Teraz jest wtorek, 22 stycznia 2019, 21:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Content Management Utility 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Content Management Utility
Jak w tym programie można zgrać -importować ( czy w ogóle się da ) pliki aby zachować oryginalną kolejność z numerami jak na karcie -1,2,3,4,5 itd.,itd......

niedziela, 27 lipca 2014, 19:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Content Management Utility
Jeśli masz Vegasa, to on także importuje i łączy pliki (nie wiem tylko jak z plikiem podzielonym między dwie karty, jeśli masz dwa sloty) ale inaczej nazywa pliki - kopiuje nazwy i dokleja im daty.

poniedziałek, 28 lipca 2014, 22:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam premiere cs5,5 wszystko łączy idealnie bez problemów ( nawet jak są dwie karty ) ,zgrywając pliki bezpośrednio z karty mam numerowane 0000 ,0001, 0002 itd. idt ,ale zgrywając już przez ten program pliki są numerowane wg godziny ( brak numeracji plików ).Chodzi mi o to czy w tym programie jest taka opcja ustawienia aby zachować numerację plików jak na karcie pamięci.

wtorek, 29 lipca 2014, 15:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie wiem, ja nie znalazłem - to też jeden z powodów, dla których wolę już korzystać z Vegasa :wink:

wtorek, 29 lipca 2014, 21:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dla mnie przy montażu ważna jest chronologia a nie konkretne nazwy plików. Jeśli soft nadaje nazwy według daty i godziny to mam chronologię i mogę montować po kolei. Kamera dzieli materiał filmowy, nawet filmowany w sposób ciągły tak, aby długość pojedynczego pliku nie przekraczała 4GB. CMU łączy elementy ciągłego długiego ujęcia w jeden plik i nadaje mu nazwę według daty i godziny. Jeśli filmujesz nieprzerwanie przez godzinę, to w kamerze masz np. 4 pliki o nazwach 0001 0002 0003 0004. CMU połaczy te pliki w jeden i nada nazwę związaną z datą i godziną rozpoczęcia filmowania do pliku 0001 tak jak faktycznie przebiegało w sposób ciągły filmowanie w kamerze. Jak więc CMU ma nadać nazwy plików takie same jak w kamerze, skoro z czterech plików robi jeden ?. Jak chcesz mieć te same nazwy plików to nie potrzebujesz CMU tylko przegraj pliki jak leci z kamery lub karty, tylko nie zdziw się, że np. jeden plik kończy się w połowie przysięgi a reszta jest w drugim pliku, a proste połączenie na timeline tych plików spowoduje utratę płynności odtwarzania.

środa, 30 lipca 2014, 15:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Star napisał(a):
Dla mnie przy montażu ważna jest chronologia a nie konkretne nazwy plików. Jeśli soft nadaje nazwy według daty i godziny to mam chronologię i mogę montować po kolei. Kamera dzieli materiał filmowy, nawet filmowany w sposób ciągły tak, aby długość pojedynczego pliku nie przekraczała 4GB. CMU łączy elementy ciągłego długiego ujęcia w jeden plik i nadaje mu nazwę według daty i godziny. Jeśli filmujesz nieprzerwanie przez godzinę, to w kamerze masz np. 4 pliki o nazwach 0001 0002 0003 0004. CMU połaczy te pliki w jeden i nada nazwę związaną z datą i godziną rozpoczęcia filmowania do pliku 0001 tak jak faktycznie przebiegało w sposób ciągły filmowanie w kamerze. Jak więc CMU ma nadać nazwy plików takie same jak w kamerze, skoro z czterech plików robi jeden ?. Jak chcesz mieć te same nazwy plików to nie potrzebujesz CMU tylko przegraj pliki jak leci z kamery lub karty, tylko nie zdziw się, że np. jeden plik kończy się w połowie przysięgi a reszta jest w drugim pliku, a proste połączenie na timeline tych plików spowoduje utratę płynności odtwarzania.

Dobrze kolega Star to opisał... myślę że łączenie tych plików przez CMU
to duża zaleta tego programu, pozdrawiam.

czwartek, 31 lipca 2014, 08:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A co z krótszymi plikami które program importuje ale nie łączy a nadaje swoje nazwy a wtedy o jednej godzinie mogę mieć kilkanaście plików-każdy inaczej oznakowany a na karcie w kamerze każdy plik będzie oznakowany chronologicznie.Importować tylko długie pliki ,a te z karty zgrać osobno.

czwartek, 31 lipca 2014, 15:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Masz bardzo wydumany problem.

czwartek, 31 lipca 2014, 15:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

tunes napisał(a):
A co z krótszymi plikami które program importuje ale nie łączy a nadaje swoje nazwy a wtedy o jednej godzinie mogę mieć kilkanaście plików-każdy inaczej oznakowany a na karcie w kamerze każdy plik będzie oznakowany chronologicznie.Importować tylko długie pliki ,a te z karty zgrać osobno.

Przez chwilę tak robiłem, ale to zwyczajnie niepotrzebny zachód i komplikowanie sobie życia, chyba tylko przez sentyment do nazw plików. Argument z godziną jest z pupala, a to dlatego że w obu przypadkach tak naprawdę masz taką samą chronologię (w nazwie tak zaimportowanego pliku masz datę i godzinę co do sekundy).
JEDYNY sensowny powód do kopiowania z karty jest data modyfikacji pliku, która przy importowaniu jest datą importowania a nie nagrania (ale tę masz w nazwie).
Ba! Nawet w przypadku nazywania datami jest lepiej, bo jeżeli masz na dwóch kartach pliki od 00001, to się pomieszają - datami, nigdy. W sumie tylko w przypadku, gdybyś zmieniał datę w trakcie jednego nagrania.

Aha - co do prędkości, to sprawdzałem i CMU jak i Vegas kopiują z czytnika z pełną prędkością, więc nie ma tutaj żadnej różnicy w czasie czy ręcznie kopiujesz czy importujesz.

czwartek, 31 lipca 2014, 15:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ok! temat uważam za zamknięty.

czwartek, 31 lipca 2014, 16:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]