Teraz jest środa, 16 stycznia 2019, 20:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 1 pytanie teoretyczne nt. kompresji 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post 1 pytanie teoretyczne nt. kompresji
Witam! czy jeśli do programu edycyjnego (np. Premiere) wrzucimy klip mp4 (skompresowany H.264) i bez żadnej edycji wyeksportujemy do identycznego formatu - bez zmiany jakichkolwiek parametrów - to czy jakość wyeksportowanego pliku będzie identyczna jak pliku źródłowego? Chodzi mi o to czy program w takiej sytuacji nie "przekodowuje" na nowo pliku?
Czy może w powyższym przypadku będzie tak jak z plikami JPG w fotografii - że każde nadpisanie pliku pogarsza jego jakość?

Pozdrawiam!
Marek

ps. Kiedyś natrafiłem na taki program (dot. MPEG2)i tam właśnie opisywano, że "TMPGEnc MPEG Editor includes a Smart Rendering engine allowing to limit the re-encode process only to the cut or joined parts of the MPEG file." : http://xvcd.xv.ohost.de/mpgedithelp/0001.htm

czwartek, 2 stycznia 2014, 13:04
Moderator
Moderator

Post Re: 1 pytanie teoretyczne nt. kompresji
Musisz sprawdzać w opisie programu, lub doświadczalnie. Faktycznie sporo programów potrafi przeprowadzić na przykład authoring do DVD, czu Bluray bez przeliczania. Jest to jak najbardziej możliwe.

czwartek, 2 stycznia 2014, 16:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli chodzi o h264 to Premiere dokona rekompresji.
Kiedyś ktoś chyba pisał na forum, że Power Director ma taką opcję dla h264, ale nie jestem pewien (ciekawe czy to rzeczywiście działa dla całej gamy formatów opartych na tym kodeku, czy też są ograniczenia).

czwartek, 2 stycznia 2014, 20:05
Bywalec
Bywalec

Dzięki za odpowiedzi! Jak ktoś jeszcze zechce podzielić się wiedzą jakie programy nie dokonują przeliczania - rekompresji to będę wdzięczny.

Pozdrawiam!
Marek

czwartek, 2 stycznia 2014, 21:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Vegas kilka formatów obsługuje - testowane na standardowym DV AVI, MPG2 ( (m2t) i MXF. Aczkolwiek 12 potrafi co kilka/naście sekund parę klatek przerenderować, żeby zaraz znowu lecieć bez rekompresji.

Co do mp4 głowy nie dam.

Również wysłany mpg2 do Architekta nie wymaga żadnego rerenderu.

czwartek, 2 stycznia 2014, 21:26
Bywalec
Bywalec

Znalazłem cos takiego: http://tmpgenc.pegasys-inc.com/en/product/tmsr4.html

czwartek, 2 stycznia 2014, 23:30
Moderator
Moderator

grabos napisał(a):
...Kiedyś ktoś chyba pisał na forum, że Power Director ma taką opcję dla h264, ale nie jestem pewien (ciekawe czy to rzeczywiście działa dla całej gamy formatów opartych na tym kodeku, czy też są ograniczenia).

Ma faktycznie. Podobno miał już w wersji 10, u mnie w 11 czasem nawet to działa, a w 12 znacznie podobno poprawiono jak pisze kolega @jamajka z zaprzyjaźnionego forum:
Cytuj:
wreszcie poprawiona funkcja „SVRT”, czyli bezstratnego inteligentnego kopiowania plików mp4, mkv, mts. Co zostało zmienione. System wreszcie rozpoznaje parametry wybranego profilu pliku np. mp4. i zachowuje je tj. "profil formatu", "ustawienia formatu", "ustawienia formatu: poklatkowy". Dodaje tylko stałą wartość "ustawienia formatu GOP: M=2,N=29". Wada, nie zawsze poprawnie działa z plikami wmv w FullHD, ale to może nie jest najistotniejsze.

Ma to również Corel Videostudio.

czwartek, 2 stycznia 2014, 23:35
Bywalec
Bywalec

Witam,
najbardziej podstawowym programem będzie FFMPEG, jeśli chcesz prze konwertuje praktycznie dowolny format na dowolny inny.
Pozwoli podzielić i połączyć wybrane fragmenty. Niestety to bardzo prymitywne narzędzie ale dla moich potrzeb świetnie się nadaje.

Czemu Vegas czasem się przycina - bo musi trafić na klatkę kluczową, przesunąć się na wybrany czas rozpocząć kodowanie do nowego pliku właśnie od klatki kluczowej do następnej klatki kluczowej, a później resztę materiału już można spokojnie kopiować. Mam nadzieje, że niczego nie pomyliłem.

piątek, 3 stycznia 2014, 09:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]