Teraz jest wtorek, 18 czerwca 2019, 23:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Problem dziwne zakreskowane pole na klipie wideo Edius Pro 7 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Problem dziwne zakreskowane pole na klipie wideo Edius Pro 7
Witam, posiadam Ediusa pro 7, problem polega na tym że od około miesiąca pojawia się dziwne pole zakreskowane na klipie wideo z góry od prawej do dołu po lewej. Zaznaczę że jeśli zablokujemy sobie klip na timeline to kreski sa w przeciwną stronę. (to wiadomo). Problem polega na tym że te kreski pokazują się gdy cały projekt jest oddalony, gdy powiększam projekt pole zakreskowane zachodzi na inne ścieżki lub znika całkowicie montowany materiał. Co więcej edius po jakims czasie przestaje działać i wysła raport który nic nie daje Proszę o pomoc, z góry dziękuję. Poniżej screeny: 1 screen jest ok , drugi jest zakreskowany, a 3 wogóle znika.

Załączniki:
screen 4.png
screen 4.png [ 64.48 | Przeglądane 127 razy ]
Screen 3 edius.png
Screen 3 edius.png [ 115.42 | Przeglądane 135 razy ]
screen  2 edius.png
screen 2 edius.png [ 48.6 | Przeglądane 139 razy ]
środa, 3 czerwca 2015, 13:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Problem dziwne zakreskowane pole na klipie wideo Edius Pro 7
Napisz coś więcej. To projekt z restore? Edius podczas otwarcia projektu nie pyta o klip? Tek klip nie był na jakimś zewnętrznym nośniku typu, pendrive, dysk sieciowy, katalog do synchronizacji z jakąś chmurą(jak w innej lokalizacji plik wyleciał to i w Twoim projekcie), może padający HDD...
Nie miałeś bluescreena podczas pracy na tym projekcie, albo Edius Ci się nie zawiesił? W tych sytuacjach Edius dość często gubi rendery, z folderu z projektem. Co to za klip, mediainfo co o nim mówi?

środa, 3 czerwca 2015, 15:01
Bywalec
Bywalec

Projekt nie jest z restore, dzisiaj rano wgrany i rano zacząłem montować. Po około 5 godzinach właśnie się to stało. Od razu się zorientowałem, bo na innym projekcie miałem to samo, tyle że tam już się nie da nic zrobić, wystarczy że najadę na plik i od razu edius się zawiesza, i wymusza zamknięcie programu. Cały surowy materiał był zgrany z karty sd z kamery na komputer. Nie miałem żadnych bluescreenów na projekcie, bo działa on kilka godzin ani się nie zawiesił, nie ma też zagubionych, czy kopiowanych plików do innych katalogów. Wszystkie materiały są w przypisanych katalogach, posegregowane także nie ma raczej opcji by pliki się zagubiły.
Może dysk zaczyna padać, mam w sumie trzy dyski do montażu wideo, część projektów renderuje również na tym właśnie dysku gdzie są surowe materiały i w tym przypadku właśnie to jest ten dysk. Ale tą decyzję raczej bym sam nie chciał podejmować sam. Z góry dziękuję pozdrawiam

Załączniki:
media info plik nr104.png
media info plik nr104.png [ 60.01 | Przeglądane 132 razy ]
środa, 3 czerwca 2015, 17:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kreskując klipy Edius pokazuje że nie ma do nich dostępu mimo iż są w projekcie.
Możliwe przyczyny to padający dysk, szkodnik zmieniający uprawnienia do plików.
By wykluczyć pierwszą możliwość przekopiuj cały katalog z źródłami i projektem na inny dysk. Stary odłącz fizycznie(wystarczy wypiąć zasilanie, oczywiście na wyłączonym komputerze ;P), lub z menedżera dysków i dopiero otwórz projekt.
Edius zapyta się gdzie szukać klipów, należy wskazać foldery. Jeśli sytuacja się nie powtórzy winowajcą jest dysk, jeśli powtórzy masz problem z uprawieniami, prawdopodobnie szkodnik.
Jeśli używasz loadera przywróć zabezpieczenia Windows, bo loader je obniża, a to bezpieczne nie jest.

Obrazek

środa, 3 czerwca 2015, 17:30
Bywalec
Bywalec

Witam, dalej dzieje się to samo, szczegóły na zdjęciu 1. Zdjęcie 2 pokazuje jak znika to pole zakreskowane. Zauważyłem, że jak włączę odtwarzanie wyświetla się prawidłowy klip pomimo iż nachodzi nad nim klip zakreskowany. Kiedy zatrzymam, znika to pole zakreskowane. Problem oczywiście powraca gdy tylko oddale projekt. Znaczy więc to że mam szkodnika który zmienia uprawnienia do plików? Posiadam Avasta w rozszerzonej wersji, ale on widać z tego chyba nie jest pomocny? NIe posiadam loadera, mam oryginalny win 8/64bit, wersja pudełkowa. Jakie Pan poleca program do usunięcia szkodnika, jeśli to jest rzeczywiście to. p.s.O dziwo program się nie zawiesza, w porównaniu do poprzedniego projektu, ale to może być mylące bo w tym momencie nie montuję materiału.

Załączniki:
2.png
2.png [ 174.09 | Przeglądane 114 razy ]
1.png
1.png [ 56.66 | Przeglądane 123 razy ]
środa, 3 czerwca 2015, 22:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Skoro zrobiłeś jak pisałem i projekt jest z restore(ma inne lokalizacje plików po kliknięciu w właściwości), a po spauzowaniu wraca do normy to raczej nie szkodnik i nie dysk.
Oglądając fragmenty timeline próbowałem zasymulować to u siebie, niestety u mnie nic takiego nie występuje.
Pozostaje mi zgadywać. Zmniejsz bufor, być może dysk nie wyrabia...

Obrazek

czwartek, 4 czerwca 2015, 01:52
Bywalec
Bywalec

No niestety nic się nie zmieniło, po zmniejszeniu bufora do minimum (128mb). Co więcej po spauzowaniu projektu czasem on wraca do normy, a czasem się wydłuża pole zakreskowane do początku projektu.
Pole zakreskowane wyświetla się tylko na jednym pliku który jest duży. Na mniejszych plikach, poucinanych ten problem nie występuje. (przynajmniej na razie).

Takie moje przemyślenie, kiedy projekt jest uruchamiany program wczytuje wszystkie pliki. W przypadku dysku na którym mam materiały (nie restore), pliki dysk wczytuje bardzo wolno (500 plików około 20 sekund), podczas gdy na innym dysku wg Twoich wskazówek (z restore) trwa to może nie dłużej niz 3-5 sekund. Może rzeczywiście dysk jest przeciążony i nie wydala... .

czwartek, 4 czerwca 2015, 10:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a może nie masz zainstalowanych sterownikow od chipsetu i kontrolera sata producenta tylko to co Microsoft standardowo w windowsie oferuje ?

czwartek, 4 czerwca 2015, 11:30
Bywalec
Bywalec

Tak, mam standardowe sterowniki, ale używam ich od ponad roku i nie było żadnych problemów. Zrobiłem w oknie windows aktualizacje ale windows ustalił że mam najnowsze sterowniki, mimo to pobrałem z neta najnowsze sterowniki, po resecie kompa, sytuacja nie uległa zmianie.

czwartek, 4 czerwca 2015, 12:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"siostro... ja tu widzę niezły burdel", z netu czyli skąd konkretnie ? po zainstalowaniu gołego windows i wszystkich aktualizacjach, powienieneś zainstalować chipset a potem konkretne sterowniki ze stron producentów, inaczej to ciężko zgadywać od czego są błędy bo to może być jakaś pierdoła, edius instaluje jakieś redisty wraz ze swoją instalacją ?

czwartek, 4 czerwca 2015, 13:02
Bywalec
Bywalec

Pobrałem sterowniki ze strony producenta posiadam: płyte główną AS Rock z87 extreme 4;
CHIPSET Intel(R) 8 Series/C220 Chipset Family SATA AHCI Controler (Data sterownika 01.08.2013, wersja 12.8.0.1016)
oraz jest jeszcze: standardowy kontroler SATA AHCI (data sterownika 2006.06.21, wersja 6.3.9600.16384)

Chipset zainstalowałem, tak jak wspomniałem ze strony producenta. Kontroler SATA nie instalowałem bo nie znam się na wszystkim, dlatego proszę o pomoc, instrukcje, ewentualne prawidłowe sterowniki.

czwartek, 4 czerwca 2015, 13:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ftp://europe.asrock.com/drivers/all/SAT ... TA3(v1.4.1).zip

chyba to zamiast tego zwykłego/standardowego sata drivera powinno być zainstalowane
jeśli pod ten drugi kontroler jest coś podpięte może się sypać, zrób punkt przywracania albo backup całośći

w biosie sata na ahci ustawienie i zainstaluj ten sterownik
napisz czy coś się zmienia

czwartek, 4 czerwca 2015, 13:35
Bywalec
Bywalec

Strona niedostęna :(

Załączniki:
strona niedostępna.png
strona niedostępna.png [ 16.74 | Przeglądane 125 razy ]
czwartek, 4 czerwca 2015, 13:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z87%20Ex ... &os=Win764

zobacz "as media sata3 driver" i kliknij na link pasujący do windowsa

czwartek, 4 czerwca 2015, 13:54
Bywalec
Bywalec

To co mi wysłałeś to są sterowniki do win 7/64 bit, ja mam win 8.1/64 bit, ale i tak nie działają, znalazłem taką stronę tylko nie wiem co wybrać:
http://www.asrock.com/mb/Intel/Z87%20Ex ... os=Win8a64
lub http://www.filehelp.pl/drivers/motherbo ... 7windows-8
tylko wersja jest niższa.

Ostatnio edytowano czwartek, 4 czerwca 2015, 14:20 przez Pawelio, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 4 czerwca 2015, 14:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona