Teraz jest niedziela, 20 stycznia 2019, 21:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Jak dopasować ścieżki dźwiękowe? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Jak dopasować ścieżki dźwiękowe?
Mam film *.avi w dwóch wersjach: pierwsza ma bardzo dobry obraz i oryginalną ścieżkę dźwiękową, druga ma kiepski obraz, za to ma dobry dźwięk z lektorem. Chciałbym podmienić ścieżkę dźwiękową z tego drugiego filmu do pierwszego, ale nie zgadzają się ich długości. W dodatku drugi film nie ma paru sekund początku.
Pierwszy film: 1052 kbps, 25 fps, XVID MPEG-4. dźwięk 128 Kbps, 48000 Hz, 2 kanał(y), 0x55 = MPEG Layer-3,
Drugi film: 1066 kbps, 25 fps, XVID MPEG-4. dźwięk 107 Kbps, 48000 Hz, 2 kanał(y), 0x55 = MPEG Layer-3

Przed laty bywałem w studio nagrań dźwiękowych, tam mieli program, w którym m.in. zgrywano reklamy radiowe. Przykład: Lektor nagrywał tekst reklamowy, a realizator synchronizował ten tekst z podkładem muzycznym. Po obrobieniu ścieżki lektora, który mówił przez 25 sekund, dodawał polecony przez zlecającego reklamę podkład muzyczny, ale ten fragment trwał 33 sekundy. Całość musiała trwać 30 sekund, więc chwytał koniec ścieżki muzyki i przesuwał go do 30 sekund. Program samoczynnie przyspieszał rytm muzyki tak, aby zmieścić się w 30-tu sekundach, lecz nie zmieniał przy tym tonacji.

Może ktoś kojarzy, co to za program? Tym programem mógłbym idealnie dopasować długość ścieżki dźwiękowej z drugiego filmu do długości oryginalnej ścieżki z pierwszego filmu, z którego wziąłbym obraz. Może jest inny program, który podmieniłby ścieżkę dźwiekową z prostym dopasowaniem jej do długości filmu?

piątek, 11 lipca 2014, 23:00
Moderator
Moderator

Post Re: Jak dopasować ścieżki dźwiękowe?
Program nie wiem, ale możesz skrócić ręcznie (nie obciąć) utwór na timeline, a potem wyeksportować go, zmienić tonację w Audacity na przykład i włożyć z powrotem na timeline.

sobota, 12 lipca 2014, 09:38
Bywalec
Bywalec

Post Re: Jak dopasować ścieżki dźwiękowe?
Próbowałem podobnej metody właśnie w Audacity, jest tam możliwość jednoczesnego "skrócenia" ścieżki bez zmiany tonacji. Paru godzinach poddałem się, Audacity nie dawał rady dokładnie wykonać operacji. Próbowałem go na krótkich ścieżkach dźwiękowych i było wystarczająco dobrze, na długiej "rozkładał się". Jak pisałem, ścieżki dźwiękowe nie tylko różnią się długością, ale w dodatku ta dopasowywana jest obcięta na początku. Bardzo trudno jest superdokładnie trafić na stopień "ściśnięcia" ścieżki, a później trafić dokładnie w klatkę filmu, z którą powinien pojawić się dźwięk. Zawsze coś nie pasowało, dźwięk okazywał się na końcu za krótki lub za długi, a przecież ułamek sekundy różnicy między obrazem a dźwiękiem dyskwalifikuje całą pracę.
Gdybym miał program, o którym myślę, mógłbym idealnie wyrównać długości ścieżki oryginalnej i dodawanej. Dawał radę nawet dwugodzinnym scieżkom. Na koniec trzebaby połączyć uzyskaną ścieżkę z obrazem.

sobota, 12 lipca 2014, 10:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]