Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 01:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jak usunąć pogłos dźwięku w kościele ? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Jak usunąć pogłos dźwięku w kościele ?
Witam,
chciałem zapytać czy są jakieś techniki w A. Premiere lub Audition aby usunąć
pogłos dźwięku, który towarzyszy w każdym kościele ? Stworzyć aby ten dźwięk wydawał się bardziej jak z małego pomieszczenia.

niedziela, 14 września 2014, 10:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Jak usunąć pogłos dźwięku w kościele ?
Do tego celu najlepsze jest osobne urządzenie-rejestrator dźwięku np.
ZOOM H2n

niedziela, 14 września 2014, 10:54
Bywalec
Bywalec

otóż z takiego urządzenia posiadam dźwięk. Zooma zawsze ustawiam na statywie pod głośnikiem. Dźwięk jest o wiele lepszy niż z kamery ale chciałbym usunąć ten pogłos. Różne są kościoły i w niektórych jest nawet, nawet, ale zdażają się takie, źe ten dźwięk spory ma ten pogłos.

niedziela, 14 września 2014, 13:21
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

To jest jedyna znana mi wtyczka usuwająca pogłos. Uratowałem dzięki tej wtyczce już nie jeden raz materiał z kościoła. http://www.zynaptiq.com/unveil/

niedziela, 14 września 2014, 13:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja natomiast nigdy nie ustawiam rejestratora przy lub pod głośnikiem,
jest mocowany na głośnik za pomocą taśmy na rzep

niedziela, 14 września 2014, 21:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bo najlepiej kiedy rejestrator jest około 5cm od głośnika nie więcej. Ja radzę sobie w banalny sposób (nie idealny, ale wystarczający w 100% przy moim materiale z zoom'a h2) - umiejętna praca z kompresorem pozwala w sporym stopniu ograniczyć pogłos, a przynajmniej znacznie go skrócić jeśli za bardzo przeszkadza.

KRAN 6m auto AIM

niedziela, 14 września 2014, 21:57
Stały bywalec
Stały bywalec

Tylko czemu wieszacie to na głośniku?
W większości kościołów pozwalają się podłączyć do nagłośnienia. W tym sezonie mam Olympusa LS-14 i w trybie QUICK nagrywa pięknie. A organy zbiera mikrofon kamery.
Jak nie pozwolą się podpiąć to wieszam rejestrator obejmując głośnik gumą do mocowania bagażu. Tu zawsze jest obawa czy aby akurat ten głośnik nie będzie charczał... :?:

niedziela, 14 września 2014, 23:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolego @PRYZMAT(0) bez jaj, nie każdy wygrał czas na loterii żeby się po zakrystiach pętać i na dodatek nie widzieć co się dzieje z rejestratorem. Ja podczas mszy co jakiś czas zerkam czy chociażby bateria nie padła - a raz mi właśnie padły akumulatory świeżo naładowane(!) podczas kazania... Poza tym nie przesadzaj z tymi charczącymi głośnikami. Obecnie od kilku lat nie spotkałem nigdzie starego typu nagłośnienia. Wszystko jest powymieniane nawet w najstarszych kościołach, a sporo ich już zwiedziłem w mojej okolicy (i nie tylko). Jeśli charczy to przeważnie mikrofony i to te bezprzewodowe - są zazwyczaj kiepskiej jakości i jeśli mikrofon jest kijowy to żebym się wpiął w linię to i tak nagram kiszkę :)

Cytuj:
...wieszam rejestrator obejmując głośnik gumą do mocowania bagażu

Bardzo pomysłowe i zapewne wygodne :mrgreen: Kiedy rejestrator przylega bezpośrednio do głośnika (bez izolacji między nimi) wtedy możesz mieć charczenia nawet jeśli głośnik gra czyściutko - drgania obudowy świetnie przenoszą wibracje...

KRAN 6m auto AIM

poniedziałek, 15 września 2014, 10:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niestety miałem ostatnio dwa "burczące kościoły". Dziwne że księżom to nie przeszkadza :( Będę bawił się z oczyszczaniem, ale pewnie guzik to da. Korzystam z mikroportu Sennheisera. Wieszam go na smyczy zawieszonej na głośnik "na ściągawkę. Na "wszelki" mam w kufrze dużą agrafkę, żeby w razie problemów "wkuć" się w membramę :)

poniedziałek, 15 września 2014, 20:40
Stały bywalec
Stały bywalec

Jendruś napisał(a):
Niestety miałem ostatnio dwa "burczące kościoły". Dziwne że księżom to nie przeszkadza

Księżom to przeważnie przeszkadza kamerzysta.

poniedziałek, 15 września 2014, 22:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

SylwekK napisał(a):
Kolego @PRYZMAT(0) bez jaj, nie każdy wygrał czas na loterii żeby się po zakrystiach pętać i na dodatek nie widzieć co się dzieje z rejestratorem. Ja podczas mszy co jakiś czas zerkam czy chociażby bateria nie padła - a raz mi właśnie padły akumulatory świeżo naładowane(!) podczas kazania... Poza tym nie przesadzaj z tymi charczącymi głośnikami. Obecnie od kilku lat nie spotkałem nigdzie starego typu nagłośnienia.
Cytuj:
...wieszam rejestrator obejmując głośnik gumą do mocowania bagażu

Bardzo pomysłowe i zapewne wygodne :mrgreen: Kiedy rejestrator przylega bezpośrednio do głośnika (bez izolacji między nimi) wtedy możesz mieć charczenia nawet jeśli głośnik gra czyściutko - drgania obudowy świetnie przenoszą wibracje...

Zgadzam się z SylwkiemK. Jak miałbym kontrolować poziom nagrania w zakrystii ? przed wyjściem z kościoła mam zaiwaniać do zakrystii zostawiając kamery ? To złe rozwiązanie.

wtorek, 16 września 2014, 09:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z mikroportem sprawa jest prostsza - poziomy można robić w kamerze, aku wystarcza na "kilka kościołów", po za tym gdyby padło to też widzę w kamerze ale pomimo to wieszam się na głośniku, bo:
- nie zawsze jest wyjście na wzmacniaczu - starsze nie mają
- czasami, może nawet więcej niż czasami, operator kamery to "wróg dla księdza" często sami jesteśmy sobie winni (to tak na marginesie) Gdybym był księdzem sam nieprzychylnie patrzyłbym na gościa który grzebie mi przy wzmacniaczu - także po co przeginać. :)
Mam dwie parafie, gdzie tylko na komunie wpinam się do wzmacniacza. Śluby bez kombinacji.

wtorek, 16 września 2014, 09:45
Bywalec
Bywalec

widze, ze dyskusja rozwineła się, fajnie, fajnie :) ja osobiście nie bawie się w podłączanie się do miksera kościelnego ponieważ nie ma na to czasu a i tez ciezko kontrolowac. Spotkalem sie z roznymi kosciolami i naprawde trafiają się jeszcze naglosnienia sprzed 20 lat (poważnie) ale ogólnie postęp jest bardzo duży. Ja zooma stawiam przed glośnikiem gdzieś za filarem jak jest. Staram się aby to bylo miejsce gdzie nie bedzie go za bardzo widać. Od czasu do czasu podchodze do niego i sprawdzam czy wszystko ok.
Z reguły jak mam duży kosciol to ten poglos jest wielki. Dźwięk jest bardzo dobrze nagrany ale za mało profesjonalnie to potem wygląda na filmie (nie podoba mi się to).
Podaj przykład filmiku http://vimeo.com/54665064
Tutaj slychac, ze lekki poglos jest ale ogolnie fajnie to slychac i cos takiego fajnie bybloby uzyskac. Jak widac podpiety jest maly mikrofonik do mikrofonu ksiedza. Zastanawiam sie czy gdzies pod spodem jest polozony rejestrator który zbiera dźwięk z tego małego mikrofoniku. Rozumiałbym to tak, ze gość przed mszą montuje mikrofonik i gdzies pod spodem umieszcza rejestrator.

Ostatnio edytowano wtorek, 16 września 2014, 14:54 przez pepe998, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 16 września 2014, 14:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a wrzuc tez dla porownania kawalek tego co chcesz przerobic

wtorek, 16 września 2014, 14:34
Bywalec
Bywalec

ok, wieczorkiem wrzuce.

wtorek, 16 września 2014, 14:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona