Teraz jest niedziela, 24 marca 2019, 15:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Technika przestrzennego Green Screenu w grach 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Technika przestrzennego Green Screenu w grach
Witam, od jakiegoś czasu zajmuję się prywatnie produkcją filmów fabularnych w grach (taka technika nazywa się ogólnie Machinima). Ostatnio zaciekawił mnie temat trójwymiarowej analizy obrazu pozwalającej na manipulowanie animacją w przestrzeni 3D. Jest to coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=RYJ2Z_HyBW8
Problem jest w tym, że dostępne w sieci tutoriale pozwalają jedynie na wstawienie tekstu lub gotowego modelu 3D do fragmentu filmu. Ja natomiast bym chciał zrobić mniej więcej tak, żeby używając green screena nakręcić animację postaci w grze, potem nakręcić jakąś scenę w innej grze, i wstawić do tej sceny postać z tamtej gry. Robiłem tak za pomocą statycznego green screena i efekty były zadowalające; jednak gdyby udało się tak zrobić przy dynamicznych ruchach kamery, możliwości byłyby znacznie powiększone. Nie wiem tylko, czy coś takiego jest wykonalne. Wymagałoby to od programu przeanalizowania dwóch scen i możliwości przestrzennego zsynchronizowania ich ze sobą. Pytanie więc - czy da się coś takiego zrobić?

sobota, 16 września 2017, 15:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Technika przestrzennego Green Screenu w grach
cl105 napisał(a):
Wymagałoby to od programu przeanalizowania dwóch scen i możliwości przestrzennego zsynchronizowania ich ze sobą.

Jak to sobie wyobrażasz, że postać będzie skierowana tyłkiem do kamery, program przeanalizuje sceny i obróci sobie postać twarzą do kamery w razie potrzeby? Trzeba trochę wysiłku włożyć, czyli wsadzić model 3d (w twoim przypadku postać z gry) do gotowej sceny, tak jak to jest na zapodanym filmiku.

poniedziałek, 18 września 2017, 17:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja bym nie był taki pewny. Jest parę technologii, które znam np tango od googla, a ile jest tych których nie znam.
Przykład tango. Oczywiście i Microsoft i Apple mają własne i udostępniają api, więc może być różnie.

poniedziałek, 18 września 2017, 18:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

robertnik napisał(a):
Ja bym nie był taki pewny. Jest parę technologii, które znam np tango od googla, a ile jest tych których nie znam.

Przecież to jest to, o czym piszę.

poniedziałek, 18 września 2017, 21:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]