Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 11:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Witam jako NOWY pytanie avid czy edius. 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Witam jako NOWY pytanie avid czy edius.
Dzień dobry wszystkim jestem nowym użytkownikiem tego forum ale na pewno bede na nim czesto. Postanowiłem rozwinąć wiedzę w sprawie montażu wide. Dotychczas średnio się interesowałem ale coś tam wiem. Problem mam z wyborem programu. Szukam programu najlepiej w polskiej wersji językowej z łatwym interfejsem ale i rozbudowany w funkcje. Na razie testuje avid studio i bardzo mi sie podoba ale brakuje mu ustawienia przyspieszenia powyzej 500% to jego max. Pewnie pinnacle 17 bedzie podobna wygladowo bo to ta sama rodzina tylko nie wiem jak w pinaclu jest tym przyspieszeniem. Acha i w avidzie nie ma wiekszej rozdzielczości przy eksporcie jak DV. Ciekaw jestem jak w pinaclu. Chodzi mi jeszcze po głowie jeden program Edius i rodzina canopusa, ale edius nie dość że droższy to chyba nie jest po polsku.
Ostatnie pytanie na początek aby nie przerazić nikogo to kupiwszy któreś z opisywanych a na dzień dzisiejszy to kupiłbym pinnacle 17 ultimate to czy potrzebuje coś takiego jak karte przechwytującą jak w linku czy zupełnie inną trzeba bo programy te z nią nie działają.
http://www.wamm.pl/blackmagic-design-in ... o-p-7.html

środa, 5 lutego 2014, 19:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Witam jako NOWY pytanie avid czy edius.
Edius nie jest w ojczystym języku :-)
Jaką masz kamerę - na czym zapisujesz?
Jeśli kamera ma dysk lub karty to po co karta do przechwytywania.
Jeśli nagrywasz na kasetach DV a kamera ma FireWire to wystarczy kontroler za parę groszy.

środa, 5 lutego 2014, 21:58
Moderator
Moderator

marcin_kloch napisał(a):
...w avidzie nie ma wiekszej rozdzielczości przy eksporcie jak DV...

Nieprawda i zabobony. :)
Pozostań przy programie który masz, dopóki go nie poznasz.
Szkoda pieniędzy na nowy, który wykorzystasz w kilku procentach bo nie doczytałeś.
No chyba że masz triala, albo "triala", to kup
http://www.omegasoft.pl/Avid/Avid-Studio/Avid-Studio-Upgrade-PL-Box
lub coś z:
http://www.sklepwideo.pl/programy.php...
Na przykład.

środa, 5 lutego 2014, 22:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sprawdź LightWorks.
Ja już jestem skażony nawykami i ciężko mi się w nim doszukać opcji, ale ktoś świeży dopiero je wyrabia...
Na stronie masz sporo tutoriali, na YT jeszcze więcej.
Jeśli exporty będziesz robił tylko na YT to darmówka Ci wystarczy.
Trochę się nim bawiłem i wygląda fajnie, po 10 min miałem haos pootwieranych okienek :) ale jak się ogarnie filozofie powinno być przyzwoicie.
Nie doczekałem końca exportu, ale w darmówce z korekcją koloru, skalowaniem z 1440 na 720p export(podejrzewam że h264) robił się w tle umożliwiając dalszą pracę a czas na oko 1:1, a to więcej niż przyzwoicie.

środa, 5 lutego 2014, 23:37
Bywalec
Bywalec

serdecznie dziękuję za te odpowiedzi, nawiązując do niech to tak na razie jeszcze kamery nie mam zakup pewnie ten rok ale zobaczymy myślę o kamerze z zapisem na kartach ale powstaje problem czy czasem z nich coś nie uleci bo wtedy kicha totalna, wiec moze jakas z podwojnym zapisem np mini dv plus karty lub dysk. Dysk lub karty do tego aby nie trzeba bylao zgrywac zapisu tylko zaimportowac plik. Jesli chodzi o karte to ja black magic tzn ja bym jej nie kupowal tylko dostal a przyda się jak sądzę do kopiowania np z kaset mini dv lub analogowych nośników, vhs, hi8 etc mysle ze skoro wszedlbym bardziej w ten swiat to kopiowałbym ludziom nagrania z kaset na dvd lub do plików.
avid studio mam w wersji trial dlatego rozważam zakup i to pewnie pinnacle 17 ultimate bo ma przechwytywanie ekranowe kolejny przydatny czasem element. Jeśli możecie Szanowni Koledzy podeślijcie mi może jakieś linki jak dysponujecie może jakieś pdf z nauką wszystkiego w temacie nagrywania montażu etc. Nie chodzi mi o obsługę kamery ale np rodzaje kodeków ich zastosowanie jaki bitrate jest dobry czy nagrywac z przeplotem czy nie i tematy zwiazane z nielliniowym montażem.

a tak mi sie nasuneło bo widziałem, że są do kupienia różne czołówki elementy dodatkowe czy one pasują do każdego programu do montażu czy trzeba szukać do konkretnego ba nawet do konkretnej wersji.

Rozwijając myśl przyszłościowo na pewno zakup kamery i wiedza montazu bedzie wykorzystywana do imprez okolicznościowych. Choć sam jestem fotografem i pewnie z tego nie zrezygnuje ale chciałbym poszerzyć wedzę spróbować sie w tej działce jeśli mi nie wyjdzie cóż nabędę nowe doświadczenie i wiedzę o tę działkę będę "mądrzejszy".

czwartek, 6 lutego 2014, 09:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może trochę nie na temat ale poczytaj wątek 'Jak się kiedyś nagrywało...', a zobaczysz, że oczekujesz "gotowców', a to nigdy nie przynosi dobrych rezultatów. Czytaj, rób próby "organoleptycznie", sprawdzaj, kombinuj a wtedy zdobędziesz odpowiednie do tej profesji doświadczenie...

czwartek, 6 lutego 2014, 12:32
Bywalec
Bywalec

może ktoś jeszcze mi coś podpowie tak chcia łbym odświerzyć temat

poniedziałek, 17 lutego 2014, 10:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A ja wyskoczę z HitFilm 2 Ultimate http://hitfilm.com. Osobiście bawię się darmową wersją HitFilm2 express i jestem pod ogromnym wrażeniem możliwości tego programu. Teraz szukam informacji czy mogę zrobić upgrade do wersji Ultimate :)
A sam program - skrzyżowanie AE z Premiere ale w normalnej cenie.

poniedziałek, 17 lutego 2014, 15:05
Moderator
Moderator

Najlepszy program do montażu, to ten, na którym czujemy się dobrze i potrafimy za jego pomocą wykonać zadowalające nas zadania.
Nie ma takiej aplikacji, która spełniłaby wszelkie oczekiwania użytkownika z wieloma czynnościami radzić sobie trzeba pomysłowością, dla przykładu:
wyeksportowany przyśpieszony klip do maksymalnej dostępnej prędkości, możemy zaimportować i poddać go kolejnym przyśpieszeniom (chociażby).
Pytanie typu: "które święta są ważniejsze nie ma sensu" odpowiedzi nie będą obiektywne, każdy chwalił będzie ten program, na którym sam pracuje.

czwartek, 20 lutego 2014, 11:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zgadzam się całkowicie.
Poznałem osoby robiące świetny montaż na Pinnacle Studio !
Najważniejszy jest człowiek i jego umiejętności. Można mieć "mega, super program", tylko co z tego gdy nic na nim zrobić nie potrafimy ?

---------------------------------------------
http://www.photokitchen.eu
FACEBOOK
BSMultimedia

Xeon E5-2630V2/ Asus Z9PE-D8WS/ 64GB DDR3 Corsair / nVidia GTX 780 3GB / BD-R Plextor / RevoDrive3 240GB / 4 TB HDD SATA III RAID 0/ Win 7 PRO 64bit / Enermax 1250 W / Adobe CS6 Production Premium / Edius 7.21b / Sony NEX-FS700R / Canon 5D Mark III i kilka szkieł ...

czwartek, 20 lutego 2014, 12:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

biorac pod uwage ze dobry montaz to poprawne kadry i cięcia to program powinno sie wybierac pod katem sprzetu , ewentualnie supportu materialow i eksportu (szybkosc i format ktory nam jest potrzebny)

czwartek, 20 lutego 2014, 14:38
Bywalec
Bywalec

OK rozumiem że można klip wygenerować raz z prędkością 500% i ponownie zaczytac i wygenerować 500% ale co w sytuacji kiedy klei sie film w całość i pasuje Ci akurat w tym miejscu kawałek 10sek przyspieszyć o 1000% potem znow dlugo nic i potem znow pasuje przyspieszyć. Chodzi mi o takie efekty jak na klipach z seriali kiedy obraz z najazdu budynku blyskawicznie schodzi do ziemi. to są prędkości rzędu 1000-1500 %. Jak to wykonać nie na zasadzie na piechote a wraz z tworzeniem klipu. Chyba ten program nie potrafi tego. A jaki inny program w jezyku polskim menu byście polecili.

czwartek, 24 kwietnia 2014, 04:52
Moderator
Moderator

Nie, nie polecimy Tobie już żadnego programu. Na to pytanie dostałeś już odpowiedź. Wybrać musisz sam. Możesz oczywiście zadawać jeszcze pytania szczegółowe, techniczne, dotyczące polecanych wyżej programów. Pewnie nawet dostaniesz odpowiedź, ale niczego to nie zmieni. Ty. Nikt inny, tylko Ty wybierzesz sobie program. Pomiń na razie Pinnacle Studio 17. Ma błędy, ale to chwilowa przypadłość i pewnie po kolejnym patchu, albo w wersji 18 zostaną naprawione. Cyberlink Power Director 12 nie miał jeszcze wersji polskiej jak ostatnio zaglądałem. Pozostałe programy spełniają Twoje warunki na tyle ile ich cena pozwala. Wyboru dokonaj sam.

czwartek, 24 kwietnia 2014, 10:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]