Teraz jest poniedziałek, 21 stycznia 2019, 09:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Ceremonia w kościele a podkład muzyczny 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Ceremonia w kościele a podkład muzyczny
Już nie jeden "kościół" odrobiłem i zaczyna mi się to nudzić, nawet żona mówi że już ma dość oglądania, a bez niej to nie da rady cenzura jak należy nic nie przejdzie żaden bubel wszystko wyłapie - (jak ona to robi ?).

Do tej pory jakoś "kleiłem" tę ceremonie, ale ostatnio klientów mam takich że chcą krótko a zarazem to co najważniejsze, wiadomo przysięga musi być !

Zacząłem robić tak że prawie wszytko leci z podkładem muzycznym oprócz przysięgi, ale z dobraniem utworu mam problem bo jakoś tego nie czuje a mój cenzor mówi że to nie pasuje.
Jak uważacie iść dalej w tym kierunku czy wrócić do "starej szkoły" i klepać "kościół" 35min.
Co byście polecili na podkład pod tę ceremonie.
na YT jakoś nikt nie zostawia takich materiałów.

wtorek, 27 stycznia 2015, 21:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Ceremonia w kościele a podkład muzyczny
U mnie cała impreza kościelna trwa 8 minut i starcza natomiast patent każdy ma sam . Tu masz jeden z przykładów https://www.youtube.com/watch?v=I38vfzmaGbE , https://www.youtube.com/watch?v=vXw3Hj6vRoc

wtorek, 27 stycznia 2015, 21:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No tak bardzo odważne, ja już miałem złożone pretensje od rodziców młodej że nie nagrałem kazania, było to już kilka razy.
Ale chyba trzeba ludzi przyzwyczajać.

wtorek, 27 stycznia 2015, 23:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

U mnie od wejścia z kazaniem i życzeniami teraz średnio 12-14 minut. Oczywiście kazanie do około 4 minut skompresowane z zachowaniem ciągłości i sensu wypowiedzi, tak aby przegląd twarzy zdążyć zrobić, muzyczka delikatna w tle. Ja młodych zawsze informuję, że kościół idzie na krótko i jeżeli chcą coś co odbiega od tego standardu to muszą dać znać (np. jakieś czytanie przez kogoś z rodziny, itp.)
Muzyka ma nie przeszkadzać, ma tylko tworzyć tło i warunek to nagranie z rekordera, aby księdza było słychać wyraźnie.

KRAN 6m auto AIM

wtorek, 27 stycznia 2015, 23:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

też robię dźwięk rekorderem maksymalny czas z kościoła to 15 jak młodzi chcą by było widać wszystkich przyjmujących komunie ale bywa tak, że młodzi mają całą oprawę w kościele i chcą by dla gości był kościół w wersji skróconej, a dla dziadków całość koszmar ale tak bywa. Natomiast kilka osób chciało wersję kościoła maksymalnie 8 minut i da się to zrobić. Nieco chęci i wyobraźni potrzeba.

środa, 28 stycznia 2015, 21:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nasz klient nasz pannnnn. Miałem 2 reklamacje że nie było całego ofiarowania, to moment w którym młodzi i goście wybierają się za ołtarz...
U mnie taki teledysk zwyczajnie by nie przeszedł. Musi być ilość...
Tak z ciekawości zapytam jaki region Polski?

EDIT
Zauważyłem Łódzkie.

czwartek, 29 stycznia 2015, 20:35
Stały bywalec
Stały bywalec

Bogdanst -, podoba mi się , myśle że coś podobnego wytworzę w tym roku . Robota na dwóch operatorów ?

czwartek, 29 stycznia 2015, 20:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

robertnik napisał(a):
Nasz klient nasz pannnnn. Miałem 2 reklamacje ... Musi być ilość...
Tak z ciekawości zapytam jaki region Polski?
EDIT
Zauważyłem Łódzkie.

No właśnie coś mi się wydaje że to jest jakoś podzielone, do jak rozmawiam ze znajomymi to co region to inne schematy, nie tylko o kościół chodzi.

Ale ciekawe jak to się na co do regionu.

Mnie osobiście męczy ceremonia w kościele która zajmuje 30min a takie też miałem bo ksiądz a to z rodziny, to znowu znajomy, a to jakaś ciocia czyta coś z książki.

!! nie wspomnę jak ktoś ma w chórze kogoś z rodziny, to jest wtedy wyzwanie, a ty masz tylko rejestrator ma pasku :-)

czwartek, 29 stycznia 2015, 21:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jaromirek23 napisał(a):
Bogdanst -, podoba mi się , myślę że coś podobnego wytworzę w tym roku . Robota na dwóch operatorów ?

Z tego co ja widziałem to było dwóch widać to po ekspozycji obrazu, takie mam wrażenie, osobiście popieram taką technikę filmowania ceremonii w kościele, ale mojej żonie to się niestety nie podobało a najbardziej to "a ten styłu jest nie ostry" :-) takie non stop słyszałem od niej marudzenia.

czwartek, 29 stycznia 2015, 21:25
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja robię w Poznaniu i okolicach , różne gusta różni ludzie, zazwyczaj młodzi krzyczą jak najkrócej max 20 min , ale też sa rodzice , bacie itd. którzy od a do z ... masakra ze starymi :-) Ale sumując 20 min , wejście, czytanie , kazanie , przysięga , komunia podpisy i wyjazd ;-) . Pod przysiegę wrzucam podkład muzyczny z filmowa muzą , żeby sie wzruszali .

Fakt moja żona uważa że za ostro pojechane z głębią i tempem , myśle że trochę za wolno , ale to wybór nie nasz :-)

czwartek, 29 stycznia 2015, 21:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ej panowie panikujecie i tyle :lol: Jeśli się ustali z młodymi co będzie skręcone to nie ma tematu do dalszej dyskusji. Jaki problem zrobić sobie z przykładowego posiadanego już materiału skrót mszy i pokazywać go klientom jako to co teraz właśnie robisz z wytłumaczeniem, że przy oglądaniu i tak większość używa pilota i to przewija więc szkoda czasu na gnioty...

robertnik napisał(a):
U mnie taki teledysk zwyczajnie by nie przeszedł. Musi być ilość...

Ależ to nie jest teledysk (przynajmniej u mnie). To, że jest podkład nie musi od razu oznaczać skrótu, na którym nikt nikogo nie zdąży zobaczyć. Trzeba znać priorytety w danym momencie i po problemie.

Jaromirek23 napisał(a):
Bogdanst -, podoba mi się , myśle że coś podobnego wytworzę w tym roku . Robota na dwóch operatorów ?

Odejmij od mojego czasu życzenia (około 4 minut) i zobacz czy wyjdzie podobnie jak u @Bogdanst - to jest standard czasowy :wink:
Branie drugiego operatora ma sens tylko w dwóch przypadkach:
1 - bezpieczeństwo zapisu obrazu (bo dodatkowy dźwięk jest i tak z rekordera);
2 - przy pełnej rejestracji mszy,
...a dla jednego rzutu z chóru naprawdę szkoda zachodu i kasy, bo wszystkie inne ujęcia można oblecieć w trakcie 8)

_Fenix_ napisał(a):
nie wspomnę jak ktoś ma w chórze kogoś z rodziny, to jest wtedy wyzwanie, a ty masz tylko rejestrator ma pasku

Nic prostszego, wiele razy tak miałem - skrzypce, gitara, śpiew, czasem cały zespół, itd. W większości przypadków mówię młodym od razu, że postaram się zostawić jak najwięcej z przygrywek i przeciągam wtedy dźwięk, np. na kolejną scenę gdzie ksiądz coś mówi (np. błogosławi) oczywiście pod warunkiem, że się to nadaje na podkład - wilk syty i owca cała. W wyjątkowych sytuacjach robię czaptera z pełną wersją audio z kościoła (zaleta rekordera), a parę ujęć wideo zawsze da się gdzieś wplątać w całość.

Podsumowując. Czasem jestem przerażony ile można trików zrobić, że materiał końcowy wygląda jak z trzech kamer i nic nie brakuje 8) To jest między innymi powód, dlaczego nigdy młodym nie daję surówki, bo gdyby wyszła ona poza krąg głównych;zainteresowanych to miał bym niezłą antyreklamę z powodu totalnego (z pozoru) chaosu w materiale :mrgreen:

Co docelowo jest w materiale?: wejście; dwa słowa od księdza na wprowadzenie w temat; kazanie (z którego montażem na docelowe 4 minuty czasem schodzi mi nawet 1,5h!); przysięga; błogosławieństwo po "ojcze nasz" (wypada żeby było); minuta dwie z opłatkiem; słowo końcowe; wyjście; życzenia;... Na te wymienione kilka minut mam około 60 minut surówki.

KRAN 6m auto AIM

czwartek, 29 stycznia 2015, 22:00
Stały bywalec
Stały bywalec

60min surówki ? to chyba z dwóch kamer/aparatów bo zazwyczaj msza nie trwa dłużej jak 40-50min :D

czwartek, 29 stycznia 2015, 22:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może u was trwa krócej, u mnie sama msza to bite 50-55 minut + życzenia.

KRAN 6m auto AIM

czwartek, 29 stycznia 2015, 22:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

SylwekK napisał(a):
Ej panowie panikujecie i tyle :lol: Jeśli się ustali z młodymi co będzie skręcone to nie ma tematu do dalszej dyskusji. ...

Tu się zgadzam, choć potem rodzice mogą mieć pretensje.

SylwekK napisał(a):
Odejmij od mojego czasu życzenia (około 4 minut)

Jak ty to robisz że życzenia i buziaki ciotek, babć, kto dał jaką kopertę w 4min wciśniesz, jakie to musiało by być tempo, albo jak mało ludzi.
Mnie jakoś rzadko chce wyjść ok 10min bo ludzi garstka.
Raz miałem weselisko ok 180 ludzi życzenia trwały 15min w podzielonym ekranie, bardzo kiepsko to wygląda, ale co młodzi chcieli komplet gości.

Pewnie to się nadawało by na nowy temat "jak ukręcić życzenia dla 150 ludzi".

SylwekK napisał(a):
Branie drugiego operatora ma sens tylko w dwóch przypadkach:......

Chyba oblejże jeszcze raz bo miałem wrażenie że było dwóch lub ekspozycja ci uciekła..... jak znajdę chwile.

SylwekK napisał(a):
Podsumowując. Czasem jestem przerażony ile można trików zrobić, że materiał końcowy wygląda jak z trzech kamer i nic nie brakuje 8) To jest między innymi powód, dlaczego nigdy młodym nie daję surówki, bo gdyby wyszła ona poza krąg głównych;zainteresowanych to miał bym niezłą antyreklamę z powodu totalnego (z pozoru) chaosu w materiale :mrgreen:

Oj Sylwekk - nie chciałbyś oglądać moich surówek, ja sam się dziwie jak mogłem coś takiego zrobić np. filmować moje kostki u nogi , lub same nogi od statywu, takie kwiatki co jakiś czas się zdarzają i też nikomu surówki nie daje pod żadnym pozorem.

czwartek, 29 stycznia 2015, 22:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to co podałem to jest z kościoła natomiast życzenia przed kościołem muszą być całe staram się skracać je do maksymalnie 8 minut czyli dwa utwory instrumentalne ekran dzielę na kilka obrazów dwa lub cztery w zależności od czasu jaki zajmowały życzenia. Jeśli wesele jest kilku kamerowe to cała ekipa jest też w kościele zwykle to trzy lub cztery osoby z kamerami/aparatami używam nexy i zawsze jest ok. Ale niestety nie ma tak dobrze jak by wszyscy myśleli zmontowanie takiej imprezy czterokamerowej to jest niezłe wyzwanie często wrogowi bym tego nie życzył. Ale cóż chciało się takie imprezy robić ro trzeba poświęcić sporo czasu na wszystko. Zresztą wesela to nie wyzwanie , wyzwaniem są koncerty gdzie wszystko musi być idealnie zsynchronizowane by w Polskę nie poszedł bubel, a niestety muzycy "klasyczni" mają niezły słuch i wszystko są w stanie wyłapać.

czwartek, 29 stycznia 2015, 23:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona