Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 14:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 problemy z połączeniem 2 plików mp4 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post problemy z połączeniem 2 plików mp4
MISSION IMPOSSIBLE? Pomocy!

Potrzebuję połączyć dwa pliki mp4 stworzone w różnych programach. Mają różne rozdzielczości, dlatego jeden z nich odpowiednio przerobiłem w Avidemuksie, dostosowując przy okazji wartość fps.

Tak przygotowane filmiki próbowałem połączyć przy pomocy programu YAMB / MyMP4Box, ale bez skutku (albo w ogóle nic nie robił, albo plik wynikowy zawierał tylko jeden z filmików). Próbowałem Avidemuksem ("append") - nie dawał rady z dźwiękiem (w pierwszym fragmencie audio rozjechane, w drugim brak). Próbowałem programem Weeny Free Video Joiner - rozjechane audio i video.

Avidemux ma różne opcje konwersji (choćby różne kodeki), ale jest tego tyle, że gdybym chciał przetestować wszystkie możliwe kombinacje, zajęłoby mi to z miesiąc, a i to bez gwarancji.

Specjalnie nie podaję tu żadnych danych, bo nie znam się na tym i nie wiem, co jest ważne. Widzę np., że po "zdemuxowaniu" plików program pokazuje odrobinę różne długości audio i video - czy to może mieć wpływ na cokolwiek?

A, prawie bym zapomniał: używam nie tylko narzędzi bezpłatnych, ale Pinnacle Studio 15 jednego z plików nawet nie jest w stanie otworzyć (choć oba bez problemu otwierają się w różnych playerach).

Wreszcie doczłapałem do pytania: czy coś się z tym da zrobić? Jeżeli do odpowiedzi potrzebne Wam będą jakieś dane tych filmików, to oczywiście służę. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

środa, 15 czerwca 2016, 02:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: problemy z połączeniem 2 plików mp4
a próbowałeś użyć któregoś darmowego softu do montażu jak na przykład hitfilm xpress 4 ? jest kilka takich dość zaawansowanych softów i teoretycznie nie powinno być z tym żadnych kłopotów

środa, 15 czerwca 2016, 07:05
Nowy
Nowy

Spróbowałem różnych sposobów, o wynikach piszę poniżej.

1. zapomniałem wcześniej wspomnieć, że Movie Maker poddaje się walkowerem (przestaje działać już przy próbie załadowania pierwszego filmiku)
2. HitFilm Express - ciekawy bezpłatny program (przy okazji warto mu się przyjrzeć, wygląda na napakowany funkcjami), ale też nie daje rady załadować. (Rozumiem, że z moimi mp4 coś jest nie tak, ale wszystkie playery je odtwarzają, więc błędy jednak nie są fatalne.)
3. podpowiedź z innego forum: FormatFactory. Najnowsza wersja (3.9.0) zaczyna łączyć, ale w połowie drogi wysiada. Przypomniałem sobie, że mam zainstalowaną starszą wersję (2.8.) i ona (hurra!) daje radę, ale... antywirus informuje, że tam jest trojan i pozwala mi na uruchomienie programu i zrobienie wszystkich operacji, ale jedynie w piaskownicy. Czyli: wiem, że działa, ale nic z tego nie mam. Już był w ogródku, już witał się z gąską...

Cóż, próbuję dalej (inne forum podrzuca propozycje FileMerger i MP4Joiner, ale takie programy miewają różne trojany i spyware, więc nie wiem, czy coś z tego będzie). No i mam jeszcze opcję pracowitego "demuxowania" każdego filmu (np. w YAMB / MyMP4Box) i potem prób ponownego "zmuxowania" w tym samym programie po jakichś przeróbkach w Avidemuksie. Pewnie któraś próba zakończy się sukcesem, ale boję się, że może mi nie starczyć cierpliwości.

środa, 22 czerwca 2016, 00:53
Nowy
Nowy

Ufff, dałem radę :)

Nie będę pisał w szczegółach, bo małe jest prawdopodobieństwo, że ktoś będzie miał dokładnie takie same pliki. (Poza tym w rzeczywistości zadanie było bardziej skomplikowane: trzeba było oba filmy zaopatrzyć w obramowanie i w jednym z kawałków wgrać napisy - a każda z tych czynności, w teorii prosta, miała czasami destrukcyjny wpływ na całość.)

Gdyby na ten wątek natrafił ktoś z podobnymi problemami, to ogólnie informuję, że zastosowałem kombinację przekształceń i filtrów z Avidemuxa (2.6 - 64bit) i FormatFactory (3.9.0).

sobota, 25 czerwca 2016, 14:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]