Teraz jest wtorek, 18 czerwca 2019, 23:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Film w podczerwieni :( 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Film w podczerwieni :(
Witam, kolega nagrywał starą kamerą wesele siostrzenicy i poprosił mnie o zmontowanie filmu. Jakie było moje zdziwienie jak się okazało, że nagrał on całe wesele w podczerwieni. Film jest cały zielonkawo czerwony, a na polu nie nagrało się w zasadzie nic, tylko jasność. Próbowałem filtrami do obrazu cokolwiek dać koloru ale efekt mizerny. Czy jest jakiś filtr, efekt który można by było zastosować w takim przypadku ? Jeżeli nie to zgram mu na płytkę jak leci, ale miałem nadzieję że cokolwiek można by było poprawić ten obraz.

piątek, 27 grudnia 2013, 16:52
Moderator
Moderator

Post Re: Film w podczerwieni :(
Próbować można: zamień na obraz czarno biały i próbuj zmieniać jaskrawość, ostrość, współczynnik gamma... Próbuj.

piątek, 27 grudnia 2013, 17:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wrzuć jakąś reprezentatywną probkę tu lub na priva.

piątek, 27 grudnia 2013, 18:52
Stały bywalec
Stały bywalec

coś nie mogę wrzucić tego pliku (ma on 20Mb) ani na priv ani na stronkę, czyżby był za duży ?

piątek, 27 grudnia 2013, 21:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No, masakra, ale to chyba nie jest w podczerwieni, po prostu kompletnie zdesaturatyzowany kolor.
Musisz wyciągnąć kanały rgb bo są zupełnie spłaszczone czyli input black/white. Najlepiej poprzez levels, cos w tym stylu:
Załącznik:
korekcja.jpg
korekcja.jpg [ 76.48 | Przeglądane 118 razy ]

Nie wiem na jakim sofcie pracujesz. w Premierze są filtry do korekcji z podziałem na 3 zakresy tonalne. Czymś takim możesz zrobić "głebszą" korekcję poziomów czerni, średnich i bieli wraz z saturacją dla poszczególnych zakresów jasności (filtr Three-way color corrector). Z kolei RGB Color Corrector też ma podział na zakresy tonalne więc pozwala na dokładniejsza korekcje wszystkich kanalów.
Shadow-highlight w tym przypadku minimalizuje przepalenia.
Opcjonalnie mozesz jeszcze wyostrzyć ten obraz.
Plik po korekcji wysłałem na meila.

niedziela, 29 grudnia 2013, 02:52
Stały bywalec
Stały bywalec

Dziękuję za pomoc i życzliwość, ja pracuję na CS6. Próbowałem bawić się filtrami ale efekt był mizerny. Widzę, że nie ma szans uzyskać kolorów z tego filmu. Podejrzewam że film nagrywany był z funkcją w podczerwieni gdyż na polu dosłownie nie widać nic, tylko jasność, całkowicie jaskrawy przepalony obraz. Zresztą podobnie jest w lokalu gdy wpada słońce przez okno, nie widać nic. Czym się robi ciemniej za oknem tym obraz jest bardziej wyraźny lecz cały zielony. Ale może się mylę i kamera po prostu jest uszkodzona. Dziękuję jeszcze raz i serdecznie pozdrawiam życząc Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku !!!

poniedziałek, 30 grudnia 2013, 08:59
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Tak to jest jak chce się zaoszczędzić parę grosza. Chytry traci dwa razy. Nie ma jak pomoc wujka. Z opisu widzę że raczej nic z tym nie zrobisz. Możesz dać upa jakiegoś sampla na zippyshare.com. Pobawię się w vegasie ;].

Z tego co wiem, jak kamera nagrywa w podczerwieni to obraz jest czarno biały. Przynajmniej ja mam taki sprzęt.

poniedziałek, 30 grudnia 2013, 10:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ze tak, brutalnie zapytam, kolega jest slepy? nie widzial, ze cos jest nie tak w trakcie nagrywania?

poniedziałek, 30 grudnia 2013, 19:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]