Teraz jest niedziela, 15 grudnia 2019, 17:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Mocne światła zespołu, problem z prześwietleniem 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Mocne światła zespołu, problem z prześwietleniem
Witam
Jestem nowy wiec dzien dobry wszystkim.

Moj problem:
Podczas zabawy weselnej zespol mial dosc mocne lampy ledowe, ktore byly skierowane prosto na ludzi. Wczesniej z tym zespolem bylem ze swoja kamerka Sony NX5 i bylo ok, teraz pierwszy raz bylem z nowa EX1. Lampy na ekranie kamery wygladaly ok, mozna powiedziec normalne oswietlenie dodajace "jakotako" klimatu do imprezy. Jednak po zrzuceniu na kompa... masakra. Materialu nie da sie ogladac, wszystko miga na niebiesko, czerwono i zolto... Nie przeswietlibym przeciez obrazu, zajmuje sie tym od wielu lat i taka wpadka zdarzyla mi sie po raz pierwszy. Ponizej jesli udalo mi sie wreszcie, zalaczam zrzut z ekranu, jak wali mocno niebieski. Twarze sa przeswietlone w tym momencie, nawet jak zdejme troche niebieski...

Generalnie nie wiem co zrobić z tym tematem więc zwracam się do Was o jakieś propozycje, cos ktos moze wymysli, zeby choc troche to lepiej wygladalo?

Montuje na Premiere 5.5

Załączniki:
Sequence 02.jpg
Sequence 02.jpg [ 274.49 | Przeglądane 264 razy ]
czwartek, 12 września 2013, 11:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Mocne światła zespołu, problem z prześwietleniem
wrzuc jakiś ruchomy kawalek (ujecie) surówki

czwartek, 12 września 2013, 11:40
Nowy
Nowy

Nie wiem czy chodzi Ci o surowke prosto z kamery? Czy troche skompresowane by mniej zajmowalo

czwartek, 12 września 2013, 11:56
Nowy
Nowy

mp4 i mpg sa zablokowane... jak mam zamiescic film?

czwartek, 12 września 2013, 12:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

plik prosto z kamery i spakuj zipem, możesz podwiesić przez jakiś zew. system udostepniania plikow typu filetransfer,wetransfer , cokolwiek

czwartek, 12 września 2013, 12:12
Nowy
Nowy

Nie wiem czy dasz rade sciagnac?

https://www.wetransfer.com/downloads/a4 ... 343/ac4003

czwartek, 12 września 2013, 12:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niewiele poradzisz. Tak to już z ledami jest. Ja się tym nie przejmuję - takie lampy miał zespół, młodzi taki zespół chcieli, to niech teraz taki film oglądają.

Ostatnio miałem takie przechamskie panele ledowe skierowane prosto na ludzi, to dopiero przepalało. I to jeszcze było na weselu DJa, który powiesił własne światła (grał inny DJ). No to więc ma dyskotekę na własne życzenie...

LEDy dla kamer to ogólnie zło, ale jest tanie i obecnie prawie wszędzie. Z punktu widzenia zespołu ledy są super, tanie, nie grzeją tak mocno.. trzeba z tym żyć.

czwartek, 12 września 2013, 13:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

i tak nie jest zle, mam dużo gorszy material gdzie na twarzach sa wielkie niebieskie placki, co smieszniejsze z panasonica obraz jest normalniejszy i sa tylko cienie

ja robie dwie opcje przy takim materiale

-zamiana niebieskiego leda na kolor zbliżony do twarzy albo zmniejszenie jego nasycenia
-powielenie na sciezke wyżej klipu video i mieszanie kombinacjami np. screen i opacity

kombinacja ta oczywiście nie poprawi tego calkowicie ale niebieski nie bedzie az tak dawal po oczach

czwartek, 12 września 2013, 13:28
Nowy
Nowy

ok dzieki za podpowiedzi, cos pomysle nad tym.
z jednej strony mozna powiedziec - taki chcieli zespol, z drugiej - powinienem powiedziec, sluchajcie, to sie nie sprawdzi, bedzie kiepsko wygladalo... i co teraz zrobic :) no nic, cos musze pomyslec. dzieki!

czwartek, 12 września 2013, 13:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

coś za coś, ale zerknij do pliku poniżej może takie rozwiązanie wali mniej po oczach?
http://wyslijto.pl/files/download/p22uuntmzx

czwartek, 12 września 2013, 20:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Generalnie najwiekszy syf robia niebieskie ledy, przewaznie zespoly maja pary z miksem kolorow i zazwyczaj te lampy maja sterowniki, moja taktyka jest taka: jesli za bardzo wala w ludzi i robi sie syf, pokazuje chlopakom na kam jak to wyglada i prosze aby tak ustawili sterowniki zeby to niebieskie gowno jak najrzadziej albo wcale swiecilo (jesli nie potrafia, sam im mieszam w sterownikach). Zazwyczaj jak zobacza na kam, jak to wyglada, idzie sie z nimi dogadac, generalnie stwierdzilem, ze trzeba im uswiadomic jak wplywaja ledy na kam.

czwartek, 12 września 2013, 22:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Generalnie to wstyd dla Sonego żeby kamera za 20000 robiła taki syf. ja w Panasonicu HMC-151 nie mam takich problemów.

Załączniki:
uvs130915-003.jpg
uvs130915-003.jpg [ 196.98 | Przeglądane 213 razy ]

niedziela, 15 września 2013, 16:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co prawda to prawda. Ja też nie mam problemów z tym oświetleniem a wręcz przeciwnie - lubię takie oświetlenie gdyż uzyskuję efektowne ujęcia filmując pod światło (Sony NX-70)

poniedziałek, 16 września 2013, 08:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zedgrajewo napisał(a):
Generalnie to wstyd dla Sonego żeby kamera za 20000 robiła taki syf. ja w Panasonicu HMC-151 nie mam takich problemów.

Filmuję EX1R trzeci sezon i takich problemów nie mam. Ustawienia presetów i myślenie dużo dają. W takich warunkach należy unikać presetów z bardzo wysyconymi kolorami takich jak Wolfganga. I jak mocne światło wali na ludzi to poprosić zespół aby skierował na ściany. Oświetlone na kolorowo ściany robią fajne tło. Sam używam kolorowych PARów do oświetlania ścian.
Następna sprawa trzeba było filmować pod to światło wtedy niepożądany efekt byłby mniej widoczny.

Edit:

Edit
W materiale kolegi Model rażą nie tyle kolory co to dzikie miganie.
Cały problem polega na tym że zespoły nie mają pojęcia o oświetleniu. Miałem studniówkę gdzie firma oświetlała i nagłaśniała. Światła białego nie było wcale. Po całej sali rozstawione ruchome głowy + PARy na ściany. Na scenie panele ledowe + ruchomw głowy. Na kamerkach tylko lampki aby leciutko rozjaśnić pierwszy plan. Było bajkowo. Tyle że oświetlali zawodowcy ...

poniedziałek, 16 września 2013, 09:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

MMirek napisał(a):
Cały problem polega na tym że zespoły nie mają pojęcia o oświetleniu. Miałem studniówkę gdzie firma oświetlała i nagłaśniała. Światła białego nie było wcale. Po całej sali rozstawione ruchome głowy + PARy na ściany. Na scenie panele ledowe + ruchomw głowy. Na kamerkach tylko lampki aby leciutko rozjaśnić pierwszy plan. Było bajkowo. Tyle że oświetlali zawodowcy
MMirek napisał(a):
zedgrajewo napisał(a):

O to właśnie chodzi!!!!
BAJKA obrazek to wynik współpracy
kamera/światło :arrow: operator/oświetleniowiec

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

czwartek, 17 października 2013, 18:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona