Teraz jest niedziela, 15 grudnia 2019, 08:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Stabilizacja obrazu - jaki program, jaka funkcja 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Stabilizacja obrazu - jaki program, jaka funkcja
Hej.

Mam taki problem. Na ślubie brata nie było profesjonalnego kamerzysty, a chce zrobić mu film ślubny z klipów które zostały nagrane przez kamery członków rodziny/znajomych. Problem w tym, że jak wiadomo w takim przypadku bardzo często strasznie trzęsie obrazem i strasznie to wygląda.

I pytanie do Was: Jak najlepiej (możliwie maksymalnie) ustabilizować obraz? Jakim programem, jaką opcją?

Wiem że z g*wna bata się nie ukręci, a niestety nie powtórzę ślubu, dlatego pytam o możliwie najlepsze rozwiązania w tej kwestii.

Z góry dzięki wszystkim za odpowiedź i pozdrawiam

edit: obecnie posiadam pinnacle studio 15 i 17 Ultimate oraz Sony Vegas Pro 10, ale zawsze mogę coś doinstalować dla lepszego efektu

wtorek, 22 lipca 2014, 17:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Stabilizacja obrazu - jaki program, jaka funkcja
ja bym poszedł na inny slub tego księdza w tym samym kościele, nakrecil calosc, tak żeby to wygladalo jak/na przebitki, dolozyl zdjęcia (chyba sa) a potem dosztukowal te rozne materialy rodzinne

na koniec się martwil stabilizacja, after/premiere, mercalli trochę tego jest, ważne żeby cos sklecić co ma rece i nogi

wtorek, 22 lipca 2014, 17:23
Bywalec
Bywalec

heh... no to jest raczej niemożliwe ;)

W tym kościółku na wiosce odbywa się ślub średnio może raz na rok, albo rzadziej.

Jakieś konkretne funkcje? Który program najlepszy do takich rzeczy?

wtorek, 22 lipca 2014, 17:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie ma ze najlepszy, wszystko zależy od ujec, niestety trzeba probowac i drugi raz niestety to kupa roboty i straconego czasu

jak to taki maly kosciolek to ja bym poszedł do księdza i poprosil o 10 minut nagrania w kościele i zainscenizowal przysiege i obrączki, reszta w sumie niewazna

wtorek, 22 lipca 2014, 17:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najlepszy stabilizator jest akurat darmowy, to jest wtyczka do także darmowego virtualduba, nazywa się deshaker.
Tutorial https://www.youtube.com/watch?v=8-t5sRJkiFc

wtorek, 22 lipca 2014, 18:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Skoro masz taki a nie inny materiał to zmontuj go w takim stylu jak jest nagrany. Nie poprawiaj go na siłę bo wyjedzie to sztucznie.

wtorek, 22 lipca 2014, 20:24
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jak używasz Vegasa pro tam jest opcja stabilizacji. Popróbuj z suwakami, czasem można uzyskać dobry efekt. New Blue ma dość bobry plugin. Nie robi się galareta. W premierze warp robi straszną kaszanę, przynajmniej tak mi się wydaje.

Jak nie próbuj zmontować to tak, aby jak najmniej było efektu skakania. Ślub w skrócie, muzyczka, przysięga live. Jak wesele nagrywałeś, to rób jak uważasz.

Szału nie będziesz miał, no jak się nie ma co się lubi to.....

środa, 23 lipca 2014, 13:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

w premierze kaszana wychodzi ale na automacie albo jak się nie chce komus zglebiac co warp potrafi

środa, 23 lipca 2014, 13:43
Bywalec
Bywalec

Virtual Dub spisuje się naprawdę fajnie jeśli chodzi o stabilizację, jednak trochę za bardzo powiększa i robi pikselozę. Nie wiem czy to kwestia powiększania obrazu z racji stabilizacji czy też konwersji do .avi

Dlatego potrzebowałbym "specjalisty" od Virtual Dub'a, żeby pomógł w dobrej konfiguracji ustawień (ja póki co za krótko w tym siedzę).

I jakby ktoś mógł powiedzieć czy można wyeksportować do jakiegoś innego formatu niż .avi, bo w formacie .mpeg 720x576 wyświetla mi na całym ekranie (a w razie co mogę rozszerzyć w Pinnacle/Sony Vegas bez pasów po bokach), a po konwersji do .avi w Virtual Dub nie da rady nic zrobić i są te pasy bo bokach.

środa, 23 lipca 2014, 14:46
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Degenerado napisał(a):
w premierze kaszana wychodzi ale na automacie albo jak się nie chce komus zglebiac co warp potrafi

Wiesz patrzę na pracę kolegi jednego czy drugiego. Niby jest ok. Ale na new blue (ten sam obraz), uzyskałem lepszy efekt. Nie pracuje na co dzień w Adobe. Ale ja widzę jakie mydło powstaje. Dobra stabilizacja optyki to podstawa. Nie wmówisz mi że jest idealnie.

czwartek, 24 lipca 2014, 11:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a mi opowiadal kolega, ktory ma sasiada, ktory widzial stabilizacje materialu z wesela szwagra robiona na new blue i tez kiepsko wyszlo...

czwartek, 24 lipca 2014, 11:29
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Tak sobie to tłumacz, przykręć swoje ego.

czwartek, 24 lipca 2014, 17:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ty może odwiedź kogoś, kto twoje poprawi... pokazałem ci sens twoich argumentów, jeśli ktoś pokrzywi gwóźdź przy wbijaniu to nie znaczy, że ma kiepski młotek. Jeśli kamerzysta, źle nagra materiał to nie znaczy, że kamera jest do dupy itd.

czwartek, 24 lipca 2014, 17:54
Bywalec
Bywalec

mam jeszcze pytanko. Czy sam filtr deshaker jakoś zniekształca obraz? Mam wrażenie że robi się mniej wyraźny obraz, jakieś dodatkowe szumy się pojawiają?

czwartek, 7 maja 2015, 00:00
Bywalec
Bywalec

Da się zrobić tak, że sobie najpierw potnę klipy na kawałki w Sony Vegas 10, po czym je naraz wyeksportuje (najlepiej jednym kliknięciem wszystkie) jako subklipy i dopiero te subklipy będę wrzucał do Virtual Duba z deshakerem?

Chcę tak zrobić dlatego, że niekiedy deshaker mocno zoomuje obraz na podstawie ruchów w tej części klipu, która jest mi niepotrzebna.

czwartek, 7 maja 2015, 00:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona