Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 18:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 projekt w adobe premiere 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post projekt w adobe premiere
Witam
Nie zajmuje się montażem i moja wiedza w tej dziedzinie jest niewielka. Dlatego bardzo liczę na pomoc doświadczonych użytkowników. Chciałbym połączyć w jeden film kilka fragmentów filmików i całość edytować tzn dodać przejścia, poprawić kolorystykę, dodać w niektórych zwolnienia itp.
Problem jest taki że każdy z nich jest w innym formacie: mpeg (mp42 1920x1080), mov (1280x720), io wreszcie bezstratny filmik wyrenderowany z adobe after effects avi (1920x1080).
Moje pytanie jest takie czy w tej sytacji powinienem wszystkie pliki przed edycją i wstawieniem do projektu poddać dekompresji? a jeśli tak to czy powinien być to format uncompressed czy ewentualnie DV. (mam wystarczającą ilość miejsca na dysku a filmini są krótkie).
próbowałem połączyć wszystkie powyższe pliki bez dekompresji w adobe premiere i wyeksportować jako plik uncompressed a następnie w virtualdub dokonać kompresji do h264 niestety efekty były mizerne (pikslowanie w dynamicznych scenach, smugi itp.)

Ostatnio edytowano piątek, 12 sierpnia 2016, 13:46 przez boozman, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 12 sierpnia 2016, 12:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: projekt w adobe premiere
Pracuj na natywnych plikach i później eksport do docelowego formatu.

piątek, 12 sierpnia 2016, 13:08
Nowy
Nowy

fransua napisał(a):
Pracuj na natywnych plikach i później eksport do docelowego formatu.

Bardzo dziękuje za szybką odpowiedź.
tzn wrzucić do projektu wszytkie pliki takie jakie są tzn w oryginalnych formatach mpeg, mov i render z AAE nadać im nową kolorystykę, przejścia i zwolnienia? a potem eksportować do formatu docelowago? Próbowałem bezpośrednio eksportować z Premiere na format mpeg z kodekiem mpeg 4 v 2 i efekt był dramatyczny. Lepiej choć i tak daleko ideału było gdy wyrzuciłem bezkompresji z Premiera i konwertowałem w virtualdub kodekiem h264. Ale nadal było to nie to czego oczekuje. Sesja w premiere wygląda dobrze. Dopiero przy eksporcie/konwersji dzieją się cuda ze scenami dynamicznymi tzn obraz krzaczy. Czy może to być spowodowane złymi ustawieniami eksportu? Docelowo chce uzyskać plik 1920x1080 (jak większość plikow w sesji -mov mam 1280x720 ale one wyeksportowały się po przeskalowaniu dobrze).
Nie wiem czy możę tu mieć znaczenie ustawienie aspect ratio - ja ustawiałem Square Pixels (1.0) może powinno być 1.78 ?
Jeśli tu nie leży problem - bardzo prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

piątek, 12 sierpnia 2016, 13:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja bym zrobił tak: dla każdego różnego w formacie filmu otwórz sekwencję zgodną z plikiem natywnym. Możesz również utworzyć jedną sekwencję odpowiednia do najsłabszej rozdzielczość ale to pierwsze rozwiązanie uważam za bardziej właściwe. Po obróbce każdej sekwencji zrób z niej eksport do żądanego formatu - moim zdaniem do 1280 x 720 bo do 1920 x 1080 na jednym z filmów uzyskasz słaby efekt (skalowanie "w górę"). Później w programie do authoringu (np Encore) połącz wszystkie sekwencje w jeden film. Chyba, że poza rozdzielczością filmy różnią się jeszcze proporcją ekranu (4 x 3, 16 x 9) to wtedy bardzo trudno jest to "spasować" żeby nie było widocznej różnicy.

piątek, 12 sierpnia 2016, 17:36
Nowy
Nowy

slavid napisał(a):
Ja bym zrobił tak: dla każdego różnego w formacie filmu otwórz sekwencję zgodną z plikiem natywnym. Możesz również utworzyć jedną sekwencję odpowiednia do najsłabszej rozdzielczość ale to pierwsze rozwiązanie uważam za bardziej właściwe. Po obróbce każdej sekwencji zrób z niej eksport do żądanego formatu - moim zdaniem do 1280 x 720 bo do 1920 x 1080 na jednym z filmów uzyskasz słaby efekt (skalowanie "w górę"). Później w programie do authoringu (np Encore) połącz wszystkie sekwencje w jeden film. Chyba, że poza rozdzielczością filmy różnią się jeszcze proporcją ekranu (4 x 3, 16 x 9) to wtedy bardzo trudno jest to "spasować" żeby nie było widocznej różnicy.

Dzięki za opinię. Juz wyjaśniam. Wszystkie sekwencje są 16x9. Co do tych 1280x720 są to ujęcia nieba więc nie ma znaczenia ich skalowanie (chyba żeby pojawiał się problem z pikselami). Sprawdzalem Encore i porazila mnie minimalna ilosc możliwosci. W zasadze można było wyeksponować plik do wmv lub quicktime z "normalnych formatow". Adobe premiere mam na pożyczony m laptopie więc nie wiem jakie powinny być poza 4 jakie znalazlem. Premiere jest w wersji cs3. Poza tym stosując Twoją metodę i tak na jej końcu stanalbym przed koniecznością połączenia roznych formatami sekwencji. Do tego czego wcześniej nie napisałem na całej długości filmu chce dodać podklad dzwiekowy wiec montaż poszczegolnych sekwencji osobno stworzyłby dodatkowy problem. Aktualnie wyeksportowalem Encore nieskompresowany wmv i zastanawiam się co dalej. Plik waży 40 Gb. Docelowo tak jak pisalem wcześniej zależy mi na całości w h264 jako wersji użytecznej.

piątek, 12 sierpnia 2016, 19:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie ma problemu z połączeniem sekwencji. Po eksporcie każdego filmu do jednego formatu tworzysz w premierze nową sekwencję o żądanych parametrach i importujesz wszystkie filmiki. Masz już gotową warstwę wideo w żądanym formacie. Na całości podkładasz audio i film jest gotowy. Nie wiem co robisz z authoringiem ale encore do wielu, bardzo wielu zastosowań jest naprawdę wystarczający. Poza tym można użyć innego programu.

piątek, 12 sierpnia 2016, 21:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]