Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 20:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Reportarz weselny max 120min 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Reportarz weselny max 120min
Witam !

Od ... zawsze robię 2 x DVD, ok 240min razem jest tam wszystko co jest możliwe do pokazania

1. Wstęp = 2min
2. Przygotowania wraz z błogosławieństwem i drogą do kościoła = 10min
3. Ceremonia na krótko = 17min
4. Wesele na maksa 150min
5. Oczepiny od 30 do 50min - zależy od fantazji grajków
6. Jakiś klip = 4min

Razem licząc będzie ok ~230min

Ostatnio młodzi poprosili mnie o wynikowy wynik 120min max.

Jakie byście mieli propozycje aby tak skrócić do ok 120min aby został jakiś ciąg tych wydarzeń i jakaś ciotka było choćby raz na jakimś ujęciu bo jak zacznę ciąć to okaże się że wesele gdzie było 120 ludzi zostanie 80 lub mniej.
Mówiłem młodym że to może tak wyglądać ,ale oni trochę uparci i nie chcą tasiemca.
Są trzy wyjścia
- poddać się i sprzedać sprzęt bo inaczej nie potrafię i sumienie mi nie pozwoli skracać
- skracać ile się da nawet błogosławieństwo zostawić w całości przysięgę
- kupić 0.7L Jack Daniels posmakować i jak artysta czekać aż coś się we mnie obudzi i ciąć jak skończy się ostań łyk ..... ??

Może ktoś ma jakiś schemat rozpracowany i by się podzielił ?
Wtedy Jacka Danielsa razem byśmy dokończyli :-)

Pozdrawiam
Michał

poniedziałek, 10 października 2016, 20:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Reportarz weselny max 120min
Mam córkę w wieku "zaawansowanym" 23 lata. Ponieważ jestem już starym dziadkiem zapytałem ją. Jaki chciałaby mieć film ze swojego wesela. Jest zorientowana jak robimy bo jest fotografką w firmie. Od razu wypaliła że krótki. Kto będzie oglądał takiego tasiemca :) Za chwilę - po namyśle stwierdziła że normalny, bo szkoda by jej było zabaw konkursów itd. W/g mnie najlepiej byłoby zrobić dwa filmy - krótki i długi. Są jednak dwa problemy do krótkiego kręci się jednak trochę inaczej i podstawy problem obawiam się że klient nie chciałby zapłacić za podwójną robotę :(

poniedziałek, 10 października 2016, 20:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najbardziej mi odpowiada wersja z Jackiem Danielsem. Jak napisał Jendruś najlepiej zrobić dwa filmy. Bo najczęściej wszyscy mówią krótko ale chcą oglądać długo... Osobiście jeżeli klient jest gotów zapłacić robię dwa filmy: jeden wszystko jak miało być, tzn. tyle ile uda się wykorzystać z materiału żeby nadawało się do oglądania i drugi - skrót, tzn. błogosławieństwo w skrócie, kościół w skrócie (ale przysięga 1 : 1), bez życzeń, z sali co najlepsze (najciekawsze tańce, krótki fragment biesiady, oczepiny tylko sama"treść" tort i tak zawsze w skrócie i zakończenie. W zależności od imprezy taki skrót zajmuje mi od 45 min do 1 godz i 15 min. Oczywiście tylko z wesela. Z poprawin jeszcze nikt skrótu nie chciał.
Pozdrawiam i smacznego...

poniedziałek, 10 października 2016, 22:22
Stały bywalec
Stały bywalec

240 min? :D damn i jeszcze upychasz to na 2X zwykłym DVD czy chociaż DL ? ;)

te 150min wesela skróć.. nic prostszego.. nie musisz pokazywać wszystkich tańców przecież.. nie musisz dodawać 15czy20min biesiady przy stołach..
taniec.. każdy skracaj.. średnio piosenka disco z pola trwa ~3,5min tnij jedna zwrotkę, refren.. zostanie Ci ~2.x ? i nagle ze 150min zrobi się 70min ;)
oczepiny 50min to też przesada.. tnij.. zostaw lepsze sceny.. pomijaj super tańce na wózek które trwają 2x minut.. zrób z tego 2-3..

poniedziałek, 10 października 2016, 22:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Reportaż to reportaż - nie bój się cięcia. Ważne żeby było mądrze cięte musi być z wyczuciem. Kościół 8-10 min z wejściem i wyjściem. (przysięga, obrączki kawałek homilii i jest git) zabawa tak jak kolega bodex3 podpowiada. W 120 się zamkniesz. Ja już od lat robię max 120 ale czasem 90 wystarcza. W tym roku Młodzi sobie zażyczyli film 15 minut - hehehe to jest wyzwanie ;-)

poniedziałek, 10 października 2016, 22:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

bodex3 napisał(a):
240 min? :D damn i jeszcze upychasz to na 2X zwykłym DVD czy chociaż DL ? ;)

te 150min wesela skróć.. nic prostszego.. nie musisz pokazywać wszystkich tańców przecież.. nie musisz dodawać 15czy20min biesiady przy stołach..
taniec.. każdy skracaj.. średnio piosenka disco z pola trwa ~3,5min tnij jedna zwrotkę, refren.. zostanie Ci ~2.x ? i nagle ze 150min zrobi się 70min ;)

Już kiedyś tak robiłem, ale czasami9raczej częściej) takie cięcia nie da się na ostro zrobić i trzeba dodawać przejście a to już przy takiej ilości cięć robi się trochę zbyt dużo, mnie się to nigdy nie podobało co 2-3 min przejście,
....ok można robić tak że zostawiam utwór i tnę samą ścieżkę wideo, ale co z odgłosami sali, jakoś nigdy dobrze mi to mnie wychodziło ktoś zaczyna krzyczeć do kamery a tego nie słychać lub jest całkiem inny moment słów w utworze i niestety odczucie dziwne w najlepszym przypadku.
Cytuj:

oczepiny 50min to też przesada.. tnij.. zostaw lepsze sceny.. pomijaj super tańce na wózek które trwają 2x minut.. zrób z tego 2-3..

Tu muszę sie nad tym zastanowić aby zrobić mały teledysk z oczepin to będzie dobre rozwiązanie.

Dzięki i pozdrawiam

wtorek, 11 października 2016, 10:02
Stały bywalec
Stały bywalec

_Fenix_ napisał(a):

Już kiedyś tak robiłem, ale czasami9raczej częściej) takie cięcia nie da się na ostro zrobić i trzeba dodawać przejście a to już przy takiej ilości cięć robi się trochę zbyt dużo, mnie się to nigdy nie podobało co 2-3 min przejście,
....ok można robić tak że zostawiam utwór i tnę samą ścieżkę wideo, ale co z odgłosami sali, jakoś nigdy dobrze mi to mnie wychodziło ktoś zaczyna krzyczeć do kamery a tego nie słychać lub jest całkiem inny moment słów w utworze i niestety odczucie dziwne w najlepszym przypadku.

no to rób przejścia, nigdy ale to nigdy nie zostawiaj utworu sobie a wideo sobie.. jedynie jakaś scene na przebitke.. w przypadku tańca ( najlepiej przy tym samym utworze.. po to skracanie do 2,x minut.. ) potem przejście i następny utwór.. przejście co ten utwór jest nawet wskazane ;) i ludziom się podoba, a Ty się przyzwyczaisz ;)

wtorek, 11 października 2016, 22:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]