Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 14:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Filtr video jak w profesjonalnym filmie,teledysku 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Filtr video jak w profesjonalnym filmie,teledysku
Witam, czy ktoś wie jakiego użyć filtra i w jakim programie jest taki aby obraz nagrany zwykłą kamerą mini-DV,wyglądał jak profesjonalny materiał?
Do końca nie wiem jak to wytłumaczyć ale np. przy kręceniu teledysków pokazywane są etapy z widoku ''normalnego'' a potem cały teledysk jest zmontowany i jest inny obraz.A może trzeba miec profesjonalną kamere żeby nagrać taki materiał.

sobota, 11 października 2003, 14:20
Bywalec
Bywalec

wiem o co ci chodzi, też sie zastanawioam jak uzyskac taki efekt np jak w amerkańskich teledyskach bo polskie w większości so do dupy 8O

prosze kogoś o odpowiedz czy mając sprzęt: kamera sony VX-2000, karata Pinnacle DV200 i Adobe Permiere 6.0 jestem w stanie uzyskać pożądany efekt a jeśli tak to jak to zrobić?? jakich efektów użyć w premierze :lol:

sobota, 11 października 2003, 16:02
Moderator
Moderator

Nie dałem rady czytając wyczuć o jaki to efekt wam chodzi trochę więcej chociaż własnymi słwami. Teledyski zwłaszcza amerykańskie to zbiór samych efektów, a kazdy z nich tworzony jest inną techniką.

sobota, 11 października 2003, 18:20
Bywalec
Bywalec

hehe znaczy mi chodzi o głębie kolorów jaką możemy zaobserwować w tych klipach. Nasze polskie teledyski sa raczej surowe jeśli chodzi o kolory i kontrast . Nie wiem jak można uzyskać taką miękkość w kolorach i zastanawiam sie czy taki program jak permiere 6.0 daje sobie z tym rade,chyba że do tego typu celów trzeba użyć 3D studio Maxa 8O

sobota, 11 października 2003, 19:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
To o co mi chodzi widać w teledysku Michaela Jacksona They Dont Care About Us kręconym w Brazyli(wersja dłuzsza z Histoty on film na DVD).Tam w pewnym momencie ludzie grający na bebnach na ulicy są nagrywani ''normalnie'' a potem teledysk jest już jakby za mgłą, kolory są miękkie i zupełnie inaczej to wygląda.Może w Premiere jest taka maska do nałożenia żeby był taki efekt.

niedziela, 12 października 2003, 08:52
Bywalec
Bywalec

niedziela, 12 października 2003, 17:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zanim zaczniem zastanawiać się jakie filtry zastosować aby uzyskać takie efekty - pamiętajmy, że te najlepsze teledyski, reklamy itp. są robione kamerą na taśmę światłoczułą, a dopiero później jest przetwarzany cyfrowo.

niedziela, 12 października 2003, 23:22
Bywalec
Bywalec

wiedziałem że nie da sie VX2000 uzyskać takiego efektu jak 16 :cry:
kurwa... :evil:

niedziela, 12 października 2003, 23:25
Moderator
Moderator

Słuchaj kolego: na forum znajdują się poważni ludzie zazwyczaj zajmujący się montażem zawodowo, brak odpowiedzi wiąże się z twoim mało profesjonalnym sformułowaniem pytania. Ostatnim wystąpieniem zaś, nie zaimponowałeś nikomu i ciekawe czy rodzice wiedzą, jakich to ich dziecko używa słów pisząc publiczne pytania na forum dla dorosłych :(

poniedziałek, 13 października 2003, 02:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pamietajcie ze ta ladna glebia kolorow ktora wam sie tak podoba to efekt profesjonalnego oswietlenia + profesjonalna kamera + filtry polaryzujace na kamerze + obrobka cyfrowa.
innymi slowy: to nie takie hop siup zrobic ladny teledysk.

poniedziałek, 13 października 2003, 10:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Postaram się zebrać do "kupy" to co już gdziś zostało powiedziane.
1. Taśma - nagranie na taśmie filmowej daje zupełnie inny obrazek niż nagranie na becie (porównajcie teatr tv i film). Inny obrazek dostaniemy z bety i dv.
2. Światło - ustawienie i jakość oświetlenia decyduje o głębi obrazu, "twardości krawędzi", kolorach.
3. Filtry - te nakładane na kamerę i te "zakładane" w trakcie montażu.
Często filtry na obraz zakłada się na zestawie on-line (czyli połączone 2 magnetowidy) ponieważ dają lepszą jakość obrazka. Są oczywiście filtry nakładane na zestawach komputerowych najczęsciej nazywają się Cinema i próbują udawać taśmę filmową. Zwykle jednak dotyczy to zestawów profesjonalnych. W tańszych zestawach wiem że AvidXpresDV ma taki filterek. Jednak nakładany efekt nigdy nie daje jakości filmowej tylko ją udaje.

poniedziałek, 13 października 2003, 16:21
Bywalec
Bywalec

sorry Darek jeśli cie uraziłem łaciną :wink: dziecko nie jestem mam 21 lat 8) hehe

dzięki wszystkim za info wiem że to nie jest takie łatwe(hop siup ;) bo jeden teledys do vivy zrobiłem i dużo czasu jemu poświęciłem..) i dlatego sięgam po waszą rade :lol:

mam prośbe bo widze że wiecie o co biega :D

jesli moglibyście napisać mi jakich filtrów użyć tych na kamere (jaka firma gdzie dostać i mniej więcej za ile ;) ) no i tych komputerowych i w jakich programach one są i gdzie je można dostać

jednym słowem WSZYSTKO 8O :D :wink:

thx za info wszystkim :)

Ps. Linki do stron na których coś mógłbym poczytać,obejżeć sprzęt mile widziane :P

poniedziałek, 13 października 2003, 17:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
AvidXpresDV - co to jest , karta + program czy sam program a może plugin do jakiegoś programu. Proszę o więcej info. Dzięki

poniedziałek, 13 października 2003, 20:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

AvidXpresDV jest to oprogramowanie sprzedawane bez karty ale z kluczem sprzętowym, wywodzącym się w prostej lini z profesjonalnych systemów montażowych. Większość rynku profesjonalnego na tym pracuje. Zaczynając od polskich TV na produkcjach z Hollywood kończąc.
http://www.avid.com

poniedziałek, 13 października 2003, 21:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poniedziałek, 13 października 2003, 21:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona