Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 22:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Cena za montaż 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Cena za montaż
Witajcie.

Przeszukałem co prawda stare tematy, ale jak sama nazwa wskazuje - są stare. Ceny od 2011, 2012 czy nawet 2014 roku uległy zmianie.

Stąd moje pytanie - jaka cena za montaż (wesele 45-90 minut) jest właściwa na dzisiejszym rynku?

Sprzęt to zazwyczaj 2-3 aparaty + zewnętrzny rejestrator, czasem kilka ujęć z drona albo gopro.

W tej chwili kwoty jakie otrzymuje to 350 (za jedną kamerę) do 500 (komplet sprzętu), ale zaczyna mi się wydawać, że to zbyt mało. Skończyłem studia, chce się całkowicie usamodzielnić i niestety licząc zyski w tej chwili nie byłoby mnie na to stać. Montaż jednego materiału zajmuje mi do 10 dni w przypadku najdłuższego wymiaru filmu.

Co o tym sądzicie? Powinienem podnieść ceny? Czy może takie mamy realia rynku i nie ma co liczyć na większe zyski przy montażu wesel?

niedziela, 6 listopada 2016, 14:59
Bywalec
Bywalec

Post Re: Cena za montaż
Wszystko zależy od tego na jakim poziomie stoi Twój montaż. Czy obrabiasz kolory, jakich programów używasz, czy robisz przejścia "jak w paincie", czy ładne, czy obrabiasz audio i wiele wiele innych czynników.
Jeśli ekipa lustrzanek bierze za robote 2500-4000 to trochę śmiesznie ci płacą. Na moich terenach biorą (w zależności od montażu jak wymieniłem wyżej) 600-800zl

niedziela, 6 listopada 2016, 22:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jarek Szurszewski napisał(a):
Witajcie.

.......Montaż jednego materiału zajmuje mi do 10 dni w przypadku najdłuższego wymiaru filmu.

Co o tym sądzicie? Powinienem podnieść ceny? Czy może takie mamy realia rynku i nie ma co liczyć na większe zyski przy montażu wesel?

Jeśli nie masz innego zajęcia i zajmujesz się tylko montażem t o10 dni zdecydowanie za długo, zoptymalizuj swoją pracę tak aby w 5 dni zdobić jedno zlecenie.

Ja robię w 4 tyg, jak mam luz, ale i nawet 6-8 tyg się zdarza i to nie rzadko, ale mam inne zajęcia i to dość sporo, filmowanie to raczej pasja i zamiłowanie do materii foto i video.
Dodam że obrabiam to co sam nakręcę nie biorę zleceń samego montażu bo to chyba jest najcięższa część pracy i najważniejsza część w produkcji.

niedziela, 6 listopada 2016, 23:32
Nowy
Nowy

krajc napisał(a):
Wszystko zależy od tego na jakim poziomie stoi Twój montaż. Czy obrabiasz kolory, jakich programów używasz, czy robisz przejścia "jak w paincie", czy ładne, czy obrabiasz audio i wiele wiele innych czynników.
Jeśli ekipa lustrzanek bierze za robote 2500-4000 to trochę śmiesznie ci płacą. Na moich terenach biorą (w zależności od montażu jak wymieniłem wyżej) 600-800zl

Oprogramowanie chyba nie powinno wpływać na cenę. No chyba, że ktoś leci movie makerem to wtedy raczej samo przez siebie się rozumie, że to nie montaż, a sklejanie.

Robię wszystko od korekcji kolorystycznej po korekcję dźwięku tam gdzie jest wymagana. Nie stosuje żadnych przejść w stylu baloniki serduszka i inne pierdółki. Normalny, określiłbym "elegancki" montaż na poziomie

poniedziałek, 7 listopada 2016, 10:20
Nowy
Nowy

_Fenix_ napisał(a):
Jarek Szurszewski napisał(a):
Witajcie.

.......Montaż jednego materiału zajmuje mi do 10 dni w przypadku najdłuższego wymiaru filmu.

Jeśli nie masz innego zajęcia i zajmujesz się tylko montażem t o10 dni zdecydowanie za długo, zoptymalizuj swoją pracę tak aby w 5 dni zdobić jedno zlecenie.

Ja robię w 4 tyg, jak mam luz, ale i nawet 6-8 tyg się zdarza i to nie rzadko, ale mam inne zajęcia i to dość sporo, filmowanie to raczej pasja i zamiłowanie do materii foto i video.
Dodam że obrabiam to co sam nakręcę nie biorę zleceń samego montażu bo to chyba jest najcięższa część pracy i najważniejsza część w produkcji.

Nie za bardzo jest jak to zoptymalizować. 10 dni to maks jeśli jest wesele kiepsko nagrane (czasem idzie jakiś specjalista z doskoku i trzeba 80% przepuszczać przez stabilizacje i zdejmować pokłady żółtego lub czerwonego koloru). W skład materiału najczęściej wchodzi od 5 do 7 teledysków, czasem jakiś pokaz zdjęć (które najpierw trzeba przygotować do wyświetlenia bo raczej młodzi się tym nie przejmują). Dobrze nagrane wesela zajmują mi do tych 5 dni maks

poniedziałek, 7 listopada 2016, 10:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]