Teraz jest środa, 16 stycznia 2019, 23:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Przegladanie i selekcja wstepna duzej ilosci plikow z wideo 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Przegladanie i selekcja wstepna duzej ilosci plikow z wideo
Poniewaz w watku sprzętowym viewtopic.php?f=30&t=41619&p=209521#p209521 rozwinol się niekontrolowanie temat przeglądania i selekcji dużej ilości plikow to zakładam nowy watek tutaj. W zasadzie duzy temat jest wspólny dla fotografii i filmu.

Wiec tak, przynosicie do domu, pracowni, motazowni etc. duże ilości materialu który trzeba jak najszybciej przejrzeć i wyluskac z niego to co wartoscowe do uzycia lub na odwrot, wyluskac smieci by je wyrzucić, czy wyciac.
Mi to sprawia zawsze ogromna trudność ze względu na czas jaki na to trzeba poswiecic. Powolnosc sprzętu a zwłaszcza długie czasy dostępu tez nie pomagają.

Pytanie: Jak zyc Panie premierze?

Dzielcie się proszę waszymi sposobami na przezycie :) Jaki macie workflow?

poniedziałek, 7 marca 2016, 20:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Przegladanie i selekcja wstepna duzej ilosci plikow z wideo
W fotografii nie działam W wideo nagrywam "wszystko" co mi się może przydać (jako stop klatka, przebitka, przykrywka itd) i całość wgrywam do komputera. potem robię zgrubny montaż, a następnie mozolnie uzupełniam film o wszelkie dodatki. Robię to "operacjami", czyli najpierw całe audio, później wstawki, przebitki, następnie "kolorystyka" i na koniec wszelkie dodatkowe klipy: wstęp, zakończenie i inne dodatkowe wybrane przez klienta. Tak się przyzwyczaiłem i jakoś mi to zgrabnie idzie.

poniedziałek, 7 marca 2016, 21:23
Bywalec
Bywalec

Piszesz już o workflow dla samego montażu, tez dobrze bo watku precyzyjnie na ten temat chyba nie ma?

Inspiracja tego watku był jednak problem selekcji wstępnej materialu. Jeżeli się uprzemy to przy niektorych produkcjach mamy wielokrotnie więcej materialu niż chcemy uzyc koncowo. Samo zgranie, przejrzenie, wybranie trwa wieki. Jak to usprawnić sprzętowo i organizacyjnie?

Czasami jest odwrotnie, niemal wszystko co mamy chcemy skleic w calosc ale pomiędzy ujęciami mogą pojawić się powtórzenie lub smieci jako cale klipy lub ich części. Jak je wylowic naszybciej?

Przegladanie thumbinali czy nie ma powtorzen? Jak najszybciej po skreceniu poki się ma jeszcze w pamięci? Co jak projekt musial polezec i trochę się zatarl w pamięci?
Jeszcze na kartach czy już na SSD?

W fotografii ja czasami musze wybrać tylko kilka procent zdjęć do dalszej obrobki za to szybko. Wydaje mi się ze nie ma sensu nawet tego zgrywać na dysk by potem prawie wszystko wyrzucić?

poniedziałek, 7 marca 2016, 22:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

RobertzOslo napisał(a):
Wiec tak, przynosicie do domu, pracowni, motazowni etc. duże ilości materialu który trzeba jak najszybciej przejrzeć?

No to Surface Pro(2 już się nada i będą "tanie" używki), Dell Venue 11 pro z serii 7000(ten jest najsolidniejszy, można samemu wymienić ram, dysk, baterię) inny laptop np Macboook Air byle długo na baterii działało i kopiowanie podczas "powrotu do domu". W domu pozostaje podłączenie do dużego monitora i podpięcie myszki. Przy stacji dokującej to jeden gest. Taka stacja jest do Della.

EDIT
A przeglądanie szybko dużej ilości filmów można między bajki włożyć. Tu każda klatka może się przydać i nie da się szybko.

poniedziałek, 7 marca 2016, 23:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może, jako doświadczony foto i montażysta liniowy opiszesz własny workflow?
A my się temu przyjrzymy.
Bo inaczej to nie ma sensu, każdy pracuje w innym środowisku, ma inny
charakter "surówki", inne wymagania odbiorcy i tak dalej. Pieprzenie w bambus.
Inaczej się pracuje nad fabułą, inaczej nad dokumentem, czy nad newsem.
Inaczej to robi wymagający amator, inaczej zawodowy klezmer.

Wybacz, Robercie Dariuszu, ale mam wrażenie, że nic o tym nie wiesz
i chcesz nas naciągnąć na "know how".
Nie ma sprawy, od tego jest też forum, ale czy nie lepiej postawić sprawę jasno?

poniedziałek, 7 marca 2016, 23:50
Moderator
Moderator

Posiwiały napisał(a):
Nie ma sprawy, od tego jest też forum, ale czy nie lepiej postawić sprawę jasno?

Oj tam, oj tam. Taki zasadniczy z wieczora się zrobiłeś. :)
Pytanie ciekawe dla wielu. Jest to jednocześnie (może być) pytanie o archiwizację. Ja nie mam sposobu na szybkie przeglądanie. Sporo mam na kasetkach SD i HDV. Powoli przychodzi czas na kopię na dysku, będzie szybsze szukanie.
Zdjęcia na kartach / dyskach, łatwiej szybko przeglądać, gdy mamy porządek w głowie, czyli opracowany w miarę konsekwentny system nazywania plików i odruch pakowania w takowe, zaraz po zrzuceniu z karty. Zdjęcia świeże - pakujemy na dysk jak najszybciej, bo potem mamy wygodniej. Pewnych etapów się nie przeskoczy i już. Slavid i robertnik powiedzieli właściwie wszystko, cudów nie ma, a jak są to poczytam z przyjemnością. :wink:

wtorek, 8 marca 2016, 09:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]