Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 10:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Problem z m2ts w Premiere (brak audio). 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem z m2ts w Premiere (brak audio).
Wstępnie chciałabym powitać forumowiczów, jest to mój pierwszy post.
Szukam pomocy w rozwiązaniu niebanalnego problemu, z jakim przyszło mi się aktualnie zmagać.
Otóż, dostałam materiał do obrobienia z Sony a77. Pliki mają rozszerzenie m2ts i w momencie importowania do Premiera "gubi" się dźwięk. Zasadniczo nie ma znaczenia, skąd plik pochodzi, sytuacja ma miejsce przy każdym pliku m2ts.
Co ciekawe, jeszcze miesiąc temu, pracując na starym komputerze problemu nie było. Tutaj mam zainstalowaną tę samą wersję (CS6 Master Collection) i już jest. Szukałam rozwiązania na różnych forach i innych internetach, ale nic nie pomaga. Wiem, że na tym forum też takowy problem był, ale w moim przypadku rozwiązanie nic nie dało.
Bardzo proszę o pomoc, nadmienię iż kompresja pliku do mp4 nie wchodzi w grę, bo to 100GB filmików, poza tym Pracodawca oczekuje pliku w tym samym rozszerzeniu, co materiał.
Niezmiernie zależy mi na rozwiązaniu tego problemu, inaczej nie będę mogła przecie rabotać. dziękuję za wszelkie sugestie.

niedziela, 12 stycznia 2014, 18:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Problem z m2ts w Premiere (brak audio).
trial, crack czy oryginal pelny ?
jakies kodeki w systemie ?

niedziela, 12 stycznia 2014, 22:04
Nowy
Nowy

pełny crack. Kodeki oczywiście są.

W każdym razie, spędziłam parę h na szukaniu rozwiązania i w sumie grzebanie po internetach nic nie pomogło, jednak udało mi się problem naprawić i podzielę się tym z Wami, jakby ktokolwiek miał w przyszłości taki problem.

Otóż, grzebanie w plikach systemowych (ktośtam kazał usunąć jeden katalog w Program Data, bez sensu), zmiana kodeków, aktualizacja sterowników i zastosowanie się do różnych cudownych przepisów podawanych na forum adobe i innych zdało się na nic.

Postanowiłam ściągnąć na nowo pliki instalacyjne, cały pakiet Adobe odinstalować, następnie wyczyścić rejestr ze śmieci po odinstalowaniu i ponownie zainstalować CS6. Wersja ta pozwoliła wykonać aktualizację, zatem być może wystarczyłoby zaktualizować program, a nie reinstalować, jednak nie było mi dane tego sprawdzić.

Na koniec, z tego, com wyczytała na stronie adobe, wina stoi po stronie programu, jakiś bug się wdarł do wersji 6.0... Jeśli to prawda, to rzeczywiście wystarczyłoby zaktualizować program. :)

Koniec.

poniedziałek, 13 stycznia 2014, 23:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie wiem czy ten pełny crack to żart, normalnie nic sie takiego nie dzieje

poniedziałek, 13 stycznia 2014, 23:56
Moderator
Moderator

Też mam nadzieję że żart. :)
tygrrrys napisał(a):
...Kodeki oczywiście są...

Postanowiłam ściągnąć na nowo pliki instalacyjne, cały pakiet Adobe odinstalować, następnie wyczyścić rejestr ze śmieci po odinstalowaniu i ponownie zainstalować CS6. Wersja ta pozwoliła wykonać aktualizację, zatem być może wystarczyłoby zaktualizować program, a nie reinstalować, jednak nie było mi dane tego sprawdzić...

Kodeki obce, z paczek kodeków na przykład, na prawdę mogą zrobić dużo złego. Mogą nadpisać kodeki systemowe, lub naszego programu i nieszczęście gotowe. Przeinstalowanie być może przywróciło stan wymagany do poprawnej pracy.
Odpisałaś co zrobiłaś, to ładnie, może się komuś przyda.

wtorek, 14 stycznia 2014, 15:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Albo jedno i drugie. Z Premiere CS6 było/jest sporo problemów, więc aktualizacja jest niemal obowiązkowa. Na dzień dzisiejszy jest już 5 upadate'ów do tej Premiery i to chyba rekord dla całego pakietu.

środa, 15 stycznia 2014, 02:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]