jak to zrobić? Film z prezentacji / animacji...
Witam Serdecznie,

Poszukuję informacji jak zrobić, skąd zaczerpnąć informację (może jakiś tutorial), filmik, do którego link podam poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=Q5Tt5JSRsOc

Chciałbym zrealizować pewien projekt w takim stylu, aczkolwiek ciężko jest cokolwiek znaleźć, szczególnie jak nie za bardzo wiem czego szukać i gdzie.

Pozdrawiam,

poniedziałek, 17 czerwca 2013, 17:25
Moderator
Moderator

Post Re: Jak to zrobić?
o co pytasz?

poniedziałek, 17 czerwca 2013, 17:31
Moderator
Moderator

issley napisał(a):
Poszukuję informacji jak zrobić, skąd zaczerpnąć informację (może jakiś tutorial), filmik, do którego link podam poniżej...

Po pierwsze - program do grafiki wektorowej. Corel Draw, Inscape... W takim programie rysujesz / tworzysz duże grafiki typu ciągnąca się na filmie linia (strzała) z datami. Dokładasz w razie potrzeby zdjęcia, (to już grafika rastrowa, ale w/w programy ją przyjmują, jako element kompozycji). Jeżeli te dodatki mają być animowane, to albo robisz to sam metodą animacji poklatkowej, lub wspomożesz się jakimś darmowym programem do animacji.
Następnie serię ujęć z utworzonej grafiki z dodatkami zamieniasz w film w dowolnym programie do edycji filmów, nawet darmowym, albo jednym z programów do robienia filmów ze zdjęć.
Jeżeli cały Twój pokaz będzie animacją, skorzystasz pewnie z jakiejś metody konwersji animacji na film, lub (i) zastosujesz pracę na warstwach już w samym programie do edycji filmów.
To nie jest tutorial. Niektórych rzeczy - jak konwersja skryptami PNG na mp4 nie umiem robić, (ale umie GrassHoppeR :D ). Zadałeś jednak pytanie tak ogólne (i trochę niejasne), a zarazem tak obszerne, a rozwiązań tak wiele, że jeden krótki tutorial jest tu niemożliwy. Chyba że ktoś poleci Ci Adobe AfterEffect jako jedyne (prawie), potrzebne Ci narzędzie.

poniedziałek, 17 czerwca 2013, 19:44
Nowy
Nowy

Super! Dzięki za odpowiedź. Macie rację, pytanie jest zbyt ogólne ale i tak uzyskałem początkowe informacje, która z pewnością przybliża mnie do zrealizowania tego projektu.

Chcę zrobić bardzo podobny filmik tj. przesuwanie po osi, animacja klatek z tekstem i obrazkami itp. Nigdy czegoś takiego nie robiłem, dlatego szukam informacji od czego by tu zacząć i je uzyskałem, dzięki Twojej uprzejmości :)

poniedziałek, 17 czerwca 2013, 20:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]