Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 10:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Timelapse 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Timelapse
Cześć. Orientuje się ktoś, jak nagrać timelapse w stylu Casey'ego Neistata? Chodzi mi o dokładne parametry przyspieszonego filmu - jak długi czas nagrania, jakie przyspieszenie.

sobota, 23 kwietnia 2016, 15:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Timelapse
Timelapse to chyba ze zdjęć :wink:

sobota, 23 kwietnia 2016, 17:32
Nowy
Nowy

mstmst napisał(a):
Timelapse to chyba ze zdjęć :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=h5hNxra93vY

Właśnie nie, chodzi mi o efekt z powyższego video. Jak bardzo trzeba przyspieszyć film oraz ile trzeba nagrać materiału na ~30s podobnego do powyższego ujęcia?

sobota, 23 kwietnia 2016, 18:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

podłącz kamerę bezpośrednio do kompa, wciągaj materiał bez przerwy przez parę godzin a potem jednym ruchem ustaw szybkość i sprawdź kilka razy, przecież nikt nie będzie zaprzęgać swoich maszyn i czasu żeby sprawdzić taką prostą rzecz

sobota, 23 kwietnia 2016, 18:52
Nowy
Nowy

Degenerado napisał(a):
podłącz kamerę bezpośrednio do kompa, wciągaj materiał bez przerwy przez parę godzin a potem jednym ruchem ustaw szybkość i sprawdź kilka razy, przecież nikt nie będzie zaprzęgać swoich maszyn i czasu żeby sprawdzić taką prostą rzecz

Kwestia tego, że myślałem, że jest wyznaczona jakaś optymalna wartość. ;)

sobota, 23 kwietnia 2016, 19:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to najlatwiej zapytac tego kolesia co to na yt wystawil, pewno tam jest kontakt, z tym ze jak sam to zrobisz to sie nauczysz i nie zapomnisz, moim zdaniem lepsza metoda

sobota, 23 kwietnia 2016, 19:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na moje oko zrobione jest to zdjęć. Fotka co 6 s np. przez 30 min i masz timelapse.

sobota, 23 kwietnia 2016, 20:32
Nowy
Nowy

Degenerado napisał(a):
to najlatwiej zapytac tego kolesia co to na yt wystawil, pewno tam jest kontakt, z tym ze jak sam to zrobisz to sie nauczysz i nie zapomnisz, moim zdaniem lepsza metoda

To raczej nie takie łatwe. :P Ziomek zebrał tylko te timelapsy do kupy, autor ma prawie 3mln subskrypcji i kontakt jest z całą ograniczony. ;) Dzięki za radę, jak będę miał czas to coś pokombinuję.

sobota, 23 kwietnia 2016, 22:07
Nowy
Nowy

mstmst napisał(a):
Na moje oko zrobione jest to zdjęć. Fotka co 6 s np. przez 30 min i masz timelapse.

Mi się właśnie wydaje, że to są fiłmy.

sobota, 23 kwietnia 2016, 22:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dlatego mi się wydaje, że najlepiej zapytać :) albo samemu zdobyć metodą prób i błędów wiedzę

sobota, 23 kwietnia 2016, 22:12
Nowy
Nowy

Nikt Ci nie powie jakie masz ustawiać parametry do timelapsa. To zależy od kilku rzeczy: jak szybko lecą chmury, czy robisz to kamerą czy aparatem, ilość klatek na sek., itp. Jeśli robisz to aparatem fotograficznym to jaki jest interwał czasowy miedzy zdjęciami. Z doświadczenia wiem, że jeśli chmury lecą wolno to film (25 klatek) musisz przyspieszyć nawet 10 tys. razy, jeśli bardzo szybko to zaledwie kilkadziesiąt razy. Potrzebny efekt uzyskasz drogą prób.

niedziela, 24 kwietnia 2016, 10:27
Nowy
Nowy

Sorry, wprowadziłem Cię w błąd. Chodzi o przyspieszenie 10 tys. procent a nie 10 tys. razy. Dodam jeszcze, że 10 minutowy film (25 k/s) przyspieszony 10 tys. procent będzie trwał 6 sek.

niedziela, 24 kwietnia 2016, 10:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Takie wróżenie z fusów - jak. Najprościej zrobić fotki i poskładać to później w programie. Autor wątku ma jakieś opory przed testami :D

niedziela, 24 kwietnia 2016, 14:54
Nowy
Nowy

joooozef napisał(a):
jak będę miał czas

Ten parametr jest chyba jednym z ważniejszych w robieniu time lapse'ów.
Trzeba się uzbroić w cierpliwość i testować na własnej skórze :)
Autor tematu nie napisał nawet jakim sprzętem dysponuje i co chce nagrywać.
Przecież interwały rejestracji klatek ustawia się w zależności co się chce nagrać.
I tu na przykład stosunkowo szybko przesuwające się chmury ja ustawiam klatkę co 3s.
A jak bym miał rejestrować budowę marketu to próbowałbym dać klatkę na godzinę? Coś w tym kierunku.
Nagrywanie filmu i póxniej przyspieszanie go ma kilka wad.
Po pierwsze zajmie bardzo duzo miejsca na dysku/karcie.
Po drugie efekt moim zdaniem nie będzie taki jak z "wycietych" klatek całego rejestrowanego zdarzenia.

wtorek, 9 sierpnia 2016, 19:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Generalnie to trzeba wyczuć, jaka długość będzie wyglądać ok. Jeśli chmur jest na niebie sporo i szybko sie ruszają, to do fajnego efektu wystarczy 30 minut, ale jeśli chcemy zrobić od wschodu do zachodu z ruchem cieni, to wiadomo, że parę godzin.
Właśnie dłubię przy własnym sterowniku do timelapse, który oblicza wszystko sam, są też gotowe konstrukcje, np. do sliderów.

W kilku ujęciach z podanego filmu nic nie wskazuje na to, że to na pewno był film :)

środa, 10 sierpnia 2016, 15:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona