Teraz jest poniedziałek, 9 grudnia 2019, 13:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Wtyczka lub dodatkowy program koloryzacja clipów 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Wtyczka lub dodatkowy program koloryzacja clipów
Witam wszystkich , mam pytanie odnośnie koloryzacji, zacząłem robić lustrem przygotowania wgrałem styl obrazu CineStyle , pracuję na edisu 5,51 , narzędzia ediusa słabo sobie radzą z koloryzacją takich klipów , chyba że mam za małą wiedzę w tym programie.

Co polecacie ? Czy może lepiej dodatkowy program tylko i wyłącznie do koloryzacji, może jakaś wtyczka do ediusa ???

Pozdrawiam

poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 09:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Wtyczka lub dodatkowy program koloryzacja clipów
https://www.blackmagicdesign.com/suppor ... b4/Windows

moze taki

poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 09:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jaromirek23 napisał(a):
Witam wszystkich , mam pytanie odnośnie koloryzacji, zacząłem robić lustrem przygotowania wgrałem styl obrazu CineStyle , pracuję na edisu 5,51 , narzędzia ediusa słabo sobie radzą z koloryzacją takich klipów , chyba że mam za małą wiedzę w tym programie.

Co polecacie ? Czy może lepiej dodatkowy program tylko i wyłącznie do koloryzacji, może jakaś wtyczka do ediusa ???

Pozdrawiam

Jak radzi Degenerado - Davinci Resolve. Jest naprawdę świetny.
Co do Ediusa to też się da. Różnych ustawień w sieci troszkę znajdziesz.
Obejrzyj sobie ten filmik: Edius Color grading & color correction

poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 11:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

5.x to trochę stary program i nieco odbiega od nowych wersji. Niemniej w kolorystyce wiele się nie zmieniło, jest całkiem sporo narzędzi(przykład).
Może wypróbuj inny edytor,np darmowy(za opłatą są dodatkowe opcje exportu) Lightworks. Ma całkiem fajne narzędzia do zabaw z kolorami.

poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 15:46
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam, ściągnąłem Black ale wyskakuje mi bład że nie znaleziono MSVCP110.dll. ? czegoś mi brakuje?

wtorek, 21 kwietnia 2015, 21:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie wiem. Pierwszy wynik z google nie działa?
http://www.download.net.pl/jak-naprawic ... ow/n/4777/

wtorek, 21 kwietnia 2015, 22:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Swego czasu "popełniłem" presenty kolorystyczne pod Ediusa 5.x. Może ci to pomoże - pobierz- klik
Po rozpakowaniu w Ediusie importujesz co tam ciebie interesuje.
Tak mniej więcej wyglądają te filtry - https://www.youtube.com/watch?v=P7e36yDd694
W paczce jest tego więcej. Zdarzają się też jakieś wariacje kolorystyczne. Nazewnictwo z czapy :mrgreen:
Miałem jeszcze pod 6-ke ale trial nie pozwolił na dłuższą zabawę. Z tego co pamiętam na wyższych wersjach może wywalać błąd po położeniu na klipie.

środa, 22 kwietnia 2015, 12:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może się przyda:

Obrazek

Facebook

środa, 22 kwietnia 2015, 13:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bogusław Spala napisał(a):
Może się przyda:

Obrazek

Facebook

Jest w paczce :P

środa, 22 kwietnia 2015, 17:12
Stały bywalec
Stały bywalec

Dzięki , znalazłem tą kombinację na stronie translate , jakieś forum :-) mst... próbuje pobrać link niestety jest napisane że plik został usunięty :-( . Chcę się przesiąść na Ed 7 narazie trial i tu mam pytanie czy jak zacznę w nim pracę to czy w następstwie da się otworzyć potem w edius 5.51 ? Chodzi o to że mam teraz ed 5,51 legal mam tez rachunek na zakup więc będę chciał zrobić upgrade lecz koszty .... Na ten rok zakupiłem już canon 70d , slider, monopod , nowy komp z klasy i7 , drugi operator i budżet pęka :-( i z lekka nie chciał bym popłynąć . Dodam ze całkiem fajnie wychodzi koloryzacja w Cs6 tu mam legala , można całkiem nie źle poprawiać jasność mieszać warstwy zadawać akcje całość ląduje w exporcie do mpg 4 do eda i jest nie źle ale brakuje tego czegoś .... Głowna obawa to czy jak pojadę cały film na ed 7 czy da się po okresie trial powrócić z całą produkcja do ed 5 ,51 ?

Nawiązując do luty ;-) jest mega luta :-) posiedziałem trochę nad tym i jest spoko , jak dopracować jeszcze balans bieli , czerni + balans color wychodzi naprawdę ok , trochę się wystraszyłem tego cinema style , ponieważ całe przygotowania poszły na lustrze i obraz czasem mnie przeraził ale jest i tak o niebo lepiej niż w przypadku kamery, biorąc pod uwagę na otoczenie w jakim trzeba pracować, jak nie kwiaty i bałagan do okoła to przebicia światła z okien normalnie tylko się pociąć czasami :-) no ale to już każdy chyba wie !!!

niedziela, 26 kwietnia 2015, 08:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Są różnice między wersjami i przewiduję problemy. Oczywiście nigdy nie otwierałem projektu robionego na wyższej wersji w starszym Ediusie, ale teoretycznie jeśli użyjesz wyłącznie narzędzi, które są obecne w starzej to problemu nie powinno być. Sęk w tym że nie są podpisane i jak do combinefilter dorzucisz coś czego w starzej nie ma...
Nie polecam komercyjnie robić na trialu, bo jak po miesiącu przyjdzie coś poprawić, a kompatybilności z starszych nie będzie to czeka nas format dysku. Edius w ramach zabezpieczeń zapisuje coś w MBR(w GPT chyba również, ale nie jestem pewny) i ponowna instalacja triala, albo sięganie do piekielnych czeluści internetu i instalacja loadera, ale za to idzie się do piekła ;)

niedziela, 26 kwietnia 2015, 21:07
Stały bywalec
Stały bywalec

Dzięki Robertnik, a mam jeszcze pytanie , co zyskuję przy Ed7 ? W sumie na ed 5 ,51 dobrze się pracuje , nie kombinuję przy filmach za dużo , staram się iść w prostotę a nie kombinację typu flary winietki i inne pierdoły. Można o jakąś poradę prosić ? Na pewno jest dużo ułatwień ....

poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 11:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z 5 na 7 jak nie wstawiasz motylków(nie wiem jak można do wesel nie wstawiać motylków ;P) i idziesz w "prostotę" to dostaniesz algorytm skalujący Lanczos(obecny od 6.5), stabilizację i przezroczystość, która raz działa raz nie...
Czy warto nie wiem, sam oceń. Ja zostałem przy 7 tylko i wyłącznie ze względu na jedną wtyczkę, która jest dodatkowo płatna. Lanczosa nie używam. Pracuję z kolorem i nie widzę różnic w skalowaniu z i bez niego. Stabilizacji też nie używam, bo jak reszta takich wtyczek działa źle. Wyrzucam drżące klipy.

wtorek, 28 kwietnia 2015, 14:03
Stały bywalec
Stały bywalec

mstmst napisał(a):
Swego czasu "popełniłem" presenty kolorystyczne pod Ediusa 5.x. Może ci to pomoże - pobierz- klik
Po rozpakowaniu w Ediusie importujesz co tam ciebie interesuje.
Tak mniej więcej wyglądają te filtry - https://www.youtube.com/watch?v=P7e36yDd694
W paczce jest tego więcej. Zdarzają się też jakieś wariacje kolorystyczne. Nazewnictwo z czapy :mrgreen:
Miałem jeszcze pod 6-ke ale trial nie pozwolił na dłuższą zabawę. Z tego co pamiętam na wyższych wersjach może wywalać błąd po położeniu na klipie.

mstmst :-) nie ma paczki pod tym linkiem :-(

wtorek, 5 maja 2015, 12:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jaromirek23 napisał(a):
mstmst :-) nie ma paczki pod tym linkiem :-(

Dziwnym trafem się usunęło choć cały czas wisi w dropboxie :?
Link https://www.dropbox.com/s/5jei3cst0dj8h ... a.zip?dl=0
Tamten stary też działa.

ps. Trochę z opóźnieniem bo nie dostaję powiadomień na e-mail

wtorek, 5 maja 2015, 13:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona